Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Przygody Ash'a i Misty trwają nadal, tym razem na Archipelagu Pomarańczowych Wysp. Do dwójki młodych trenerów dołącza także obiecujący obserwator - Tracey, a w ich ślad ponownie wyruszy Zespół R. Jakie niespodzianki czekają na nich w trakcie tej krótkiej, aczkolwiek niezwykle interesującej podróży?!

Orange Islands

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 35
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 35
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash i paczka wyruszają na Wyspę Valencia do Profesor Ivy.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wraca do Pallet Town, gdzie walczy z Gary'm.
Emisja w Polsce: Polsat, Fox Kids, TV4, Jetix


KRÓTKI OPIS SERII:

Druga już seria pokémon'owego serialu, która zawitała do USA ósmego stycznia 2000 roku. Opowiada ona o dalszych losach Ash'a i jego paczki, która uległa lekkiej modyfikacji (o tym za moment), a także o ich podróży po Pomarańczowym Archipelagu.

Po otrzymaniu od swojego mentora, Profesora Oak'a zadania, główny bohater udaje się do zupełnie nowej krainy. Jak się okazuje na miejscu, musi on dostarczyć do Alabastii tajemniczego GS Ball'a. Miejscowy naukowiec - Profesor Ivy tak oczarowuje Brock'a, że ten postanawia zostać z nią i towarzyszyć jej jako asystent. Tymczasem Ketchum dowiaduje się o miejscowych zawodach, w których postanawia wziąć udział. Tym razem jednak musi on skompletować jedynie cztery odznaki, a następnie stanąć naprzeciw lokalnego Mistrza. Młody trener niezrażony trudnościami, jakie mogą się przed nim pojawić na drodze, rozpoczyna wędrówkę. Miast Lidera z Pewter City, pojawia się młody obserwator - Tracey, którego marzeniem jest studiowanie pod okiem słynnego Oak'a. Nie może oczywiście zabraknąć Jessie, James'a i Meowth, którzy krok w krok śledzą naszych przyjaciół, starając się im daremnie przeszkodzić.

Chociaż cała seria nie wydaje się być zbyt ambitna, to jednak wnosi całkiem sporo do fabuły: dzieciaki łapią nowe Pokémon'y, staczają szereg pojedynków. No i nie można zapomnieć o Liderach oraz ich przywódcy. Pojawiają się także starzy znajomi - Butch i Cassidy. Ogólnie kreska stoi na dobrym poziomie, a całej akcji towarzyszą znane nam już dobrze melodie. Warto przyjrzeć się tej serii, chociaż stanowi ona swoisty "zapychacz" (ang. filler), który miał nas przygotować do nowej edycji Poków. Tym razem obeszło się bez jakichkolwiek awantur oraz problemów, związanych z efektami ubocznymi niewłaściwej animacji lub niewłaściwej treści.

pokemon

~p_sensei


Orange Islands