Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Jazda na Pokemonach

Jazda na Gogoat'cie - rysunek

Kolejną innowacją jaką oferuje nam Pokemon X/Y jest jazda na wybranych stworkach. Mimo że możliwość ta została zaprezentowana już na zwiastunach gier, to jednak wielu z nas zastanawiało się jakie będą możliwości tej atrakcji. Większość zawiodła się jednak po premierze nowych Pokemonów, gdyż zamiast zdolności do przemierzania nowego regionu na naszych ulubieńcach, dostaliśmy jazdę tylko na wyznaczonych do tego trasach, wyjątkiem jest tu jedynie Lapras. Niemniej jednak, po raz pierwszy w historii głównych gier z Pokemonami, możemy ujeżdżać kieszonkowe stworki nie tylko podczas pływania. Dodatkowo każdy Pokemon posiada specjalną zdolność przystosowaną do terenu, w którym można go używać do przemieszczania się.

Lumiose City - Gogoat

Pierwszym miejscem, gdzie spotykamy się z możliwością dosiadania Pokemona to Lumiose City. Możemy tam sobie zaserwować wycieczkę po mieście za pomocą interakcji z wyznaczonymi do tego tablicami. Płacimy 200 Pokédolarów za możliwość wynajęcia Gogoata, nad którym nie mamy kontroli podczas jazdy.

Jazda na Gogoat'cie

Route 9 - Rhyhorn

Następna lokacja to Route 9, gdzie trzeba skorzystać z pomocy Rhyhorna, by przedostać się przez skalisty teren. Rhyhorn może także rozbijać skały, które blokują nam drogę.

Jazda na Rhyhornie

Route 17 - Mamoswine

Do przedarcia się przez zaspy na Route 17 musimy wykorzystać Mamoswina, który podobnie jak Ryhorn ma umiejętność rozbijania skał.

Jazda na Mamoswinie

Kalos - Lapras

Gdy nauczymy Laprasa ruchu Surf, podczas pływania zamiast standardowej animacji zobaczymy naszą postać na grzbiecie tego Pokemona. Laprasa dostaniemy jako prezent od mężczyzny, stojącego zaraz przy wejściu na Route 12.

Jazda na Laprasie

~Darkray