Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Ósmy sezon Pokémon'a, kończący sagę w Hoenn i jednocześnie otwierający nowe przygody w Kanto. Ash po raz kolejny startuje w zawodach o tytuł najlepszego trenera, gdy tymczasem May próbuje swych sił w konkurencji zwanej Grand Festival'em.

Advanced Battle

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52 [Jednego odcinka nigdy nie wyemitowano!]
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 52 [Jednego odcinka nigdy nie wyemitowano!]
Ocenzurowane odcinki: 'Shaking Island Battle! Barboach vs Whiscash!'
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash i reszta ekpiy poznaje ciamajdowatego Spoink'a.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash walczy z May w Fighting Dojo.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Ash i reszta ekipy nadal przemierzają bezkresne drogi regionu Hoenn. Trzecia i ostatnia zarazem część tej sagi została wyemitowana w Ameryce we wrześniu 2005 roku. Zawiera ona jednak w sobie także początek historii z Kanto, czyli potyczek w Battle Frontierze.

Jeśli chodzi o fabułę, to z pewnością nie można o niej napisać czegoś złego. Ot, trzymając się starych, wypracowanych kanonów, twórcy nadal przeplatają niezmiernie ciekawe i wypełnione akcją epizody, tak zwanymi "fillerami", czyli zapychaczami, które nie wnoszą nic ciekawego do historii. Nasi bohaterowie docierają wreszcie do kresu, Ash startuje w zawodach Ligi Hoenn, May bierze udział w swoim pierwszym Grand Festival, Brock wciąż ugania się za dziewczynami, a Max pozostaje przemądżałym smarkaczem. Oczywiście, nie zabraknie innych postaci, takich jak Drew, Jessie i James czy Harry. Przez kilka odcinków przewinie się też Misty, Tracey i Profesor Oak. Jeśli chodzi o pojedynki na Stadionach, to tym razem mamy ich dwa (Tate & Liza, Juan) plus liga. Ponieważ jednak sezon zawiera w sobie początek sagi BF, twórcy uraczyli nas spektakularną potyczką z Noland'em. Co do Stworków, pojawiają się powoli Pokémon'y z czwartej generacji (Munchlax), bohaterowie zdobywają całkiem silny i atrakcyjny skład, dzięki któremu zaskoczą nas niejedną, fascynującą walką. Co jednak działa na minus serii? Z pewnością ciągłe pojawianie się Zespołu R, który mógłby powoli dać sobie spokój. Kwestia organizacji Magma i Aqua zostaje rozwiązana, a przy okazji spotykamy jednego z naszych starych znajomych - Lance'a!

Jeśli chodzi o grafikę, to ciągle pozostaje ona niezmienna. Z jednej strony można to uznać za plus, ale z drugiej, drobne innowacje były by mile widziane. Ogólnie muzyka wciąż bez zmian, chociaż w Japonii ścieżka dźwiękowa już niemal w ogóle nie posiada starych podkładów. Wiadomo, jak kto lubi. Warto obejrzeć tę serię, choćby przez wzgląd na szereg emocjonujących pojedynków!

pokemon

~p_sensei


Advanced Battle