Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

W OmegaRuby i AlphaSapphire Hoenn powraca w trójwymiarowej odsłonie! Odnowione gry trzeciej generacji to wspaniała okazja, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy, złapać różnorodne stworki oraz odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje ten region Świata Pokemonów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy już wcześniej grał w Ruby lub Sapphire, czy może będzie zwiedzać Hoenn po raz pierwszy.

Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire - Sekretne Bazy

Pamiętacie sekretne bazy w grach Pokemon Ruby/Sapphire? W remake'ach także ich nie zabraknie. Super Sekretne Bazy dadzą nam możliwość pokazania Naszym znajomym jak bardzo jesteśmy kreatywni i nie tylko...

Czym są tajne bazy?

To małe pomieszczenia, które można tworzyć, dekorować a następnie podzielić się nimi z przyjaciółmi. Wyposażenie do nich można kupić w różnych sklepach w Hoenn, ustawić pułapki dla gości, a nawet - stworzyć własne zasady walk Pokemonów, by zmierzyć się ze swoimi rywalami! Teraz to miejsce, które możemy nazwać własnym Gymem!

Aby z nich skorzystać musimy mieć Pokemona znającego atak "Secret Power", a następnie użyć go w jednym z wielu miejsc w regionie Hoenn. Trzeba szukać miejsc oznaczonych małym prostokątem np. na drzewie czy ścianie. Z całym mechanizmem zapozna nas Aaurune wraz ze swoim Flygonem. Podróżnik nauczy Nas wszystkiego co dotyczy sekretnych baz.

Teraz łatwo połączymy się z graczami z innych zakątków świata by podzielić się swoją super sekretną bazą dzięki funkcji StreetPass lub poprzez wygenerowanie QR kodu prowadzącego do Naszej bazy, który następnie nasz znajomy musi zeskanować za pomocą kamery Nintendo 3DS.


Odwiedzając bazy innych ludzi, możemy z nimi pogadać lub zawalczyć. Jeśli naprawdę polubimy właściciela, możemy go uczynić jednym z naszych sekretnych przyjaciół - dzięki temu będziemy mogli używać specjalnych umiejętności, które pomogą nam w Naszej przygodzie. W tej chwili umiejętności(powtórzenie) specjalne obejmują dzielenie się dekoracji, dzięki któremu jajko Pokemon może się wcześniej wykluć lub efektywniejsze zdobywanie punktów doświadczenia jednego z naszych Pokemonów.


Jeszcze jedną nowością, jaką dostarczą nam Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire w aspekcie sekretnych baz to funkcja "capture-the-flag". Raz dziennie będzie skorzystać z tej opcji za pomocą Secret PC, który znajduje się w każdej tajnej bazie. Im więcej zdobędziemy flag, tym ranking naszego zespołu wzrośnie, flagi zmienią kolory, a całość zwiększy nasze umiejętności specjalne.


Jak już wspomniano wcześniej - teraz w bazie możemy się poczuć niczym lider Sali. Sami zdecydujemy, kiedy będzie można zawalczyć z nami oraz jaki to będzie tryb bitwy - walka klasyczna czy podwójna. Wraz z premierą gier poznamy na pewno więcej szczegółów na ten temat.

~Raik