Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
W każdym anime, nie tylko traktującym o Kieszonkowych Potworach, najważniejsi są zawsze bohaterowie. W tym dziale będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat postaci występujących w Pokémonie, poznać ich wady i zalety, a także otrzymać informacje na temat Poków jakie posiadają.

Bohaterowie - Roxanne

Roxannepokemon
  • Japońskie imię: ツツジ Tsutsuji
  • Rodzinne miasto: Rustboro
  • Profesja: Liderka Sali w Rustboro, nauczycielka
  • Polski aktor: Iwona Rulewicz
  • Japoński aktor: Yuri Shiratori
  • Angielski aktor: Karen Neill
  • Debiut: Kto rządzi w szkole!

Charakterystyka postaci

Roxanne jest Liderką Sali w mieście Rustboro specjalizującą się w kamiennych Pokémonach. Pojawia się w odcinkach Kto rządzi w szkole! oraz Kto wygra z Nosepassem?.

W Kto rządzi w szkole! Ash i przyjaciele spotykają ją kiedy Max odnajduje zagubionego Poliwaga ze szkoły, w której uczy Roxanne. Roxanne prowadzi zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta Rustboro. Angażuje się w nauczanie dzieci o Pokémonach, aby w przyszłości mogły zostać trenerami jej pokroju. Kiedy Ash dociera do Rustboro, Roxanne jest zajęta nauczaniem i nie może z nim walczyć. Razem z dyrektorem proponują Ashowi, Brockowi, May i Maxowi spędzenie jednego dnia w szkole.

W Kto wygra z Nosepassem? Ash staje do walki z liderką. Dzięki Żelaznemu Ogonowi Pikachu udaje mu się wygrać Odznakę Głazu.

Znajomym Roxanne jest profesor Oak – daje on w jej szkole wykłady za pośrednictwem wideofonu. Młoda liderka słyszała też o Brocku, ponieważ był on kiedyś Liderem kamiennej Sali tak jak ona.


Pokemony, które ma przy sobie:
Geodude po raz pierwszy wystąpił w odcinku Kto rządzi w szkole!, gdy Roxanne użyła go do walki z Zespołem R. W kolejnym odcinku (Kto wygra z Nosepassem?) był pierwszym Pokémonem liderki wybranym do walki z Ashem. Kamiennemu Pokémonowi udało się wygrać z Treecko, który nie poznał jeszcze żadnych trawiastych ruchów. Następnym rywalem Geodude'a był Pikachu, który po zaciętej walce zdołał wyeliminować z boju kamiennego stworka.


Nosepass pojawił się w odcinku Kto wygra z Nosepassem?. Był drugim Pokémonem liderki posłanym do walki z Ashem. Pikachu nie miał jeszcze wprawy w używaniu Żelaznego Ogona, dlatego początkowo ciężko mu było walczyć z Nosepassem. W końcu jednak nauczył się dobrze wykonywać ten atak i dał radę Pokémonowi liderki.


~Conquest