Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Shuffle to gra logiczna, w której podstawą jest ustawianie obok siebie co najmniej trzech takich samych elementów, którymi są podobizny Kieszonkowych Stworków. Łącząc je ze sobą możemy atakować Pokemony żyjące na wolności i te należące do trenerów, które po otrzymaniu określonej liczby obrażeń w określonym czasie lub zostają pokonane. Dzikie Stworki możemy potem łapać, natomiast od trenerów dostajemy kamienie umożliwiające mega ewolucję!

Pokémon Shuffle

Logo
Pokémon Shuffle
Pokémon Shuffle / Pokémon Shuffle Mobile (pełne angielskie nazwy)
ポケとる / ポケとる スマホ版 (japońskie nazwy)
platforma:Nintendo 3DS / urządzenia przenośne
gatunek:gra logiczna
premiera: 18.02.2015 (3DS; cały świat)
24.08.2015 (Mobile; Japonia) 31.08.2015 (Mobile; USA i Europa, w tym Polska)
twórca:Genius Sonority
wydawca:Nintendo/The Pokémon Company

Opis

Pokémon Shuffle to gra logiczna, w której podstawą jest ustawianie obok siebie co najmniej trzech takich samych elementów, którymi są podobizny Kieszonkowych Stworków. Łącząc je ze sobą możemy atakować Pokémony żyjące na wolności i te należące do trenerów, które po otrzymaniu określonej liczby obrażeń w określonym czasie lub zostają pokonane. Dzikie Stworki możemy potem łapać, natomiast od trenerów dostajemy kamienie umożliwiające mega ewolucję! Każda plansza ma wymiary 6 na 6, czyli widać na niej maksymalnie 36 różnych elementów. Połączone ze sobą elementy znikają, a na ich miejsce spadają nowe. Wiele zależy tutaj od szczęścia - nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać.

Gra nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Wrogie Pokémony skutecznie utrudnią nam życie, pojawiając się na planszy lub wysyłając na nią swoich przyjaciół, których ataki nie będą zbyt efektywne, pokrywając planszę trudnymi do pozbycia się chmurami lub barierami oraz zmieniając część elementów w skały lub metalowe klocki. Dlatego też nieraz będziemy musieli wykorzystywać mega ewolucję i kupować przedmioty, aby poradzić sobie z trudniejszymi przeciwnikami.

Łączenie!

Pokémon Shuffle to gra oparta na modelu free-to-play, co oznacza, że można ją ściągnąć za darmo, ale dostępne są w niej płatne elementy. Pierwszym z nich są serduszka, które zużywa się w celu zagrania na wybranej planszy. Na odnowienie jednego serduszka musimy czekać 30 minut, a maksymalnie możemy ich mieć pięć. Jeśli nie chcemy czekać, zawsze możemy zapłacić. Druga rzecz dostępna do kupienia to monety - dostępne w grze mogą nie wystarczyć do pokonania wszystkich przeciwników, szczególnie, gdy zależy nam na czasie.

Gra jest dostępna do pobrania za darmo w Nintendo eShop konsol z rodziny Nintendo 3DS oraz w sklepie Google Play (na urządzeniach przenośnych z systemem Android) i w sklepie iOS.

~Daru