Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - DexNav

Dziki Skitty

DexNav to nowa funkcja PokéNav Plus, która na pierwszy rzut oka przypomina połączenie PokéRadaru oraz trzęsących się krzaków z Pokémon X/Y. Używając tej aplikacji w odpowiedni sposób, dostajemy możliwość polowania na różne Pokémony. Przebywając na określonych trasach, jaskiniach czy w wodzie co jakiś czas będziemy dostrzegając wystające ogony Pokémonów. Stworki te zwykle pojawiają się w lekko zacieniowanej postaci, chociaż Poochyena, Skitty, Pikachu czy Zigzagoon posiadają swój własny specjalny obraz. Kiedy dostrzeżemy wystający ogonek, aby dokonać konfrontacji należy się zakraść do takiego Pokémony używając Circle Pada, ponieważ zbyt szybki krok odstraszy Pokémona. Dlatego też czynność ta nie może zostać wykonana kiedy jedziemy na rowerze. Skradanie się nie jest także możliwe, kiedy mamy założony głowie przedmiot Dowsing Machine. Trzeba też pamiętać, że w wodzie czy jaskini stworki często zmieniają swoje pozycje, przez co trzeba je gonić.

Skitty Poziom Wyszukiwania 100

Przy otwartym DexNavie na dolnym ekranie konsoli wyświetla się mapka w starym stylu gier na konsolę GameBoy Advance, na której nałozone są ikony Pokémonów dostępnych w danej lokalizacji. Po spotkaniu kolejnych Pokémonów zaczną pojawiać się tam ich cienie, a po ich złapaniu – kolorowe ikony. Umiejscowienie ikonki pokazuje nam czy stworki znajdują się w trawie czy w wodzie. Wraz ze zbieraniem Pokémonów będziemy mogli dostrzec korony z brązu, srebra, złota i platyny. Brązowa korona wskazuje na to, że złapaliśmy wszystkie Pokémony jedną z czterech dostępnych metod, jej kolor zmienia się wraz z wyczerpaniem kolejnych możliwości, takich jak chodzenie w trawie lub w jaskini, surfowanie, wędkowanie czy używanie DexNavu.

Poziom wyszukiwania

Skitty Poziom Wyszukiwania 100

Pokédex w grach Omega Ruby i Alpha Sapphire zlicza ilość spotkań z danym Pokémonem (czy to w walce z dzikim stworkiem, czy to w walce z trenerem, czy to na mapie). W DexNavie przekłada się to bezpośrednio na Search Level – poziom wyszukiwania. Im większy, tym więcej możemy się dowiedzieć na temat pobliskiego stworka. DexNav może nam wskazać następujące informacje:

  • Type - Typ.
  • Level - Poziom Pokémona - może być znacznie wyższy niż średni poziom Pokémonów w danym miejscu.
  • Potential - Potencjał - jedna wypełniona gwiazdka oznacza maksymalne IV (31) w jednej ze statystyk Pokémona.
  • Hold Item - trzymany przedmiot - im wyższy poziom wyszukiwania, tym większa szansa na to, że Pokémon będzie trzymać rzadki przedmiot, np. Lucky Egg w przypadku Pelippera czy Power Herb w przypadku Seedota.
  • Ability - Umiejętność - im wyższy poziom wyszukiwania, tym większa szansa na napotkanie Pokémona z Hidden Ability (Ukrytą Umiejętnością).
  • First Move - pierwszy ruch - im wyższy poziom wyszukiwania, tym większa szansa na znalezienie Pokémona z rzadkim ruchem (tzw. egg move - ruch, który Pokémon może znać tylko wtedy, jeśli znał go jego rodzic).

Chaining - Łańcuszkowanie

Mniej znaną opcją aplikacji DexNav jest, tzw. łańcuszkowanie - Chaining. Złapany już gatunek Pokémona można wyszukać wybierając ikonkę stworka, a następnie przycisk Search. W celu kontynuowania łańcuszka po złapaniu lub pokonaniu danego Pokémona należy zrobić to ponownie. Przy tej metodzie wraz z kolejnymi wyszukiwaniami będziemy mięli większe szanse na znalezienie Pokémona z ukrytą umiejętnością, rzadkim ruchem czy lepszymi IV. Po pięciokrotnym napotkaniu na stworka tego samego gatunku zwiększa się jego poziom, np. jeśli w poprzednich konfrontacjach był na poziomie 19, to w kolejnych 5 walkach będzie na 20 poziomie. Im dłużej będziemy ciągnąć nasz łańcuszek, tym kolejne Pokémony będz szybciej uciekać, przez co łatwiej o zerwanie. Łańcuszek przerywa też walka z innym Pokémonem, trenerem, ucieczka z walki czy komunikat It couldn't be found nearby. Try looking in a different spot! przy próbie wyszukania.

Nowe Pokémony

Po pokonaniu lub złapaniu Primal Pokémona w Hoenn zaczną pojawiać się niespotykane wcześniej stworki z innych regionów! Możemy się wtedy udać się do Profesora Bircha, który wręczy nam National Pokédex i poinformuje nas, że nowe stworki do odwiedzenia Hoenn zachęciły zmiany klimatyczne. Pokémony te nie pojawiają się podczas zwykłego chodzenia w trawie i można je znaleźć tylko przy pomocy DexNava. Poniżej zamieszczamy ich pełną listę.

Lokacja Pokémony
Route 101Lillipup, Sewaddle, Zorua
Route 102Lillipup, Tympole, Gothita
Route 103Shellos, Chatot, Lillipup
Route 104Chatot, Pidove, Sewaddle
Route 105Omega Ruby: Krabby, Frillish, Skrelp
Alpha Sapphire: Krabby, Frillish, Clauncher
Route 106Omega Ruby: Krabby, Frillish, Skrelp
Alpha Sapphire: Krabby, Frillish, Clauncher
Route 107Omega Ruby, Krabby, Frillish, Skrelp
Alpha Sapphire: Krabby, Frillish, Clauncher
Route 108Omega Ruby, Krabby, Frillish, Skrelp
Alpha Sapphire: Krabby, Frillish, Clauncher
Route 109Omega Ruby, Krabby, Frillish, Skrelp
Alpha Sapphire: Krabby, Frillish, Clauncher
Route 110Shellos, Chatot, Trubbish
Route 111Gible, Sandile, Dwebble
Route 112Omega Ruby: Ponyta, Tyrogue, Throh
Alpha Sapphire: Ponyta, Tyrogue, Sawk
Route 113Scraggy, Bouffalant, Klefki
Route 114Misdreavus, Skorupi, Tympole
Route 115Clefairy, Misdreavus, Pidove
Route 116Eevee, Pidove, Joltik
Route 117Rattata, Tympole, Deerling
Route 118Raticate, Aipom, Luxio
Route 121Hypno, Aipom, Elgyem
Route 122Finneon, Frillish, Alomomola
Route 124Finneon, Frillish, Alomomola
Route 125Seel, Finneon, Frillish
Route 126Finneon, Frillish, Alomomola
Route 127Finneon, Frillish, Alomomola
Route 128Finneon, Frillish, Alomomola
Route 129Finneon, Frillish, Alomomola
Route 130Finneon, Frillish, Alomomola
Route 131Finneon, Frillish, Alomomola
Route 132Finneon, Frillish, Alomomola
Route 133Finneon, Frillish, Alomomola
Route 134Finneon, Frillish, Alomomola
Petalburg WoodsParas, Cottonee, Phantump
Granite CaveOnix, Timburr, Axew
Fiery PathDiglett, Tyrogue, Roggenrola
Jagged PassMankey, Ponyta, Tyrogue
Safari ZoneKakuna, Pidgeotto, Buneary
Meteor FallsClefairy, Druddigon, Deino
Shoal CaveDewgong, Delibird, Cubchoo
Mt. PyreGrowlithe, Bronzor, Elgyem

~Versus