Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - Battle Resort

Dostęp do tej lokacji otrzymujemy po ukończeniu Delta Episode. Dzięki SS Ticket możemy w Slateport lub Lilycove wejść na pokład statku SS Tidal, który zabierze nas w podróż do południowej części regionu, na wyspę z bardzo silnymi trenerami - część z nich wyzwie nas do walki raz dziennie. Znajdziemy tam również członków Team Aqua i Team Magma oraz Wally’ego. Jak wszędzie, występują tam też osoby, z którymi możemy porozmawiać, a od niektórych będziemy mogli nawet dostać Pokemony. Znajdziemy tutaj również Day Care Center.

Move Tutors

Na wyspie stacjonują również Move Tutorzy. To właśnie do nich najczęściej podróżują trenerzy. Ich stanowiska zlokalizowane są w zachodniej części wyspy, cztery punkty oferują różnorodne ataki dla naszych Pokemonów, których nie mogły się nauczyć w poprzednich grach VI generacji. Walutą w tych punktach są Battle Pointy zdobyte w Battle Institute lub Battle Maison. Dopóki nie wykorzystamy wszystkich punktów, możemy z tych usług korzystać do oporu.

Battle Maison

Powrót z gier X/Y: Battle Maison usytuowane jest na szczycie wyspy. Według różnych osób porozrzucanych po Battle Resort, Battle Maison jest repliką budynku znajdującego się w regionie Kalos.

W Battle Maison przeprowadzone są bitwy wszystkich rodzajów (Single, Double, Triple oraz Rotation), dodatkowo po 20 i 50 walkach danego typu następuje walka z jedną z czterech specjalnych "Liderek" - Battle Chatelain. Zasady walk są standardowe - niektóre legendy są wyłączone z możliwości udziału, nie można używać dwóch takich samych Pokemonów, a dwa Pokemony nie mogą trzymać tego samego przedmiotu. Podobnie jak w X i Y nie trzeba rozgrywać 7 walk pod rząd, w każdej chwili możemy przerwać rozgrywkę. Po wygranej bitwie od razu dostajemy Battle Pointy. Mamy także do wyboru 4 różne utwory odtwarzane w czasie walk.

~Versus