Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Super Training

Super Training

Szósta generacja wychodzi z pomocną dłonią dla graczy lubujących się w całkowitym dopieszczaniu swoich Pokémonów, czyli planowanym EV treningu. Jeżeli nie wiesz czym są punkty EV zapraszam tutaj.

Super Training to specjalny tryb oparty na serii minigierek w jakich zdobywamy określoną ilość EV do wybranej przez nas statystyki. Po wyborze tego trybu ujrzymy naszego Pokémona, stojącego naprzeciw treningowego worka, zaś po prawej zobaczymy dwa wykresy. Słupek oznacza całkowity poziom zdobytych EV (pełen słupek oznacza, że juz nie możemy zdobywać EV, widać też wtedy nową ikonkę u góry po lewej). Drugi obrazuje w jakich statystykach orientacyjnie ulokowaliśmy najwięcej punktów.

W dole ekranu po obydwu stronach widzimy też ikonki: po prawej worek, a po lewej piłka. Worek pozwala na użycie specjalnych treningowych worków o specjalnych właściwościach (dają EV, czyszczą EV itp.). W celu ich zdobycia musimy wygrywać w minigierkach ukrytych pod ikoną piłki. Gdy wybierzemy to menu, ukaże nam się sześć okienek, odzwierciedlających każdą ze statystyk. Każde okienko to minigierka, której rozpoczęcie da szansę na uzyskanie punktów EV do danej statystyki. Minigierki są bliźniaczo podobne. We wszystkich sterujemy Pokémonem, którego statystykę chcemy trenować. Unosi się on na platformie, którą poruszamy przy pomocy gałki. Krzyżyk zaś służy do przybliżania się i oddalania, a przycisk L do osłaniania sie tarczą.

Naszym celem jest strzelać w czułe punkty wielkiego Pokémona-balonu. Przeciwnik czasem posyła w naszą stronę serię pocisków, jakie zmniejszają ilość zdobytych przez nas punktów. Celujemy i wykonujemy strzały poprzez przesuwanie celownika za pośrednictwem ekranu dotykowego - najlepiej uczynić to za pośrednictwem rysika, gdyż palec nie jest zbyt dokładny. Wygramy, jeśli przed końcem limitu czasowego zbierzemy wymaganą ilość punktów. Jeżeli bardzo sprawnie poradziliśmy sobie z zadaniem, to obok standardowej nagrody, w postaci punktów i worków treningowych, dostajemy medal.

Po ukończeniu treningu wszystkich sześciu statystyk, odblokuje się drugi poziom, w którym znowy będziemy trenować je wszystkie. Tym razem jednak wzrośnie poziom trudności, a także ilość zdobywanych punktów. Po ukończeniu drugiego poziomu czeka nas trzeci, w którym ponownie poziom trudności oraz pozyskiwane punkty będą wyższe.

Za grę na poziomie I otrzymamy +4 punkty EV. Na poziomie II: +8, a na poziomie III: +12.

Wygrywając w minigierkach, zdobywamy wspomniane wcześniej worki treningowe. Możemy jednorazowo posiadać ich 12. Istnieje wiele odmian worków, zapewniających różne efekty. Podstawowe z nich to takie, które zapewniają jednorazowy zastrzyk EV do określonej statystyki. Worki mogą mieć rozmiar S, M oraz L. Dają +1,+4 lub +12 EV. Możemy zdobyć też worki o innych właściwościach: zwiększające zdobywane w gierce punkty, zwiększające przywiązanie Pokémona lub całkowicie usuwające zdobyte EV. Warto korzystać z tych worków, gdyż i tak regularnie będziemy je zdobywać w minigierkach.

Istnieje jeszcze Secret Super Training, a udział w nim mogą wziąć Pokémony, które mają już pełną pulę zdobytych EV. Secret Super Training to kolejne dwa poziomy (czwarty i piąty) minigierek na bliźniaczych zasadach. Początkowo odkryta jest jedna gra, a po jej ukończeniu dostajemy dostęp do następnej i tak dalej. Łącznie jest ich 12 podzielonych na poziomy po 6 gier w każdym. Zwycięstwo w grach Secret Super Trainingu daje nam dodatkowe nagrody w postaci ciekawych itemów, między innymi kamieni ewolucyjnych.

Nazwa treningu Cel (wynik) Przedmiot Top Score Przedmiot Medium Score
The Troubles Keep On ComingAurorus Balloon (1800)
Tyrantrum Balloon (1800)
Brak / / / / / / /
The Leaf Stone Cup Begins!Venusaur Balloon (4000) / / /
The Fire Stone Cup Begins!Charizard Balloon (4000) / / /
The Water Stone Cup Begins!Blastoise Balloon (4000) / / /
Follow Those Fleeing Goals!Stunfisk Balloon (4800) / / /
Watch Out! That's One Tricky Second HalfAegislash Balloon (4800) / / /
An Opening of Lightning-Quick Attacks!Roserade Balloon (4800) / / /
These Long Shots Are No Long Shot!Gallade Balloon (5600) / / /
Scatterbug Lugs BackScatterbug Balloon (1600) Brak / / / / / /
A Barrage of BitbotsProbopass Balloon (7200) Brak / / / / / /
Drag Down HydreigonDeino Balloon (1600)
Zweilous Balloon (2400)
Hydreigon Balloon (4200)
/ / / /
The Battle for the Best: Version XLarvitar Balloon (1600)
Pupitar Balloon (2400)
Tyranitar Balloon (3200)
Mega Tyranitar Balloon (5800)
/ / / / / /
The Battle for the Best: Version YAron Balloon (1600)
Lairon Balloon (2400)
Aggron Balloon (3200)
Mega Aggron Balloon (5800)
/ / / / / /

~Enygma