Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Team Flare

Team Flare to drużyna antagonistyczna ukazująca się w grach X i Y. Ich celem jest stworzenie "pięknego i lepszego" świata, w trakcie gdy sami pozyskują pieniądze i eliminują każdego, kto stanie im na drodze bądź nie trzyma ich standardów.

Pierwsze spotkanie: Glittering Cave

Pierwsze spotkanie z Team'em Flare jest w Glittering Cave przy Drodze nr 9. Kiedy dotrzemy do najdalszych zakątków tej jaskini, gdzie występują wózki górnicze nastąpi nasze pierwsze starcie. Jednocześnie wygraną walką zapobiegamy kradzieży skamieniałości. W samej walce pomaga nam nasz Rywal.


Drugie spotkanie: Droga nr 10

Następne spotkanie z zespołem Flare będzie miało miejsce na Drodze nr 10 przy Menhirze. Gdy podejdziemy bliżej członek Team'u nas rozpozna i stoczy z nami pojedynek. Wyznaje on również nam że prowadzą pewne badania związane z tymi kamieniami i że miały one pewien związek z wydarzeniem mającym tu miejsce 3,000 lat temu.


Trzecie spotkanie: Kalos Power Plant

We wcześniejszym etapie gry było wiadomo, że nastąpiła awaria i część miasta Lumiose nie była dostępna. Jak się okazało stoi za tym nie kto innym jak Zespół Flare. Na drodze nr 13 pokonujemy Flare Grunta a w nagrodę otrzymujemy przepustkę do elektrowni. Wchodzą do elektrowni widzimy że Team Flare wziął zakładników. Po pokonaniu admina i naukowca Aliana opuszczają to miejsce.


Czwarte spotkanie: PokéBall Factory

Następne spotkanie ma miejsce w Fabryce Poke Balli w Laverre City. Dzięki pomocy Tierno oraz Sereny uzyskujemy dostęp do środka. W samej Fabryce trzeba pokonać drogę, na której czaka nas kilka walk. Gdy dotrzemy do biura zastaniemy w nim naukowców Teamu Flare Celosia i Bryony, którzy namawiają prezydenta Fabryki aby dołączył do ich drużyny. Kiedy ten odmawia grożą zniszczeniem Fabryki. Tutaj wchodzimy my i rozbrajamy naukowców zmuszając ich do ucieczki.


Piąte spotkanie: Frost Cavern

Gdy dotrzemy do Dendemille Town, dotrze do nas wieść o pewnym wydarzeniu w Frost Cavern, które powoduje że Pokemony w mieści dziwnie się zachowują. Po całym dochodzeniu odkrywamy członka Teamu Flare naukowca Mable, który bada Abomasnow strzegącego jaskinię. Pokonany naukowiec ucieka, a cała sytuacja zostaja załagodzona.


Szóste spotkanie: Lysandre Labs

Po pokonaniu Rywala w Anistar city, dostaniemy wiadomość od Lysandre przez Holo Caster, dowiadujemy się że sam Lysnadre jest członkiem Teamu Flare. Dowiadujemy się również, że chcą oni przywrócić region Kalos do jego pierwotnego, naturalnego i pięknego stanu poprzez użycie Ostatecznej Broni. Sam Rywal podpowiada nam abyśmy zaczęli nasze poszukiwania w jednej z Cafe w Lumiose. Gdy wejdziemy do odpowiedniej kawiarni będziemy musieli zmierzyć się z dwójką trenerów a następnie poszukać ukryte wejścia do Laboratorium Lysandre. Po dotarciu do Lysandre zostajemy przez niego przywitani, tłumaczy on nam również jego plan mający przede wszystkim cel aby człowiek nie zrujnował nowego świata. Stoczymy z nim walkę. Po wygranej walce dotrze do niego fakt że przybyliśmy tu by go zatrzymać. Po walkach stoczonych w Laboratorium otrzymujemy klucz do windy od jegnego z naukowców. Więc ruszamy dalej. Po tym jak uzyskamy klucz do windy dotrzemy do miejsca, w którym uwięziony jest tajemniczy mężczyzna. Lysandre twierdzi że jest on Królem sprzed 3,000 lat i że to on stworzył Broń Ostateczną, którą Team Flare próbuje uruchomić. Otrzymamy dostęp do następnej piwnicy oraz dwie opcje możemy albo wyłączyć broń albo ją uruchomić. Lecz niezależnie od naszego wyboru broń ta zostaje aktywowana przez pokonanego naukowca Xerosic.

Spotkanie siódme: Team Flare HQ

Po aktywacji broni udajemy się do siedziby głównej Teamu Flare, która mieści się w Geosenge Town. Po dotarciu na miejsce dołącza do nas nasz Rywal. Sam Lysandre przeprosi za Xerosic'a, który nie usłuchał naszego wyboru. Kolejna walka przed nami. Nagroda? Możliwość spotkania i złapania legendarnego Pokemona w zależności od wersji gry Xerneas/Yveltal. Po złapaniu/pokonaniu legendy pojawia się Lysandre by wyzwać nas jeszcze raz, porwać naszą legendy i ruszyć z planem jeszcze raz. Po pokonaniu Lysandre pojawiają się Shauna oraz nasz Rywal próbując przekonać Lysandre że świat jest dobrym miejscem. Sam Lysandre tego nie akceptuje i grożąc nam życiem wiecznym (w X) lub zniszczeniem (w Y) chce aktywować broń jeszcze raz, jednak niedobór energii sprawił, że strzał powrócił w miejsce wystrzelenia niszcząc broń raz na zawsze.


~Versus