Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Ash postanawia ponownie rozpocząć swą Podróż Pokémon, tak więc zabrawszy ze sobą jedynie Pikachu, udaje się na nowy, nieznany przez niego region - Hoenn. Spotka na nim wielu trenerów, zarówno dobrych jak i złych, a także złapie sporą liczbę nowych Poków. Nie zabraknie także starych znajomych.

Advanced

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 40
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 40
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash poznaje May.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wygrywa Dynamo Badge, pokonując Wattson'a.
Emisja w Polsce: TV4


KRÓTKI OPIS SERII:

Po tym, jak Misty i Brock wracają do rodzinnych miast, Ash decyduje się na rozpoczęcie nowej przygody w regionie o nazwie Hoenn. Co jednak ciekawe, chłopiec zabiera tam ze sobą jedynie Pikachu, co w rezultacie prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, wywołanych przez Zespół R. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, a Ketchum w krótkim czasie poznaje nową znajomą - May.

Amerykanie zostają uraczeni tym nowym sezonem już pierwszego listopada 2003 roku. Historia młodego i ambitnego trenera z Pallet Town zaczyna się na nowo. Po lekkim przegrupowaniu w drużynie, rozpoczyna on wędrówkę po dosyć olbrzymim kontynencie. Otwiera się tym samym zupełnie nowa saga, nosząca przydomek Advanced. Oczywiście, główny motyw, który popycha Ash'a do kolejnych przygód, to szansa na zdobycie wymarzonego tytuły Mistrza. Zasady nie zmieniły się ani trochę, a żeby zakwalifikować się do turnieju, trzeba zdobyć osiem Odznak. W serii Advance możemy oglądnąć pojedynki z trzema liderami - Roxanne, Brawly'm i Wattson'em. Co istotne, spotykamy się także z całą masą zupełnie nowych i nieznanych dotychczas Pokémon'ów. Mamy tu przykładowo trawiastą jaszczurkę - Treeko albo ognistego kurczaka - Torchic'a. Nie zabraknie także złych charakterów. Tym razem nie mówimy tu o Zespole R (Nie, Jessie i James wciąż podążają w ślad za Pikachu!), ale o Drużynach Magma i Aqua. Jakie mają zamiary i plany? To narazie pozostaje okryte mgłą tajemnic.

Jeśli chodzi o fabułę, to nie można nań narzekać. Wciąż czuć jeszcze świerzość i nowe pomysły, ale być może dzieje się tak z powodu nowych możliwości, jakie przyniosły ze sobą kolejne edycje gier. Jeśli mowa o muzyce, to zostajemy uraczeni całkiem sporą ilością nowych kawałków, jeden lepszy od drugiego. Poprawie uległa także kreska oraz kolory, które stały się żywsze i pełniejsze.

pokemon pokemon

~p_sensei