Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Pallet Town

Pallet Town


Lokacje:
A Twój Dom
B Dom Rywala
C Laboratorium Profesora Oak'a

Przygodę czas zacząć!

Budzimy się w pokoju, w swoim własnym mieszkanku, gdzie praktycznie rozpoczyna się nasza przygoda. W komputerze znajduje się darmowe Potion, które może okazać się przydatne w pojedynku z Rywalem. Po wybraniu Itemu, schodzimy na dół, gdzie koniecznie zamieniamy zdanie z naszą mamą. Następnie wychodzimy z domku. Teraz, jeśli bardzo chcemy, udajemy się porozmawiać z mieszkańcami naszej rodzinnej miejscowości. Jeśli z kolei zamierzamy raczej skoncentrować się na błyskawicznym przejściu gry, od razu udajmy się na północ, gdzie spotkamy się z Oakiem. Sąsiad zabierze nas do swojego Laboratorium, gdzie stajemy przed ciężkim wyborem naszego startera.

Twój Pokémon:
Bulbasaur
Charmander
Squirtle
Pikachu
Typ Pokémona: Roślina/Trucizna Ogień Woda
Elektryczny
Pokémon Rywala:
Charmander
Squirtle
Bulbasaur
Eevee
Poziom trudności: Łatwy Trudny Średni
Mieszany

Ja osobiście nie doradzę Ci, którego Stworka wybrać. Zależy to raczej od prywatnych preferencji. Ponieważ wiem, że nie będę się bawić z innymi Ognistymi Pokami, a w planie mam zamiar dołożyć Trawiaste i Wodne istoty, dlatego sam wybrałem Charmandera. Gary (przyjmijmy, że tak nazwie się rywal w mojej solucji), zawsze wskaże Pokémona, który posiada nad naszym przewagę. Szczęśliwi i pełni energi zamierzamy się ulotnić, kiedy drogę zastępuje nam wnuk Profesora, wyzywając nas na pojedynek. Nie będzie to z pewnością łatwe starcie, jednak jeśli skupimy się głównie na zadawaniu obrażeń, wygraną mamy raczej w kieszeni. W wypadku, gdyby nasze HP kurczyło się zbyt szybko, użyjmy Potion, który wyciągnęliśmy z komputera. Wygrana gwarantuje nam około 70 EXP, co z pewnością podniesie nas na 6 poziom. Po skończonej potyczce opuszczamy miasto, ruszając trenować.

Pierwsze różnice!


W Żółtej Edycji nie mamy zbytniego pola do manewru, po prostu bierzemy to, co Profesor Oak nam daje. Tym "czymś" jest oczywiście Pikachu, wręczony w ramach rekompensaty za zabranego Eevee. Tego Normalnego Stworka otrzyma oczywiście Gary. Teraz pozostaje nam już wybrać poziom trudności, jaki będziemy mieli w grze. Jeżeli dwa razy przegramy z Rywalem (zarówno w Laboratorium, jak i na Trasie 22), jego Eevee zamieni się w Vaporeona (łatwy), jeżeli raz wygramy, a raz przegramy (nie ważne gdzie), otrzyma on Flareona (średni), jeżeli pokonamy go w obydwu starciach, ewoluuje on swojego pupilka w Jolteona (trudny). Oczywiście, są też plusy tej zmiany, z których najlepszym jest chyba nasz nowy toważysz, który zaraz po pojedynku wydostaje się na zewnątrz.<< Wstecz -