Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - Szybowanie w przestworzach

Mirage Spot

Zupełna nowość w grach Omega Ruby i Alpha Sapphire to możliwość swobodnego szybowania w przestworzach regionu Hoenn (Soaring in the Sky). Po złapaniu Primal Pokémona Steven wręczy nam Eon Flute (Flet Eonu), dzięki któremu możemy wezwać odpowiednio Latiosa lub Latiasa. Kiedy na niego wsiądziemy i zaczniemy się wznosić, ten Mega Ewoluuje i zabierze nas w przestworza. Pozwala to na szybkie przemieszczanie się po regionie Hoenn oraz na dostęp do innych lokacji. Samo latanie jest przez nas w pełni kontrolowane. Latios i Latias potrafią też wykonywać akrobacje, które zobaczymy po wciśnięciu odpowiednich przycisków oraz przy zbliżeniu się do krawędzi mapy.

Sterowanie

  • Circle Pad - lot, zmiana kierunku lotu
  • Przycisk A - lądowanie
  • Przycisk B - przyspieszenie
  • Przycisk X - wznoszenie się
  • Przycisk Y - opadanie
  • Przycisk L - akrobacja #1
  • Przycisk R - akrobacja #2

Dzikie Pokémony

Ptaki

Będąc w podniebnej podróży często natkniemy się na stada ptaków. Podlecenie do nich skończy się walką z jednym z Pokémonów. Poziomy stworków wahają się między 40 a 50 poziomem.

Numer Obrazek Nazwa
198 Pokémon Murkrow
276 Pokémon Tailow
278 Pokémon Wingull
279 Pokémon Pelipper
333 Pokémon Swablu
425 Pokémon Drifloon
628 Pokémon Braviary

Punkty Widmo - Mirage Spots

Każdego dnia możemy wylądować na jednej z wielu wysp na mapie regionu, ze względu na pojawienie się tam Mirage Spot (Punktu Widmo). Wyspy te są względnie małe, lecz łatwo je odnaleźć, ponieważ unosi się nad nimi czerwone światełko. Wyróżnić można 5 typów takich lokacji - Mirage Island, Mirage Forest, Mirage Mountain, Mirage Cave oraz Crescent Isle. Na wiele innych miejsc, w których będziemy mogli zawalczyć z legendarnymi Pokémonami, napotkamy po spełnieniu pewnych warunków. Istnieją też dwa inne rodzaje Punktów Widmo, które można zbadać wlatując w nie - chmury i szczeliny czasoprzestrzenne. Również skrywają one stworki z legend.

Mirage Spot

~Versus