Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Dystrybucje promocyjne

Wydarzenia promocyjne towarzyszą graczom Pokémonów na całym świecie już od czasów pierwszych wydanych w Japonii gier. Polska była jednak przez wiele lat traktowana po macoszemu i żadne promocyjne Pokémony czy przedmioty do nas nie trafiały. Sytuacja odmieniła się dopiero przy grach IV generacji, około 2011 roku. Z jednej strony wprowadzono dystrybucje internetowe, z drugiej polskiemu dystrybutorowi Nintendo (Stadlbauerowi) nareszcie udało się sprowadzić dwa pierwsze specjalne Pokémony do Polski (Celebiego do gier IV generacji, Darkraia do gier V generacji). Od 2014 roku Conquest Entertainment, nowy dystrybutor Nintendo w Polsce, sprowadza do polski większość aktualnych dystrybucji przeznaczonych na rynek europejski.

Poniżej informujemy o wszystkich trwających obecnie dystrybucjach. Artykuł o archiwalnych promocjach jest w przygotowaniu.

Eon Ticket

Dla gier Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire
Metoda dystrybucji StreetPass Czas trwania Od 03.12.2014

Eon Ticket jest przedmiotem, którym można dzielić się z innymi dzięki włączonej funkcji StreetPass Dzięki niej mając konsolę w trybie czuwania wymieniamy się informacjami z naszych gier z innymi osobami, dajemy im też swoją kopię biletu. Pierwsze bilety w Polsce zostały rozdane organizatorom spotkań dla fanów gier z Pokémonami i wydarzeń promocyjnych.

Eon Ticket umożliwia ponowną podróż na Southern Island, gdzie można zdobyć legendę niedostępną podczas normalnej rozgrywki - Latias w Omega Ruby i Latiosa w Alpha Sapphire.

Lista najważniejszych wydarzeń podczas których możliwe będzie lub możliwe było zdobycie Eon Ticket z pierwotnej dystrybucji (w nawiasach organizatorzy):

  • 04.12 - Warszawa: Eon Ticket po raz pierwszy w Warszawie (Pokémon Valhalla)
  • 06.12 - Warszawa: Super Smash Bros. Launch (Dystrybutor Nintendo Polska, Electronic Dreams, Budda Play - Twój kawałek podłogi)
  • 06.12 - Kraków: Mistrzostwa Polski w Super Smash Bros. 3DS feat. Smash Fest 2014 #2 (Małopolskie StreetPassy, GórnoŚląskie StreetPassy, grupa M3DC, serwis SmashFest.pl)
  • 21.12 - Gdańsk: Eon Ticket w Gdańsku (Pokémon Valhalla)

Shiny Beldum

Dla gier Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire
Metoda dystrybucji Internet Czas trwania 21.11.2014-15.01.2015

Promocyjna dystrybucja srebrnego Belduma z okazji ogólnoświatowej premiery gier Omega Ruby i Alpha Sapphire. Pokémon ten trzyma przedmiot Metagrossite, który po ewolucji w Metagrossa umożliwia mu mega ewolucję. Pobranie jest możliwe po wybraniu opcji Get via Internet z menu Mystery Gift.


#374 Beldum (Shiny)

Poziom 5

Cherish Ball
Classic Ribbon
Lokacja an online Present
(fateful encounter)
Przedmiot Metagrossite
OT Steven
ID 11214
Umiejętność Clear Body
Natura losowa
Znane ruchy Hold Back
Iron Head
Zen Headbutt
Iron Defense

Shiny Gengar

Dla gier Pokémon X i Pokémon Y
Metoda dystrybucji Kod seryjny Czas trwania 09.10.2014-05.02.2015

Promocyjna dystrybucja Lśniącego Gengara z okazji Halloweeen i premiery rozszerzenia karcianki zatytułowanego Phantom Force. Pokémon ten trzyma przedmiot Gengarite, który umożliwia mu mega ewolucję. Pobranie jest możliwe po wybraniu opcji Get via code z menu Mystery Gift. W celu weryfikacji kodu i uzyskania Pokémona potrzebny jest dostęp do Internetu z konsoli.

Kod umożliwiający otrzymanie Shiny Gengara dostępny jest do wyczerpania zapasów w sklepach z grami współpracujących z polskim dystrybutorem Nintendo na terenie całego kraju od drugiej połowy października. Sklepy te to, m.in. BEST PLAY, Checkpoint, Electronic Dreams, Game Over, GEKON, HDmarket, Konsoleigry, Mad Games, Menago, Powerplay i Świat Gier. Kod otrzymuje się za darmo po poproszeniu sprzedawcy, bez konieczności kupowania czegokolwiek, czasami można tylko zostać poproszonym o pokazanie konsoli z grą X/Y. Kody były rozdawane również 25 i 26 października 2014 na Poznań Game Arena, a kilka dni później przez Pokémon Valhallę.


#094 Gengar / (Shiny)

Poziom 25

Dusk Ball
Classic Ribbon
Lokacja a lovely place
(fateful encounter)
Przedmiot Gengarite
OT OCT2014
ID 10134
Umiejętność Levitate
Natura losowa
Znane ruchy Shadow Ball
Sludge Wave
Confuse Ray
Astonish

Diancie

Dla gier Pokémon X i Pokémon Y
Metoda dystrybucji Kod seryjny Czas trwania 23.10.2014-25.02.2015

Promocyjna dystrybucja mitycznej Diancie z okazji premiery filmu Diancie i Kokon Zniszczenia. Po przesłaniu Pokémona do Omega Ruby lub Alpha Sapphire można otrzymać przedmiot Diancite, który umożliwia mu mega ewolucję. Pobranie stworka jest możliwe po wybraniu opcji Get via code z menu Mystery Gift. W celu weryfikacji kodu i uzyskania Pokémona potrzebny jest dostęp do Internetu z konsoli.

Kod umożliwiający otrzymanie Diancie dostępny jest do wyczerpania zapasów w sklepach z grami współpracujących z polskim dystrybutorem Nintendo na terenie całego kraju od początku listopada. Sklepy te to, m.in. BEST PLAY, Checkpoint, Electronic Dreams, Game Over, GEKON, HDmarket, Konsoleigry, Mad Games, Menago, Powerplay i Świat Gier. Kod otrzymuje się za darmo po poproszeniu sprzedawcy, bez konieczności kupowania czegokolwiek, czasami można tylko zostać poproszonym o pokazanie konsoli z grą X/Y. Kody były rozdawane również 6 grudnia 2014 na warszawskiej imprezie promocyjnej z okazji premiery gry Super Smash Bros. for Wii U.


#719 Diancie

Poziom 50

Cherish Ball
Wishing Ribbon
Lokacja a lovely place
(fateful encounter)
Przedmiot Normal Gem
OT NOV2014
ID 11064
Umiejętność Clear Body
Natura losowa
Znane ruchy Diamond Storm
Reflect
Return
Moonblast

~Daru