Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - StreetPass

Folder włączający

Moc technologii jest niesamowita! Wystarczy tylko minąć kogoś na ulicy czy w Internecie, aby wymienić się z nim danymi! Po odzyskaniu przedmiotu Devon Parts z rąk członka Zespołu Magma lub Zespołu Aqua otrzymamy od pana Stone'a w Rustboro BuzzNav - aplikację do PokeNavu Plus. Uruchomimy ją wybierając ramkę z postacią na niebieskim tle na dolnym ekranie konsoli. Zostaniemy wtedy spytani o wyrażenie zgody na włączenie StreetPassa - wszystkie komunikaty należy potwierdzić wybierając Yes. Funkcję StreetPass dla danej gry możemy wyłączyć w ustawieniach naszej konsoli - w części Data Management. Jeśli to zrobiliśmy lub nigdy jej nie włączaliśmy, będziemy mogli ją aktywować wybierając ikonkę na górze ekranu BuzzNavu.

Skrzynka na mijanych

Klasyczny StreetPass to mijanie osób na żywo (sygnalizowane świeceniem się diody naszej konsoli na zielono i odpowiednimi powiadomieniami w jej menu głównym), jednak gry Omega Ruby i Alpha Sapphire biorą też pod uwagę osoby "minięte" w Internecie za pośrednictwem Player Search Station. Jednocześnie może być wzięte pod uwagę minięcie do 30 osób. W grze fakt, że kogoś minęliśmy jest sygnalizowany w BuzzNavie ikonką skrzynki pocztowej z liczbą miniętych osób. Aby zastosować pobrane od innych informacje, należy na nią nacisnąć. Dane te wpływają na różne aspekty naszej rozgrywki.

BuzzNav

StreetPass wpływa na treści wyświetlane w naszym BuzzNavie. Prezentowane w nim programy mówią nie tylko o naszej grze, ale też o rozgrywce mijanych osób - ich osiągnięciach, próbach skradania się do Pokemonów, zbieraniu flag w Super Sekretnych Bazach, kupionych przedmiotach, występach w Pokazach, użytych TM-ach itp.

BuzzNav

Super Sekretne Bazy

Super Sekretne Bazy mijanych graczy pojawiają się w niezajętych miejscach na naszej mapie. Dzięki temu możemy zobaczyć jak urządzili sobie swoje miejsce, zabrać flagi znajdujące się u nich, dostać od nich nowe dekoracje, zawalczyć z nimi i ich Sekretnymi Przyjaciółmi oraz zaprosić ich do naszej własnej Bazy.

Super Sekretna Baza

Mirage Spots

Mirage Spot - Mirage Crescent

Każdego dnia podczas szybowania w przestworzach możemy odnaleźć jeden z Mirage Spots (Punktów Widmo). Po podfrunięciu do niego możemy wylądować w specjalnych widmo-lokalizacjach w których odkryjemy niespotykane nigdzie indziej Pokemony i znajdziemy rzadkie przedmioty. Dostępne na mapie miejsce zmienia się każdego dnia. Mijając innych graczy możemy zebrać na mapie do 10 kolejnych punktów, dzięki czemu jednego dnia możemy odwiedzić wiele różnych nowych miejsc i złapać wiele Pokemonów. Metoda ta ma jednak jedną wadę - w lokalizacjach pobranych od innych nie znajdziemy żadnych ukrytych przedmiotów, dostępnych zwykle tylko przy pomocy Dowsing Machine.

Eon Ticket

Eon Ticket

Eon Ticket (Bilet Eonu) to specjalny bilet umożliwiający ponowną podróż na Southern Island oraz złapanie Latias w Omega Ruby i Latiosa w Alpha Sapphire. Swoją kopię biletu możemy uzyskać od osoby, która już go posiada, ale tylko wtedy jeśli miniemy ją na żywo. Po zaakceptowaniu informacji o otrzymaniu biletu w BuzzNavie możemy go otrzymać w dowolnym Centrum Pokemonów.
~Daru