Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Viridian City

Viridian City


 Lokacje:
 A Pokémon Mart
 B Viridian City Gym
 C Pokémon Center
 Poké-Mart:
Pokéball200
Potion300
Antidote100
Paralyz Heal200
Burn Heal250
Zobacz mapę - Viridian City
Serwis dostaw?!

    W Virdian od razu rzuci się nam w oczy czerwono-biały budynek - Centrum Pokemon. Możemy tu oczywiście wyleczyć naszych podopiecznych, nic nie płacąc za usługę. W prawym górnym rogu budynku znajduje się także komputer, w którym możemy zarządzać złapanymi potworkami. W mieście jest także Poke-Market, ale nie możemy tu kupić Pokeball'i, do czasu, aż otrzymamy Pokedex. Narazie jednak, gdy wejdziemy do środka, sprzedawca poprosi nas o przysługę, otrzymawszy od niego pewną paczkę, będziemy musieli dostarczyć ją Oak'owi. Udając się na północ, a następnie skręcając w lewo i wchodząc w wąską ścieżkę, prowadzącą nas do drzewka, zdobędziemy kolejny Potion. Oczywiście, czeka nas droga z poworotem, a wszystkie inne opcje narazie nie wchodzą w rachubę. Na górze bowiem leży staruszek, który nie ma zamiaru przepuścić nas, dopóki nie dostanie swojej porannej kawy. Cóż, skoro tak się rzeczy mają, czyńmy swoją powinność. Aha! W mieście znajduje się także Gym, ale zanim go odwiedzimy, minie sporo czasu.

Z powrotem w Pallet Town

    Kiedy dostarczymy Przesyłkę naszemu sąsiadowi, do Laboratorium wejdzie Gary. Obydwoje zostaniecie uraczeni najnowszymi Pokedex'ami, oraz pięcioma Pokeball'ami. Od teraz tak naprawdę rozpoczyna się Twoja przygoda. Wychodząc od Oak'a, nie opuszczajmy jeszcze miasta. Gdy odwiedzimy Daisy, siostrę naszego rywala, ta wręczy nam mapę, dzięki czemu zawsze będziemy mogli sprawdzić nasze położenie. Przedmiot ten jest dostępny, poprzez otwarcie plecaka. Oczywiście, jego walory przyjdzie nam dopiero poznać, narazie skupmy się na złapaniu jakiegoś Poka do drużyny i na dalszej wędrówce.


<< Wstecz -