Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Lumiose City

Lumiose City jest największym miastem w regionie Kalos. Zostało podzielone na wiele obszarów, z których każdy zawiera szereg udogodnień. Każdy z obszarów posiadają różne uliczki, gdzie można znaleźć trenerów. Możesz wziąć taksówkę jako łatwy dostęp do poszczególnych lokacji, istnieje również możliwość jazdy na Gogoat. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na taksówki, w ramach zapłaty za podróż można stoczyć walkę z kierowcą.
1. Prism Tower/ Centrico Plaza

Prism Tower jest to duża wieża znajduje się w Centrico Plaza w środku Lumiose City. Mieści się w niej Lumiose City Gym. Prism Tower opiera się na rzeczywiście istniejącej Wieży Eiffla w Paryżu; Francja.


2. North Boulevard

Jest to północna część miasta. Zawiera ona różne lokacje, w tym stoisko Galette, Lumiose Muzeum i dworzec kolejowy. Mieści się w nim również: Hotel Richissime i różne kawiarnie: Cafe Triste, Cafe Ultimo, Cafe Action oraz Café Bataille.

2.1 Lumiose Galettes

Jest to północna część miasta. Zawiera ona różne lokacje, w tym stoisko Galette, Lumiose Muzeum i dworzec kolejowy. Mieści się w nim również: Hotel Richissime i różne kawiarnie: Cafe Triste, Cafe Ultimo, Cafe Action oraz Café Bataille.


2.2 Lumiose Museum

duży, biały budynek, w którym mieści się wiele obrazów zarówno ludzi jak i miejsc ze świata Pokemon. Westęp jest bezpłatny, ale przedowniki audio są dostępne za opłatą 200 Pokedolarów. Gdy gracz osiągnie pewien poziom stylu przewodniki dźwiękowe można dostać bez konieczności ich opłacenia.

2.3 Hotel Richissime

Duży, czarny budynek położony na północnym Boulevard, służący jako luksusowy hotel. Każdego dnia, gracz może wykonać określone zadania w hotelu, aby zarobić pieniądze.


2.4 Battle Institute

na północnym Boulevard działa w taki sam sposób jak ten w Nimbasa City z Unovy. Gracz może zdecydować się na test Battle (pięć kolejnych bitew pojedyncze lub podwójne) lub test download (który można pobrać bezprzewodowo lub za pośrednictwem Wi-Fi w określonym czasie, podobnie jak zdarzenia Pokemon). Gracz może wygrać tutaj BP.


2.5 Lumiose Station

Bardzo duża stacja kolejowa znajdująca się we wschodniej części północnego Boulevard. Po pokonaniu Elite Four i Chapiona, czeka nas tutaj spotkanie z profesorem Sycamore i da on nam TMV Pass, który pozwali na podróż pociągiem do Kiloude City.

2.6 Looker Bureau

Siedziba Lookera znajduję się w wąskiej uliczce pomiędzy północnym Boulevard a Rouge Plaza przed ukończeniem głównej fauły jest ona pusta. Sam Looker pojawi się tam dopiero po pokaniu Ligi oraz po ulepszeniu Mega Ringa. Po ukończeniu wszystkich misji Lookera gracz może wyzwać do walki Emmę we wtorki, czwartki i soboty.


3. South Boulevard

Południowy Boulevard ma wiele miejsc do zwiedzania. Po pierwsze, ma kilka kawiarni: Cafe Introversion, Cafe Soleil i Shutterbug Cafe. Mieści się w nim również restauracja Le Nah, w której można stoczyć wiele walk. W Coiffure Clips można wystylizować naszą fryzurę. W południowym Boulevard znajdziemy również Laboratorium z prof Sycamore, PR Video Studio oraz połączenia z Route 4 i 5.

3.1 PR Video Studio

Fioletowy budynek w południowym bulwarze, gdzie nagrywane są filmy PR. PR Filmy mogą być udostępniane przechodniom i osobom, które posiadają nasz Friend Code.


3.2 Sycamore Pokémon Lab

Laboratorium Prof Sycamore znajduje się naprzeciwko Vernal Avenue. To właśnie tutaj na początku naszej podróży dostajemy od profesora jednego z trzech Pokemonów: Bulbasaur'a, Charmander'a albo Squritle'a. Lecz aby do tego doszło najpierw musimy pokonać go w walce. Po pokonaniu Ligi w tym miejscu dostaniemy PokeRadar.


3.3 Coiffure Clips

Mały salonik fryzjerski, który znajduję się przy wyjaśniu na Droge nr 5. Można tu zmienić styl jak i kolor włosów.


Autumnal Avenue

Znajduję się w północno-zachodniej Alei, naprzeciwko Galette Stand. W Alei tej mieszczą się Cafe Pokemon-Amie, Poke Ball Boutique i Juice Shoppe.

4.1 Poké Ball Boutique

Sklep, który specjalizuje się w sprzedaży róznych Poke Ball.


4.2 Juice Shoppe

Miejsce, gdzie można uzyskać różne soki z jagód, mają wpływ na Pokemony w różny sposoby. Po lewej stronie jest lada, za którą Pan będzie sprzedawać wiele wstępnie przygotowanych soków. Sprzedawane są one raz dziennie, więc należy wybierać mądrze. Soki te mogą zwiększać poziom szczęścia, EV a nawet mogą działać jak Rare Candy.


Przepisy
NazwaEfektKombinacja
Colorful ShakeIncreases happinessAny two different colored berries
Rare SodaIncreases level by 1 to 4---
Ultra Rare SodaIncreases level by 5---
Purple JuiceIncreases HP EV by 4 to 32Two purple berries
Red JuiceIncreases Attack EV by 4 to 32Two red berries
Yellow JuiceIncreases Defense EV by 4 to 32Two yellow berries
Blue JuiceIncreases Special Attack EV by 4 to 32Two blue berries
Green JuiceIncreases Special Defense EV by 4 to 32Two green berries
Pink JuiceIncreases Speed EV by 4 to 32Two pink berries
Perilous SoupResets EVs to 01 Kee Berry + 1 Maranga Berry

5. Estival Avenue

Znajduje się w południowo-zachodniej części miasta zawiera ona Centrum Loto-ID, jak również Lumiose Press, w którym dziennikarka Alexa i jej współpracownicy pracują w celu uzyskania szczegółów na temat Lumiose City. Zawiera również Café Rouleau i Café Gallant.

5.1 Loto-ID Center

Sklep znajduje się w Estival Avenue. Każdego dnia, gracz może wziąć udział w loterii, a nagrody przyznawane są w zależności od liczby cyfr z losowo wygenerowanego numeru ID posiadanego przez nas Pokemona.


5.2 Lumiose Press

Budynek znajduje się obok Centrum Loto-ID w Estival Avenue. W środku siostra Violi, Alexa, poleci nam różne miejsca w mieście do odwiedzenia.


6. Vernal Avenue

Znajdziemy tutaj butiku, Boutique, Herbosite i skład kamieni (stone Emporium). Posiada również kawiarnie: Cafe Woof i Cafe Classe. Mieści się tu także: Friseur Furfrou.

6.1 Friseur Furfrou

Sklep na Vernal Avenue, który specjalizuje się w stylizacji fryzur Furfrou. Początkowo oferta obejmuje strzyżenia: Star, Diament i Heart. Wraz w postępie w grze pojawiają się nowe cięcia: La Reine, Kabuki, Pharaoh, Debutante, Matron i Dandy.


6.2 Herboriste

Specjalny sklep, w którym dostępne są leki ziołowe.


6.3 Stone Emporium

Sklep w którym możemy kupić kamienie ewolucyjne. Mężczyzna w sklepie zaoferuję również Mega Kamienie dla dwóch starterów, których nie dostaliśmy od profesora Sycamore. Cena tym kamieni zaczyna się od 1,000,000 lecz może być ona niższa w zależności od naszego poziomu stylu. Z początkowej ceny 1,000,000 może ona się obniżać do 500,000, 300,000, 150,000, 100,000, 70,000, 50,000 a nawet do 10,000. Po udanych zakupach aby przystąpić do kolejnej transakcji gracz musi jeszcze raz udać się do Ligi Pokemon aby pokonać Elitarną 4 oraz jego Championa.


6.4 Boutique Couture

Dom mody i luksusowy butik. Pierwsze piętro oferuje tylko odzież damską, natomiast drugie piętro zawiera odzież męską. Gracz otrzymuje dostęp do butiku gdy jego poziom stylu osiągnie określony poziom. Ubrania i akcesoria sprzedawane są tu za znacznie wyższą cenę niż te sprzedawane w innych butikach w całym Kalos. Pani w sklepie przypomina o tym, że istnieje specjalna zniżka, którą można zdobyć dzięki PokeMiles.

7. Restauracje

w Lumiose City oferują one ciekawą atrakcję. Każda restauracja pozwala graczom na zakup różnych dań, jednakoż każde z tych dań wymaga różnego czasu przygotowania, więc w międzyczasie zawsze można stoczyć walkę Pokemon. Przy każdej walce zostajemy poinformowani ile tur musi minąć aby danie było gotowe i idealnie przygotowane. Do wal podchodzi się z od razu, a między walkami nasze Pokemony są leczone. Występują pewne ograniczenia: nie możemy Pokemonów zmieniać oraz nie możemy używać przedmiotów w trakcie walki. Po każdej walce z zatrudnionymi tam ludźmi będzie otrzymywać przedmioty bazując na tym w jakiej restauracji się znajdujemy, ile z naszych Pokemonów zemdlało podczas każdej walki i jeśli każda walka została wygrana w odpowiedniej ilości tur. Jeśli te rzeczy nie będą się zgadzać nasza nagroda automatycznie będzie niższa. Jeśli styl walki będzie perfekcyjny przy stylu walki pokażę się gwiazdka. Jeśli uda nam się przy wszystkich zamówionych daniach uzyskać taką gwiazdkę właściciel restauracji zacznie traktować nas jako "stałego klienta" co za tym idzie otrzymamy zniżkę 10%.

7.1 Restaurant Le Nah

wejście do tej restauracji kosztuje 3,000 Pokedolarów. Tutaj toczymy walkę typu: Double. Idealna nagroda to 15 Tiny Mushrooms i każdą walkę powinniśmy kończyć w dwóch ruchach.


Trenerzy
KtoPokemony
Chef RogerPansage♂ Lv.10 (No item)Pansear♂ Lv.10 (No item)---
Chef RogerPanpour♂ Lv.10 (No item) Pansear♂ Lv.10 (No item)---
Chef RogerPansage♂ Lv.10 (No item)Panpour♂ Lv.10 (No item)---

7.2 Restaurant Le Yeah

Wejście do tej restauracji kosztuje 15,000 Pokedolarów. Tutaj toczymy walkę typu: Triple & Rotation. Idealna nagroda to 20 Big Mushrooms. Walki typu Triple powinniśmy kończyć w trzech ruchach lecz w trakcie drugiej najlepiej ukończyć ją w czterech. Natomiast walki typu Rotation każdą walkę powinniśmy kończyć w 6 ruchach.


Trenerzy
KtoPokemony
Waitress TaliaMantine♀ Lv.31 (King's Rock)Emolga♀ Lv.31 (King's Rock)Sigilyph♀ Lv.31 (King's Rock)
Garçon Georges Shuckle♂ Lv.31 (No item)Pidgeot♂ Lv.31 (No item)Dugtrio♂ Lv.31 (No item)
Owner YannickZangoose♂ Lv.31 (No item)Zangoose♂ Lv.31 (No item)Zangoose♂ Lv.31 (No item)
Chef AlberntdSimisage♂ Lv.31, (Liechi Berry)Simisear♂ Lv.31 (Petaya Berry)Simipour♂ Lv.31 (Salac Berry)

7.3 Restaurant Le Wow

Wejście do tej restauracji kosztuje 100,000 Pokedolarów. Tutaj toczymy walkę typu: Double, Triple i Rotation. (aby móc do niej wejść trzeba być Championem) Idealna nagroda to 25 Balm Mushrooms. Walki w tej restauracji powinniśmy kończyć w dwóch ruchach, wyjątkiem jest trzecia walką, którą powinniśmy kończyć w trzech. Każda walka typu: Triple powinna być wygrywana trzema ruchami, z wyjątkiem pierwszej; na nią przeznaczamy cztery. Natomiast w walkach rotacyjnych każdą powinniśmy wygrywać w 6 turach z wyjątkiem ostatniej którą powinniśmy zakończyć w czterech.


Trenerzy
KtoPokemony
Owner ChristopheQwilfish♂ Lv.63 (No item)Druddigon♂ Lv.63 (No item)Ferrothorn♂ Lv.63 (No item)
Owner ChristopheAlomomola♂ Lv.63 (No item)Audino♂ Lv.63 (No item)Amoonguss♂ Lv.63 (No item)
Garçon MorrisWobbuffet♂ Lv.63 (No item)Shieldon♂ Lv.63 (No item)Milotic♂ Lv.63 (No item)
Garçon MorrisFloatzel♂ Lv.63 (No item)Togekiss♂ Lv.63 (No item)Lucario♂ Lv.63 (No item)
Waitress PaulaChatot♀ Lv.63 (No item)Exploud♀ Lv.63 (No item)Aurorus♂ Lv.63 (No item)

7.4 Sushi High Roller

Jest to najdroższa restauracja oraz najtrudniej jest się do niej dostać. Trzeba posiadać tytuł Championa oraz najwyższy poziom stylu. Nagrodą idealną są Big Nuggets 25 sztuk. Samo wejście kosztuje 500,000 Pokedolarów. Czekają nas tu walki typu: Double, Triple oraz Rotation. Dla walk podwójnych wymagane jest aby kończyć je w trzech ruchach. Walki potrójne również trzy tury, wyjątkiem stanowi walka z właścicielem gdzie trzeba wykonach pięć ruchów. Dla walk rotacyjnych ilość ruchów wynosi sześć i znowu wyjątkiem jest właściciel - siedem tur.


Trenerzy
KtoPokemony
Furisode Girl GwynethCherrim♀ Lv.65 (No item)Ninetales♀ Lv.65 (No item)Tropius♀ Lv.65 (No item)
Furisode Girl ClianthaScizor♀ Lv.65 (No item)Hippowdon♀ Lv.65 (No item)Gliscor♀ Lv.65 (No item)
Furisode Girl ThalassaLudicolo♀ Lv.65 (No item)Politoed♀ Lv.65 (No item)Beartic♀ Lv.65 (No item)
Furisode Girl Nerissa Froslass♀ Lv.65 (No item)Abomasnow♀ Lv.65 (No item)Mamoswine♀ Lv.65 (No item)
Owner KazuSlowking♂ Lv.65 (No item)Bronzong Lv.65 (No item)Cofagrigus♂ Lv.65 (No item)

8. Lysandre Café

Czerwona kawiarnia położona w pobliżu Magenta Plaza. W niej uzyskamy dostęp do jednej z kryjówek Teamu Flare.


9. Lumi Cab

Usługa taxówek porozrzucana po całym mieście Lumiose. Pozwala w szybkim czasie i bezpośrednio dotrzeć do chcianego miejsca. Podstawowa opłata za przejazd wynosi 710 Pokedolarów, lecz im dalej chcemy się przemieścić cena wzrasta.


Kto
ServicesSouth Pokémon CenterPR Video StudioFriseur FurfrouCoiffure ClipsLoto-ID CenterNorth Pokémon Center
Hotel RichissimeMagenta Pokémon Center
TransportationGate to Route 4Gate to Route 5Gate to Route 13Gate to Route 14Gate to Route 16Lumiose Station
FacilitiesPokémon LabLumiose PressVacant StorefrontLumiose MuseumBattle InstitutePrism Tower
ShoppingBoutique CoutureHerboristeStone EmporiumPoké Ball Boutique
Fine DiningRestaurant Le NahGalette StandJuice ShoppeRestaurant Le YeahRestaurant Le WowSushi High Roller
Café CycloneCafé IntroversionCafé ClasseCafé WoofCafé Soleil Shutterbug Café
CafésCafé RouleauCafé GallantCafé TristeLysandre CaféCafé Pokémon-AmieCafé Ultimo
Café KizunaCafé KizunaCafé Action!Café Bataille

10.Gogoat Shuttle

Wynajęcie kozła jest możliwe w wielu miejscach w Lumiose City. Jeśli mamy czas i mniejszy fundusz. Wynajęcie kosztuje 200 Pokedolarów.

~Versus