Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Łowienie łańcuchowe

Gdy otrzymamy Super Rod możemy zagadać do drugiego Rybaka w domku. Wyjaśnia nam on koncepcje kolejnych połowów, tzw. Chaining - oznacza to wielokrotne wyławianie tych samych Pokemonów, jednego po drugim, nie zmieniając swojego miejsca. Jeżeli pobijemy jego rekord otrzymamy od niego kilka Dive Ballów. Podpowiada on również "that there is more to consecutive fishing than meets the eye" - jest więcej w tej metodzie niż widać na pierwszy rzut oka.

Okazuje się, że jeśli uda nam się osiągnąć łańcuch bez jego przerwania zwiększy to nasze szansy na wyłowienie Shiny Pokemona, lecz jak zawsze taki stworek nie jest gwarantowany. Trzeba uważać na kilka rzeczy. Musimy pozostać w jednym miejscu, nie wolno nam się ruszać; gdy tylko to uczynimy nasz łańcuch zostaje zerwany. Podobnie stanie się jeśli wyłowimy wędkę przed braniem Pokemona. Łańcuch jest zerwany również jeśli na naszą wędkę nie złapie się żaden stworek - aby temu zapobiec zawsze warto mieć w drużynie Pokemona z Ability "Suction Cups" (Octillery, Lileep, Cradily, Inkay, Malamar).

~Versus