Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Rozpoczęta w poprzednim sezonie przygoda trwa dalej. Ash i jego towarzysze podróżują przez znane nam już Kanto, by w niezwykle ciężkich i widowiskowych pojedynkach, zdobyć siedem Odznak Battle Frontieru. Nie zabraknie również Poké-konkursów, w których wystartuje młodziutka May.

Battle Frontier

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 46
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 46
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym bohaterowie zostają wplątani w spór między Pokémon'ami.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash i jego przyjaciele ruszają do Shinou.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Dziewiąty już sezon, tym razem opierający się na pomyśle z gry Pokémon Emerald. Mankament polega jednak na tym, że miast udać się na niewielką wyspę, Ash i jego przyjaciele podróżują po Kanto. Premierowy epizod tego sezonu Amerykanie mogli zobaczyć 9 września 2006 roku, na kanale Cartoon Network, a nie jak to miało miejsce wcześniej, KidsWB.

Jeśli idzie o fabułę, mamy do czynienia z typowym fillerem. Fakt, znajdziemy sporą liczbę ciekawych epizodów, ale większość z tych 46 odcinków to nudne, nic nie wnoszące do historii zapychacze. Ketchum stacza pojedynki z pozostałymi sześcioma "Mózgami", May z kolei zmierza ku kolejnemu Grand Festiwalowi. W tle przewijają się oczywiście Brock, Max i Zespół R, ale na innych "starych znajomych" raczej możemy nie liczyć. Z pewnością za duży plus można uznać znaczne wzmocnienie wszystkich drużyn. W Pokémon Battle Frontier z pewnością nie zabraknie masy ewolucji, schwytanych Poków, a także Stworków z kolejnej, czwartej już generacji.

Przechodząc do spraw technicznych, warto zauważyć, (kolejną) lekką poprawę kreski. Postacie stają się smuklejsze , a co za tym idzie, wyglądają znacznie przyjemniej. Co ciekawe, twórcy zastosowali również zabieg, w którym większość technik, wykonywanych przez Pokémon'y, jest stworzona komputerowo. Dzięki temu nawet zwykły Bubble prezentuje się widowiskowo. Nie miałem jeszcze okazji zgłębić się w linię melodyjną tego sezonu, po wydaniu go w USA, ale z pewnością zmienili się aktorzy, podkładający głosy. Czasem może więc wydać się denerwujące, gdy zamiast znanych nam już tonów, usłyszymy nowe, być może denerwujące dźwięki zust naszych ulubieńców.

pokemon

~p_sensei


Battle Frontier