Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Podróż po Johto trwa. Ash i jego przyjaciele są coraz bliżej upragnionych zawodów, ale zanim to nastąpi, będą musieli jeszcze stoczyć szereg walk oraz przeżyć moc fascynujących przygód. Co czeka ich w nieznanej krainie, pełnej nowych i tajemniczych Pokémon'ów?

Johto League Champions

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 52
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash przegrywa pojedynek z Liderką stadionu w Goldenrod.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wygrywa Storm Badge z Chuck'iem.
Emisja w Polsce: Polsat, TV4


KRÓTKI OPIS SERII:

Przygoda w Johto trwa nadal, a od 18 sierpnia 2001 roku zmienił się jedynie opening. Widzowie wciąż mogą śledzić poczynania swoich ulubionych bohaterów, tym razem rozpoczynając od wizyty w Goldenrod City i pojedynku z tamtejsza Liderką. Ogólnie cała seria wydaje się tracić monotoniczność, a niektóre odcinki są znacznie ciekawsze od poprzedniego sezonu.

Tym razem nie można mówić o żadnej rewelacji, jeśli chodzi o innowacje. Ash ciągle stara się zdobyć osiem Odznak, aby wystartować w Lidze Johto, Misty marzy o zostaniu najlepszą trenerką Wodnych Pokémon'ów, a Brock wciąż ugania się za dziewczynami. Nie pomnę już o Jessie i James'ie, którzy nadal uparcie, aczkolwiek bezskutecznie, starają się dorwać Pikachu. Oczywiście, w tle przetaczają się znane nam już postacie, takie jak młoda trenerka Casey i zapalony fotograf, znany jeszcze z pierwszego sezonu - Todd. Jeśli chodzi o Pokémon'y, to poza kilkoma ewolucjami, w całej serii bohaterowie nie złapali nic nowego! Jest to jeden z dosyć znaczących minusów, który jednak da się przeboleć. Za plus warto podać pojawianie się legendarnych Stworków. W samej serii mamy do czynienia z Articuno i Raikou, a to dopiero lekki smaczek tego, co twórcy zaserwują widzom w kolejnym sezonie. Tym razem możemy obejrzeć aż trzy z ośmiu walk eliminacyjnych z Liderami.

Jak już wspomniałem, fabuła lekko nabiera szybkości, jednak to ciągle nie jest "to". Kreska wydaje się znacznie poprawić, postacie rysowane są w dosyć charakterystyczny sposób. W repertuarze dźwięków pojawiają się nawet motywy z filmów kinowych, jednak są one tak rzadkie, że doświadczamy ich raptem kilka razy.

pokemon

~p_sensei


Johto League Champions