Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Friend Safari

Strefa Safari obecna w XY znacząco odbiega od swoich poprzedniczek z innych generacji. Friend Safari znajduje się w Kiloude City, jest funkcją pozwalającą na złapanie wielu ciekawych Pokemonów.

Przy wejściu do safari zostaniemy poproszeni o wybór strefy jaką chcemy odwiedzić. Każda strefa odpowiada jednemu z naszych znajomych który wymienił z nami swój Friend Code.

Na podstawie kodu, gra generuje jaki typ Pokemonów odpowiada danej osobie i jakie konkretne stworki spotkamy w jego strefie. Gra nie ukrywa tego jaki typ jest przyporządkowany do danej osoby ale to które z Pokemonów o danym typie odblokowuje, musimy sprawdzić sami.

Każda osoba daje nam dostęp do dwóch lub trzech Pokemonów (trzeci jest odblokowywany gdy dana osoba przejdzie już ligę w swojej wersji gry). Możemy posiadać znajomych o powtarzających się typach, ale Safari każdego z nich będzie oferowało inne Pokemony w obrębie swojego typu.

Typ Pokemonów jest trwale przypisany do FC danej osoby, oznacza to że jeżeli dana osoba ma typ NORMAL w naszej wersji gry to i u innych osób również będzie odblokowywała strefę NORMAL.

Po wyborze strefy znajdziemy się na niewielkim trawiastym polu w jakim będziemy mogli spotkać Pokemony o typie na jaki się zdecydowaliśmy.

Wszystkie stworki będą miały poziom 30 i aby je złapać obowiązują klasyczne zasady, czyli walka i rzucanie ballami. Pokemony złapane we Friend Safari są częstokroć rzadko spotykane (drugie formy starterów z Kanto i Kalos), mają gwarantowane maksymalne IV w dwóch losowych statystykach oraz jeżeli znajomy z którego strefy właśnie korzystamy jest dostępny Online, możemy trafić na Pokemony z Hidden Ability.


~Versus