Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Rumble World to kolejna odsłona RPG akcji z serii Pokémon Rumble. W Rumble World przybierasz postać swojego Mii i trafiasz do Królestwa Zabawek. Miejscowy król prosi Cię o pomoc w stworzeniu kolekcji Pokémonów Zabawek. Na drodze do uzbierania wszystkich 719 stworków napotkasz na wielu silnych przeciwników i wrogów, z którymi będziesz musiał walczył swoimi Pokémonami!

Pokémon Rumble World

Logo
Pokémon Rumble World
Pokémon Rumble World (pełna angielska nazwa)
みんなのポケモンスクランブル (japońska nazwa)
platforma:Nintendo 3DS
gatunek:RPG akcji
premiera: 08.04.2015 (wersja cyfrowa; cały świat)
19.11.2015 (wer. pudełkowa; Japonia) 22.01.2016 (wer. pudełkowa; Europa)
twórca:Ambrella
wydawca:Nintendo/The Pokémon Company

Opis

Logo Pokémon Rumble World

Pokémon Rumble World to kolejna odsłona RPG akcji z serii Pokémon Rumble. W Rumble World przybierasz postać swojego Mii i trafiasz do Królestwa Zabawek, gdzie poznajesz miejscowego króla. Król dzieli się z Tobą swoim niezadowoleniem z ilości posiadanych Pokémonów – sam jest właścicielem tylko jednego stworka, podczas gdy pewien magik ma ich aż dziesięć. Stąd też jego prośba o zdobycie kolejnych Pokémonów. Mając Pikachu króla za pierwszego partnera, wyruszasz w bohaterskie podróże balonem w miejsca, w których dzikie Pokémony Zabawki czekają na odkrycie! Twoim celem jest uzbieranie 719 stworków z sześciu generacji. Zadanie to ułatwi Ci możliwość używania wszystkich mega ewolucji znanych z X, Y, Omega Ruby i Alpha Sappire.

Balony na gorące powietrze są głównym środkiem transportu w grze, służącym do przemieszczania się w miejsca pełne Pokémonów Zabawek. Podczas walki z nimi, w jednej chwili możesz kierować tylko jednym ze swoich Pokémonów i atakować inne stworki przy pomocy jednego lub dwóch dostępnych ataków. Niektóre z pokonanych zabawek będziesz mógł zabrać ze sobą do swojej kolekcji. Do zamku powrócisz dopiero po pokonaniu bardzo silnego przeciwnika.

Walczymy!

Drugim trybem rozgrywki są Wyzwania bitewne (Challenge Battles), które cechuje duża liczba przeciwników. Część z nich jest bardzo silna, a czasem nawet mega ewoluuje! W tym trybie nie zdobędziesz żadnych nowych Pokémonów, ale za zakończenie sukcesem kolejnych wyzwań otrzymasz od króla rzadkie Poké Diamenty.

Gra jest dostępna w dwóch wersjach. Wersję cyfrową można pobrać za darmo z Nintendo eShop konsoli Nintendo 3DS, natomiast wersja pudełkowa dostępna będzie w polskich sklepach. Wszystkie funkcjonalności gry w wersji cyfrowej zostają odblokowane po zakupieniu 3000 Poké Diamentów, natomiast granie w wersję pudełkową nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

~Daru


Pokémon Rumble World