Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Ciekawostki

Zobacz duchy bez Silph Scope

W Pokemon Tower (Lavender Town) można zobaczyć duchy bez Silph Scope! Kiedy walczysz z takim duchem wybierz w menu walki opcję "PKMN", tak jak byś chciał zmienić pokemona. Ale zamiast opcji "Switch" na pierwszym pokemonie, użyj opcji "Stats". Zobacz jego statusy i wróć do walki. Zamiast obrazku ducha, będzie obrazek pokemona (Cubone, Gastly lub Haunter). Niestety, dalej nie będziesz mógł złapać lub walczyć z tamtym pokemonem, tyle tylko że będziesz miał 1 zobaczonego poka więcej w pokedexie.

Przechytrz strażnika

Walnij twój rower do PC. Idz do bramy wejściowej do Cycling Road i pogadaj ze strażnikiem. Jak tylko zacznie gadać przyciśnij "lewo" i "prawo" i nie puszczaj. Jak skończy gadać, będziesz o krok za nim, ale i tak nie puszczaj przycisków. Wyjdziesz na Cycling Road, i magicznym spsosbem będziesz miał rower.
Potem możesz mieć problem z wyjściem, więc lepiej miej przy sobie pokemona który zna FLY!

Żartu z ludzi...

1)W Pallet Town można (odpowiednio blokując drogę) wepchnąć chodzącą tam dziewczynę do swego domu.
2)W podobny sposób w Lavender Town możemy wepchnąć dziewczynkę do Sklepu
3)W Gymie w Cerulean w (po prawej stronie) pływa facet. Możemy stanąć za nim i zapuścić wędkę... całość wygląda, jakbyśmy łowili mu w głowie, a przy okazji możemy złapać silnego pokemona.

Muzyka "z roweru" podczas chodzenia

Idź do Victroy Road albo Seafoam Islands. Kiedy tam jesteś wsiądź na rower i wpadnij w jakąś dziurę. Kiedy przelecisz na dno tej dziury, będziesz chodził normalnie, a muzyka będzie dalej taka, jakbyś jeździł na rowerze.

Niewidzialny komputer

Idź do hotelu w Celadon City. Stań koło prawej ściany o krok na północ od palmy. Miej twarz zwróconą na północ, naciśnij A i... oto włączyłeś niewidzialny komputer!

Wytnij trawę

Stań koło trawy, lub w trawie. Użyj CUT, a wytniesz spory jej kawałek.

Stań na drzewie

Za pomocą CUT wytnij drzewko, stań w miejscu gdzie było, zapisz grę i wyłącz ją. Włącz ją znowu i... gratulacje, stoisz na drzewie.

Pływanie po statuach

Idź do byle jakiego gymu, stań naprzeciw statuły z pokémonem i uzyj wędki lub SURF... zupełnie jakby statuły były z wody!

Lunatyk

Na wyspie Cinnabar wypłyń (SURF) na wodę jakimś pływającym pokémonem. Dopłyń do miejsca gdzie jest Gym i wyjdź na ląd tak by stać koło okienka. Zrób krok, tak aby stanąć przed drzwiami. Spójrz na dach gymu... czyżby lunatyk? Uwaga: do tego tricku nie możesz mieć przy sobie SECRET KEY, bo się nie uda!

Książki

We większości domków, pod ścianami na regałach są książki. Normalnie, kiedy stoisz przed nimi, pokazuje się napis "Cramed full of Pokemon Books!". Jeśli jednak staniesz przed książkami w "pokemon voluenter house" w Lavender (w tym domku jest facet który dał ci poke-flet), napis będzie inny! Jaki? Zobacz sam!

TM 31

Aby dostać TM 31 (uczący ataku Mimic) najpierw w sklepie w Celadon kup PokeDoll. Potem poleć (Fly) do Saffaron, idź do domku dziewczyny o imieniu Copycat i porozmawiaj z nią. W zamian za PokeDolla da ci TM 31.

Monety z kasyna

W Rocket Game Corner w Celadon na ziemi "walają się" monety. Możesz je pozbierać chodząc sobie po kasynie i naciskając A (w sumie można zebrać około 220 monet). Oczywiście do tego triku musisz mieć przy sobie Coin Case.

Przedmioty na początku gry

1) Na początku gry, gdy jesteś w swoim pokoju włącz komputer i z menu wybierz opcję "Withdraw Item". Możesz teraz wyjąć Potion.
2) Po wyjściu z Pallet Town pogadaj z pierwszym człowiekiem którego zobaczysz. Da ci Potion.
3) Koło człowieka który objaśnia jak się łapie pokémony jest krzaczek (ten który można wyciąć za pomocą CUT). Stojąc przed nim naciśnij "A" znajdziesz... zgadnij, Potion.
4) Po otrzymaniu pokedexu idź do domku Garego i pogadaj z jego siostrą. Da ci mapę (Town Map).
5) Po wejściu do Viridian Forest zobaczysz drzewo, stojąc przed nim naciśnij A, znajdziesz Antidote.
6) W Viridian Forest jest Bug Catcher który mówi "im looking for the stuff i dropped". Koło niego jest Potion

Struggle

Kiedy pokemon zużyje pp na wszystkie swoje ruchy, użyje ataku nazwanego "struggle". Ten ruch działa podobnie jak "take-down" albo "double-edge" (tzn. i ty, i twój wróg obrywacie).

~lizardPokémon Red/Blue