Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - Miejsca wpływające na ewolucję

Ewolucja Pokémonów ze względu na miejsce, w którym uzyskają kolejny poziom doświadczenia, została wprowadzona już w grach IV generacji (Diamond/Pearl) i towarzyszy nam do dzisiaj. W poniższym artykule zostały przedstawione wszystkie lokacje, które wpływają na uzyskiwanie nowych form ewolucyjnych przez niektóre Pokémony.

Petalburg Woods

W Petalburg Woods na ewolucję wpływa Moss Rock - kamień pokryty mchem, ukryty w północno-wschodniej części lasu, zaraz za krzakiem do ścięcia. Dzięki niemu Eevee, który zdobędzie w tym lesie kolejny poziom, ewoluuje w Leafona.

PokémonMetoda ewolucjiForma ewolucyjna

#133 Eevee
Poziom w górę w Petalburg Woods
#470 Leafon

Shoal Cave

Na najniższym poziomie Shoal Cave znajdziemy kamień pokryty lodem - Moss Rock. To on sprawia, że Eevee, który zdobędzie na tym piętrze poziom jaskini poziom, zmienia się w Glaceona. Pamiętajmy jednak, że obszar ten nie jest dostępny przez cały czas - możemy go odwiedzić tylko podczas odpływu, od 03:00 do 09:00 oraz od 15:00 do 21:00.

PokémonMetoda ewolucjiForma ewolucyjna

#133 Eevee
Poziom w górę na najniższym piętrze Shoal Cave
#471 Glaceon

New Mauville

Po zdobyciu Rain Badge (Odznaki Deszczu) Wattson pojawi się w centrum Mauville City i umożliwi nam wejście do New Mauville. Kiedy nasz Mangenton i Nosepass osiągną w tym miejscu kolejny poziom doświadczenia, silne pole magnetyczne sprawi, że natychmiast ewoluują odpowiednio w Magnezone’a i Probopassa.

PokémonMetoda ewolucjiForma ewolucyjna

#82 Magneton
Poziom w górę w New Mauville
#462 Magnezone

#299 Nosepass
Poziom w górę w New Mauville
#476 Probopass

~Versus i Daru