Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Podczas swej wędrówki przez Hoenn, Ash i jego świta przeżywają ciągle nowe przygody. Tym razem, prócz kolejnych potyczek z Liderami Stadionów, znacznie wzmacniają oni składy swoich drużyn. Widzów czekają również miłe niespodzianki, na przykład powrót Misty!

Advanced Challenge

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 52
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Treecko należący do Ash'a poznaje nową technikę ataku.
Seria kończy się odcinkiem: W którym bohaterowie poznają pewnego interesującego trenera.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Saga Hoenn trwa. Tym razem twórcy rozpędzają się na dobre, a skoro drużyny naszych bohaterów nie wyglądały dotychczas najlepiej, postanawiają oni to zmienić. Tak oto, znacznie ubarwiając fabułę, poszczególne Poki przechodzą ewolucję, inne zaś dołączają do drużyny. Pojawia się także Wodna Księżniczka - Misty!

Sezon siódmy, którym Amerykanie zostali uraczeni jedenastego września 2004 roku, nadal prezentuje historię Ash'a i jego przyjaciół. Główny bohater tym razem złapie kilka nowych Stworków, ewoluuje kilka "starych", a także stoczy kolejne trzy pojedynki z Liderami Stadionów - Flannery, Norman'em i Winoną. Z kolei May weźmie się na poważnie za konkursy Pokémon, w których odniesie kilka znaczących zwycięstw. Wzmocni ona również swoją ekpię. Oczywiście, nie zabraknie Zespołu R oraz tajemniczych organizacj Magma i Aqua, ciągle ze sobą rywalizujących. Co nowego w serii? Moim zdaniem producenci starają się zminimalizować epizody, w których nic się nie dzieje, tzw. fillery. Przeważnie mamy więc do czynienia z wydarzeniami, dotyczącymi bezpośrednio któregoś z bohaterów, co znacznie poprawia jakość anime. Postacie zyskują znacznie więcej cech emocjonalnych, co dodatkowo działa na ich korzyść.

Co z kreską? Chyba narazie nie można powiedzieć o żadnych zmianach, bo twórcy po prostu trzymają się kanonu, wytworzonego w poprzednim sezonie. Z pewnością nie można stwierdzić także żadnych innowacji w kwestii muzyki - ot, była jest i chyba będzie. O ile w Japonii daje się już słyszeć zupełnie nową ścieżkę dźwiękową w tle, w amerykańskiej wersji nie będzie nam to dane doświadczyć. Mimo tego niewielkiego mankamentu, Pokemon Advanced Challenge jest jedną z lepszych serii, jakie do tej pory wydano.

pokemon

~p_sensei


Advanced Challenge