Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon GO to planowana na 2016 rok gra na smartfony działające na systemach operacyjnych Android i iOS. Podobnie jak w głównej serii gier, będziemy mogli tutaj łapać Kieszonkowe Stworki, wymieniać się nimi i walczyć z innymi trenerami. Tym razem jednak nie przeniesiemy się do żadnej krainy świata Pokémonów - to Pokémony trafią do naszego świata!

Pokémon GO

Logo gry
Pokémon GO
Pokémon GO (nazwa angielska i japońska)
platforma:Android / iOS
gatunek:rozszerzona rzeczywistość
RPG
premiera: 2016 (cały świat)
developer:Niantic, Inc.
The Pokémon Company
Nintendo
wydawca:Nintendo / The Pokémon Company

Opis

Pokémon GO to planowana na 2016 rok gra na smartfony działające na systemach operacyjnych Android i iOS. Podobnie jak w głównej serii gier, będziemy mogli tutaj łapać Kieszonkowe Stworki, wymieniać się nimi i walczyć z innymi trenerami. Tym razem jednak nie przeniesiemy się do żadnej krainy świata Pokémonów - to Pokémony trafią do naszego świata! Będziemy musieli wyjść z domu, aby znaleźć dzikie Pokémony na wolności, trenerów chętnych do stoczenia bitew oraz innych graczy chętnych na wymianę, posiadających rzadkie stworki.

Co więcej, niekiedy gracze będą musieli połączyć swoje siły i wspólnie zaatakować, aby pokonać bardzo silnego Pokémona. Po próbie zakończonej sukcesem, stworek ten dołączy do drużyn wszystkich graczy, biorących udział w bitwie.

W znajdywaniu dzikich Pokémonów pomoże nam specjalne akcesorium Pokémon GO Plus, które można przyczepić do opaski na rękę. Łączy się ono przez Bluetooth z naszym smartfonem i kiedy znajdziemy się niedaleko jakiegoś stworka, informuje nas o tym wibracją i migotaniem diody LED.

Pokémon GO Plus

Gra będzie oparta na modelu free-to-play - zostanie udostępniona do pobrania za darmo w Google Play i App Store, ale będzie zawierała płatne elementy. Na chwilę obecną nie wiadomo na czym ten płatny aspekt będzie polegał.

Oto pierwszy zwiastun gry, opublikowany na oficjalnym kanale YouTube Pokémon 9 września 2015 roku:

~Daru