Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - Feebas

Feebas zawsze był wyróżniającym się Pokémonem. Rzadko spotykany, postrzegany jako odwrotność Magikarpa. W grach Pokémon Ruby i Sapphire Feebas był jednym z najrzadziej występujących Pokémonów. Aby go złapać na wędkę trzeba było łowić w 6 określonych kratkach na drodze 119, które zmieniały się wraz ze zmianą modnych powiedzonek w mieście Dewford. W grach Omega Ruby/ Alpha Sapphire uległo to zmianie. Teraz przy użyciu obojętnie której wędki na Drodze 119 mamy 5% szans na złowienie Feebasa. Jest jednak łatwiejszy sposób. Wystarczy w ciągu dnia łowić pod mostem przy wodospadzie – mamy wtedy 100% szans na napotkanie go. Jeśli zabierzecie się za szukanie Feebasa w nocy, to na pewno znajdziecie go na południu, przy jednym z kamieni.


Lewy obrazek - lokalizacja Feebasa za dnia. Prawy obrazek - lokalizacja Feebasa w nocy.

Ewoluowanie Feebasa

Sam Feebas nie jest uznawany za pięknego Pokémona, ale ma za to powiązane z pięknością sposoby ewolucji. Aby wyewoluować go w majestatycznego Milotica możemy wykorzystać Prism Scale. Przy wymianie Feebas, który trzyma ten przedmiot przemieni się w swoją ewolucję. Przedmiot ten jest jednak dostępny tylko w X i Y. W Omega Ruby i Alpha Sapphire powracają za to znane z gier trzeciej generacji Pokéblocki, za pomocą których możemy zmienić to w jaki sposób nasz Pokémon jest postrzegany. Przy pomocy Niebieskich (Blue) i Tęczowych (Rainbow) Pokéblocków zwiększamy statystykę Piękność (Beautiful) naszego Feebasa. Kiedy osiągnie ona poziom maksymalny, po podszkoleniu Pokémona o jeden poziom nastąpi jego ewolucja.

~Versus