Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Ash, Misty i Brock wyruszają do zupełnie nowej, nieznanej krainy, w której oprócz zaskakujących przygód czekają również nieodkryte dotychczas Kieszonkowe Stworki! Trzeci już sezon "Pokémon'a", oparty na drugiej generacji gier pod spod tego samego tytułu.

Johto Journeys

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 41
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 41
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash i jego paczka wyruszają do krainy Johto.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash dociera do podnóży Goldenrod City.
Emisja w Polsce: Polsat, Fox Kids, TV4, Jetix


KRÓTKI OPIS SERII:

Trzeci z kolei sezon animowanego serialu o Pokémon'ach. Tym razem fani z Ameryki mogli go oglądać od 14 października 2000 roku. Opowiada on o przygodach Ash'a i reszty ekipy w krainie Johto. Jak się okazało, tajemnica GS Ball'a nie może zostać rozwiązana przez Profesora Oak'a. Aby rozwikłać tę zagadkę, Ketchum i jego przyjaciele udają się do położonej na wschód od Kanto krainy.

Do ekipy powraca już na stałę Brock, który najwyraźniej przeżył zawód miłosny ze strony Profesor Ivy. Tymczasem Tracey spełnia swe największe marzenie i zostaje asystentem naukowca z Pallet Town. Nieodłącznym element brygady pozostaje Misty. Nie zabraknie również Zespołu R oraz Gary'ego, który po przegranej na Wyżynie Indigo, stara się ponownie sięgnąć po tytuł mistrza. Poznajemy również nową postać - Casey, która od tego sezonu, będzie się epizodycznie pojawiać w trakcie trwania serialu. Tak więc pod pretekstem dostarczenia GS Ball'a Kurt'owi - specjaliście od Poké-Kul, trener z Alabastii startuje w Lidze Johto. Twórcy wracają do tradycyjnego, zaczerpniętego z gier, systemu eliminacji, czyli pokonania ośmiorga Liderów. W tej serii możemy oglądnąć pojedynki z dwójką z nich - Falkner'em i Bugsy'm.

Ogólnie można zauważyć znaczne poprawienie się kreski. Postacie wydają się być smuklejsze, dodano także kilka nowych tematów muzycznych, chociaż na tym innowacje się kończą. Fabularnie serial zdaje się tkwić w miejscu, a niektóre odcinki, nawet jeśli je pominiemy, nie dadzą nam tego odczuć. Są one tak przygnębiająco nudne i mało istotne, że po ich obejrzeniu wielu fanów zniechęciło się do serialu. Cóż, nie ma tego złego...

pokemon

~p_sensei


Johto Journeys