Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - Primal Reversion - Pierwotna Regresja

Jedną z nowości wprowadzonych przez gry Omega Ruby i Alpha Sapphire jest Primal Reversion, która przywraca Pokemony do ich pierwotnej, dużo potężniejszej formy. Obecnie jedynie dwa stworki są w stanie osiągnąć Pierwotną Regresję: Groudon i Kyogre.

Primal Reversion ma wiele wspólnego z mega ewolucjami – tak jak te drugie, zachodzi jedynie w czasie walki, wzmacnia statystyki, zmienia umiejętność Pokemona a także potrzebuje odpowiedniego przedmiotu. Jednak w przeciwieństwie do mega ewolucji, Pierwotna Regresja zachodzi automatycznie po wysłaniu Pokemona, a obiektem który potrzebuje nie są kamienie mega ewolucyjne a Red Orb dla Groudona i Blue Orb dla Kyogre.

Wartym wspomnienia jest fakt, że Pierwotna Regresja nie blokuje użycia mega ewolucji i vice versa - w jednej walce można naraz używać Pokemona przywróconego do pierwotnej formy jak i Pokemona mega ewaluowanego.

Primal Groudon

Primal Groudon
#383 Groudon
Ground (Ziemny) Fire (Ognisty)
Umiejętność: Desolate Land

Pierwotna Forma Groudona różni się od podstawowej dwoma ważnymi cechami: po pierwsze, jego typ z czystego Ground zmienia się na Ground/Fire. Po drugie, w tej formie jego umiejętność to Desolate Land, które zmienia pogodę na intensywne słońce, powodujące wysychanie i w efekcie nieskuteczność ruchów wodnych. Pogoda owa nie może być zmieniona poprzez „zwykłe” umiejętności (takie jak Snow Warning) i ruchy (takie jak Rain Dance).

Wzmocniona zostaje statystyka ataku, która osiąga teraz ogromną wartość bazową 180. Sporemu wzmocnieniu ulega także statystyka specjalnego ataku – z wartości bazowej 100 do wartości 150. Nieco wzmocniona zostaje też obrona, z wartości bazowej 140 na 160. Statystyki specjalnej obrony i szybkości pozostają natomiast bez zmian.

Primal Kyogre

Primal Kyogre
#382 Kyogre
Water (Wodny)
Umiejętność: Primordial Sea

Kyogre w swojej pierwotnej formie pozostaje z pojedynczym typem Water. Jego umiejętność zmienia się na Primordial Sea, która wprowadza ciężki deszcz – nową pogodę powodującą nieskuteczność ruchów ognistych. Tak jak Desolate Land, Primeordial Sea nie może być zmienione przez większość umiejętności czy ruchów.

Wzmocniona zostaje statystyka specjalnego ataku, która osiąga teraz ogromną wartość bazową 180. Sporemu wzmocnieniu ulega także statystyka ataku – z wartości bazowej 100 do wartości 150. Nieco wzmocniona zostaje też specjalna obrona, z wartości bazowej 140 na 160. Statystyki obrony i szybkości nie zostają natomiast zwiększone.

~sandy97