Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
W każdym anime, nie tylko traktującym o Kieszonkowych Potworach, najważniejsi są zawsze bohaterowie. W tym dziale będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat postaci występujących w Pokémonie, poznać ich wady i zalety, a także otrzymać informacje na temat Poków jakie posiadają.

Bohaterowie - Viola

Violapokemon
  • Japońskie imię: ビオラ Viola
  • Rodzinne miasto: Santalune
  • Profesja: Liderka Sali, fotograf
  • Polski aktor: Marta Dobecka
  • Japoński aktor: Noriko Shitaya
  • Angielski aktor: Lori Gardner
  • Debiut: Porywista bitwa w sali Santalune!

Charakterystyka postaci

Viola jest profesjonalnym fotografem i Liderką Sali w Santalune. Specjalizuje się w typie robaczym. Podobnie jak jej siostra jest bardzo pogodna i przyjazna. Viola pomaga Alexie w jej pracy, gdy ma na to czas.

O Violi pierwszy raz słyszymy w odcinki Marzenie wciąż trwa (BW142) , choć nie z imienia, ponieważ Alexa mówi Ashowi tylko, że jej młodsza siostra jest Liderką Sali w regionie Kalos. W odcinku Przygoda i marzenia rodzą się w Kalos! (XY001) Ash dowiaduje się, że Viola jest liderką w mieście Santalune, lecz aktualnie jej tam nie ma. Jednak Ash i tak udaje się tam, gdy jego wyzwanie z Lumoise zostało odrzucone.

Gdy Ash przybył do miasta Santalune Viola zrobiła mu i Pikachu zdjęcie. Wtedy dowiadujemy się, że jest fotografem, lecz Ash początkowo nie wie, że to ona jest Liderką Sali. Potem, gdy Ash idzie do sali dowiaduje się, że to ta sama dziewczyna, która zrobiła mu zdjęcie. Ash wyzywa Violę do walki o odznakę. Viola używa Surskita i Vivillona, a Ash Fletchlinga i Pikachu. Walkę wygrywa Viola, ponieważ jej strategia okazuje się lepsza.

Viola pojawiła się ponownie w odcinku Walcząc na cienkim lodzie! (XY006), gdzie Ash wyzywa ją do rewanżu. Dzięki treningowi Ash jest w stanie pokonać liderkę, zdobywając Odznakę Robaka. Viola i jej Surskit pojawiają się również w odcinku Zamek pełen tytułów! (XY020). W Zamku Bitew walczy przeciwko Grantowi i jego Onixowi, jednak ona i Surskit przegrywają.


Pokemony, które ma przy sobie:
Surskit jest dwukrotnie wykorzystany przez Violę w walkach z Ashem. W pierwszej z nich pokonuje Pikachu, ale nie daje sobie rady z Fletchlingiem. W rewanżu przegrywa z Pikachu. W Zamku Bitew walczy z Onixem Granta - przegrywa tę bitwę.


Vivillon bierze udział w obu walkach Violi z Ashem. W pierwszej z nich pokonuje Fletchlinga. W drugiej Fletchling również nie jest w stanie go pokonać, ale ostatecznie zwycięża z nim Pikachu.


~mateusz3592