Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
W każdym anime, nie tylko traktującym o Kieszonkowych Potworach, najważniejsi są zawsze bohaterowie. W tym dziale będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat postaci występujących w Pokémonie, poznać ich wady i zalety, a także otrzymać informacje na temat Poków jakie posiadają.

Bohaterowie - Brawly

Brawlypokemon
  • Japońskie imię: トウキ Touki
  • Rodzinne miasto: Dewford
  • Profesja: Lider Sali w Dewford
  • Polski aktor: Mikołaj Klimek
  • Japoński aktor: Kōhei Kiyasu
  • Angielski aktor: Jason Griffith
  • Debiut: Mistrz wielkiej fali

Charakterystyka postaci

Brawly jest Liderem Sali w Dewford, specjalizującym się w stworkach typu walczącego. Pojawia się w odcinkach: Mistrz wielkiej fali, Spotkanie z Meditite! i Niezwykły gejzer.

W odcinku Mistrz wielkiej fali Brawly odłożył bitwę z Ashem na później, gdyż postanowił trochę posurfować. Początkowo trener z Alabastii był zły i nie mógł zrozumieć dlaczego lider zabiera swoje Pokémony na surfing. Jak się okazało, Brawly trenował w ten sposób swoje stworki – szlifował ich zdolności do robienia uników i pracował nad ich równowagą. Dzięki temu łatwo pokonał Asha w pierwszej walce. Po bitwie specjalista od używania walczących Pokémonów wyjawił Ashowi swój sekret treningu. Młody trener bardzo długo przygotowywał się do bitwy rewanżowej.

Kolejny raz Brawly pojawia się w odcinku Spotkanie z Meditite!, w którym Ash walczy z jego uczennicą. Lider z Dewford przerywa ten mecz ze względu na nadchodzący huragan. Brawly prowadzi wszystkich do jaskini na brzegu, aby przeczekali sztorm. Ash i uczennica Brawly'ego znów stają do walki, w której Pikachu pokonuje Meditate'a. W rezultacie lider zgadza się na rewanżową walkę z Ashem.

Rewanż odbywa się w odcinku Niezwykły gejzer. Ash dzięki nowej technice oraz nowo złapanemu Corpishowi daje radę pokonać lidera, który w nagrodę wręcza mu Odznakę Sygnetu.

Brawly trenował niegdyś z Chuckiem - liderem sali w Johto. Obecnie uczy on mieszkańców wyspy Dewford surfować. Wielu jego uczniów jest zarówno surferami, jak i trenerami.


Pokemony, które ma przy sobie:
Brał udział w obu bitwach rozegranych pomiędzy Ashem a Brawlym. Pierwszy raz pojawił się w odcinku Mistrz wielkiej fali, w którym pokonał Taillowa wyzywającego trenera, ale poniósł klęskę w starciu z Treecko. W rewanżu znowu walczył z Treecko, którego jednak Ash odwołał. Ostatecznie Machop został pokonany przez Corphisha.


W odcinku Mistrz wielkiej fali ewoluuje z Makuhity i pokonuje Treecko Asha. W rewanżu Hariyama pokonał Corphisha, ale dzięki przemyślanej strategii Asha po długiej i zaciętej walce nie dał rady Treecko.

Pokemony, które ewoluowały, wypuścił‚ je lub wymienił


Bardzo lubił surfować razem ze swoim trenerem. W odcinku Mistrz wielkiej fali walczył z Treecko i ewoluował w Hariyamę.


~Conquest