Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Ash postanawia rozpocząć nową przygodę w kolejnej krainie, noszącej nazwę Sinnoh. W jego podróży towarzyszyć mu będą Dawn - początkująca koordynatorka oraz Brock - pragnący zostać słynnym hodowcą Pokemon. W ślad za nimi podążać będzie również Zespół R.

Diament i Perła

OGÓLNE INFORMACJE:

Tytuł japoński serii: Pocket Monsters - Diamond and Pearl
Tytuł angielski serii: Pokémon - Diamond and Pearl
Początek emisji w Japonii/USA: 28 wrzesień 2006 / 20 kwiecień 2007
Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 51
Niewyemitowane w USA odcinki: Ash & Dawn! Head For A New Adventure!
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Dawn rozpoczyna swoją podróż Pokémon.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash i Paul wygrywają Turniej Podwójnych Walk.
Emisja w Polsce: Jetix


KRÓTKI OPIS SERII:

Dziesiąty (według numeracji amerykańskiej) lub jak kto woli - trzeci (licząc serie z Kraju Kwitnącej Wiśni) sezon Pokémona, traktujący o przygodach Asha w regionie Sinnoh. Emisję tej serii rozpoczęto wraz z Japońską premierą gier o tym samym tytule, a podobny zabieg zastosowano w Stanach Zjednoczonych.

Główny bohater - Ash, wciąż kontynuuje swą podróż, w celu zdobycia tytułu Mistrza Pokémon. W czasie jego wędrówki nie zabraknie starych znajomych - Brocka oraz Zespołu R, pojawią się jednak także nowe twarze. Mowa tutaj przede wszystkim o Dawn(jap. Hikari), która dopiero rozpoczyna swoją własną przygodę i idąc w ślady swej matki, zamierza zostać koordynatorką w Super Konkursach. Warto także wspomnieć - Paula, bezwzględnego trenera, dla którego liczą się jedynie silnie Pokémony oraz Zoey - ambitną i doświadczoną koordynatorkę. Poza tym czeka nas sporo wrażeń, emocjonujących pojedynków oraz mnóstwo nowych, niewidzianych dotychczas Kieszonkowych Potworów!

Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jeden z ciekawszych sezonów (o ile nie najciekawszy). Nie chodzi tutaj tylko o grafikę, która siłą rzeczy musiała pójść na przód, ale raczej o fabułę. Scenarzyści w końcu zaczynają stosować odwołania do minionych wydarzeń, sprawiają także, że postacie stają się barwniejsze. Coraz mniej jest także epków, które nie wnoszą nic nowego, tak zwanych fillerów. W zależności od grupy, odpowiedzialnej za odcinek, kreska jest raz lepsza, raz gorsza. Pierwsze kilka epizodów pod tym względem jest zdecydowanie na minusie, później jednak każdy ważniejszy element historii zostaje narysowany z dbałością o szczegóły. Dubbing nowej ekipy nie jest jeszcze idealny, ale generalnie nie można mu zbyt wiele zarzucić. PUSA zostawia też coraz więcej oryginalnych utworów ze ścieżki dźwiękowej.

pokemon

~War-Rock