Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Wiecie na pewno czym są Pokemony. Ale czy wiecie czyim są dziełem? Tutaj zagłębimy się nad przeszłością twórców ukochanych przez dzieci Pokemonów. Przedstawimy po krótce ich dzieciństwo, pochodzenie, zainteresowania i przede wszystkim funkcje, które pełnili lub pełnią, aby fani Pokemon na całym świecie zachwycali się ulubionymi stworkami.

Twórcy Pokémona

pokemon
Satoshi Tajiri

Kiedy zaczynał rozkręcać własny biznes, nic nie zapowiadało, że w przyszłości przyniesie on mu takie zyski. Z redaktora fanowskiej gazety o grach, awansował do rangi jednego z najznamienitszych producentów w Japonii, a to wszystko dzięki Kieszonkowym Potworom. Oto kilka faktów z życia człowieka, dzięki któremu możemy przemierzać tajemniczy świat Pokemonów.

Czytaj więcej...


pokemon
Ken Sugimori

Dla wielu osób, szczególnie trudniących się rysowaniem Kieszonkowych Stworków, uważany jest za guru. To jego imię jest o wiele częściej używane w trakcie konwersacji o twórcach, niż imię Tajiri'ego. Czym szczególnym zasłużył on sobie na takie traktowanie? O tym co lubi i dlaczego niektóre Stworki wyglądają tak, a nie inaczej, możecie przeczytać właśnie tutaj!

Czytaj więcej...


pokemon
Junichi Masuda

Grając w Pokemonowe gry, nie trudno zauważyć, że szczególnego kilmatu nadaje im muzyka. W jaskiniach jest ponura i mroczna, do walki zaś zachęca nas skoczny i dynamiczny rytm. Wszystko to dzięki temu człowiekowi, który odpowiedzialny jest za oprawę dźwiękową dla Kieszonkowych Potworów. Kilkając niżej, uzyskasz nieco więcej, szczegółowych informacji na temat tego świetnego kompozytora.

Czytaj więcej...


pokemon
Tsunekazu Ishihara

Uważany przez niektórych za "Ojca Pokemon", to on wsparł Tajiri'ego w czasie tworzenia pierwszej gry z Kieszonkowymi Stworkami. Współtwórca Pokemon Inc., firmy odpowiedzialnej za zarządzanie produktami z marki Pocket Monsters. Oczywiście, nie były one pierwszą grą, jaką przyszło mu wydawać, ale za to pierwszą, która zaskoczyła go tak wielką popularnością na całym świecie. Obecnie Ishihara zajmuje się promocją swoich produktów, podróżująć m.in. po Europie. Pomaga on też w tworzeniu nowych Stworków i innych udogodnień, pojawiających się wraz z nowymi grami.

~pokemon_sensei