Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Legendarne Pokemony

Legendy główne

Xerneas

Ten przypominający jelenia Pokemon jest jedną z najpotężniejszych legend w grze, dostępną tylko w Pokemon X. Posiada dwa „tryby” działania – aktywny (jego poroże jest kolorowe) działający w czasie walki i neutralny (poroże jest niebieskie) w pozostałym czasie, np. Pokemon Amie.

Jego sygnaturowym ruchem jest Geomancy (typ Fairy), który podwyższa jego specjalne statystyki i szybkości o dwa poziomy. Normalnie atak ten wykonuje się w ciągu dwóch tur (w czasie pierwszej następuje ładowanie, w czasie drugiej właściwe podwyższenie), jednak z przedmiotem Power Herb będzie trwać tylko jedną turę.


Xerneas

Poziom 50
Lokacja Team Flare's HQ (tylko w X)
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Fairy Aura
Natura ???
Znane ruchy Gravity
Geomancy
Moonblast
Megahorn

Yveltal

Ten Pokemon stworzony został na kształt litery Y i tak jak Xerneas zalicza się do najpotężniejszych Pokemonów legendarnych. Można go złapać jedynie w Pokemon Y.

Jego sygnaturowym ruchem jest Oblivion Wing – atak typu latającego raniący przeciwnika i naraz przywracający punkty zdrowia Yveltalowi. Wzmocnić go można przedmiotem Big Root – zwiększa on liczbę przywracanych punktów zdrowia.


Yveltal

Poziom 50
Lokacja Team Flare's HQ (tylko w Y)
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Dark Aura
Natura ???
Znane ruchy Snarl
Oblivion Wing
Disable
Dark Pulse

Zygarde

Ten Pokemon o wężo-podobnym ciele w kształcie litery Z dorównuje mocą większości Pokemonów legendarnych i pseudolegendarnych. Charakterystycznym dla niego ruchem jest Land’s Wrath – atak typu ziemnego, atakujący wszystkich przeciwników w hordach i walkach podwójnych i wszystkich otaczających go w walkach potrójnych.

Znajduje się w niedostępnej przed zakończeniem głównego wątku części Terminus Cave. Aby dostać się do niego trzeba mieć przy sobie Pokemona znającego ruch Strength.


Zygarde

Poziom 70
Lokacja Terminus Cave
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Aura Break
Natura ???
Znane ruchy Crunch
Earthquake
Camouflage
Dragon Pulse

Legendarne ptaki

To którego z legendarnych ptaków można złapać w grze zależy od wybranego startera: w przypadku Chespina dostępny będzie Articuno, w przypadku Fennekina Zapdos, a w przypadku Froakie'ego Moltres.

Aby złapać legendarnego ptaka, najpierw należy go spotkać w trawie (występuje w przypadkowej lokacji), a następnie sprawdzać po kolei w Pokedeksie miejsca jego pobytu – za każdym razem będzie uciekać, a do tego może się przenieść w inne miejsce przed napotkaniem go.

Inaczej niż w poprzednich grach, podczas spotkań nie mamy możliwości zrobienia niczego - legendarny ptak ucieka nim wykonamy jakąkolwiek czynność. Po jedenastu spotkaniach przeniesie się on do Sea Spirit’s Den, gdzie należy popłynąć za pomocą Pokemona znającego HM Surf – dopiero tam jest możliwe złapanie tej legendy z Kanto.

Articuno

Articuno jest legendą znaną już z gier pierwszej generacji i należy do legendarnego trio z Kanto. Jego najmocniejszą statystyką jest specjalna obrona, a najsłabszą – szybkość.

Jest barwy błękitnej (za wyjątkiem brzucha, który jest białawy), ma krótki dziób i brązowe oczy, a jego charakterystyczną cechą jest długi, połyskujący ogon. W Pokemon Amie ciemniejsze pióra na jego głowie mogą przymrozić.


Articuno

Poziom 70
Lokacja Sea Spirit’s Den
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Pressure
Natura ???
Znane ruchy Ice Beam
Reflect
Hail
Tailwind

Zapdos

Statystki Zapdosa są w miarę wyrównane, za specjalnym atakiem i szybkością na czele.

Zapdos jest barwy żółtej, ma szpiczaste skrzydła, za którymi też wydaje się mieć drugą, przyległą parę o barwie czarnej. Ma prosty, pomarańczowy dziób i czarne obwódki wokół oczu. W Pokemon Amie końcówki jego piór na głowie i skrzydła mogą porazić prądem.


Zapdos

Poziom 70
Lokacja Sea Spirit’s Den
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Pressure
Natura ???
Znane ruchy Agility
Discharge
Rain Dance
Light Screen

Moltres

Moltres jest ostatnim członkiem legendarnego trio. Tak jak w przypadku Zapdosa, jego najmocniejsze statystyki to te odpowiadające za specjalny atak i szybkość.

Ma pomarańczowe ciało, a z jego skrzydła, ogona i głowy wydobywają się płomienie. Ma długi, brązowy dziób. W Pokemon Amie ogień na głowie, ogonie i skrzydłach może poparzyć.


Moltres

Poziom 70
Lokacja Sea Spirit’s Den
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Pressure
Natura ???
Znane ruchy Safeguard
Air Slash
Sunny Day
Heat Wave

Inne legendy

Mewtwo

Mewtwo dorównuje mocą najsilniejszym Pokemonom z szóstej generacji, Xerneasowi i Yveltalowi, a jego mega ewolucje są jednymi z najpotężniejszych legend dostępnych w grach - silniejsze nawet od Arceusa.

Podstawowy Mewtwo ma najmocniejsze statystyki szybkości i specjalnego ataku. Mega Ewolucja Y wzmacnia te statystki i specjalną obronę kosztem obrony zwykłej, natomiast Mega Ewolucja X wzmacnia atak i obronę.

Mewtwo posiada humanoidalną sylwetkę, z małymi wyjątkami – ma charakterystyczny, długi, fioletowy ogon, drugą szyję (być może jest to przedłużenie układu nerwowego mające zwiększyć jego moc) i wypustki na głowie, zapewne uszy. Jego oczy są fioletowe.

Mewtwo jest uznawany za najbardziej nieczułego Pokemona, jednak trenowany z miłością może się stać praktycznie nie do pokonania.

Sygnaturowym ruchem tego Pokemona jest Psystrike, którego uczy się na poziomie 100. Psystrike jest atakiem specjalnym, o celności i mocy 100, zadaje jednak fizyczne obrażenia.

Aby złapać Mewtwo należy udać się do Pokemon Village po pokonaniu Elitarnej Czwórki, a następnie wejść do wcześniej niedostępnego Unknown Dungeon. Po złapaniu Mewtwo automatycznie otrzymuje się odpowiedni Mega Stone – Mewtwonite X w przypadku wersji X i Mewtwonite Y w wersji Y.


Mewtwo

Poziom 70
Lokacja Unknown Dungeon
Przedmiot brak
OT łapiącego
ID łapiącego
Umiejętność Pressure
Natura ???
Znane ruchy Recover
Psychic
Barrier
Aura Sphere

~sandy97