Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Wrotki

Wrotkarka Wrotkarz

Wrotki to kolejny, nowy przedmiot przedstawiony nam w VI generacji. Otrzymujemy je w Santalune City, po stoczeniu zwycięskiej walki z Wrotkarzem stojącym przed Salą Treningową. Są one dodatkową alternatywą na szybki transport po świecie Pokemon i tak naprawdę jedyną zaprezentowaną od czasów III Generacji, kiedy to dostaliśmy buty do biegania (Running Shoes). Cechuje je połączenie szybkości roweru z wygodnym dostępem do biegania. Już nie musimy sięgać do plecaka czy zapychać listy wybranych przedmiotów, nasze wrotki automatycznie się aktywują podczas używania Circle Pada i dezaktywują przy korzystaniu z D-Pada. Mimo że widnieją one na liście naszych kluczowych przedmiotów (Key Items), nie da się ich w żaden sposób wyłączyć.

Jazda na wrotkach

W niektórych lokacjach, takich jak Shalour Gym, Dendemille Town, Route 5 i Route 13, możemy natknąć się na specjalne platformy, na których możemy się przemieszczać tylko przy użyciu wrotek. Route 5 jest także znane jako miejsce, gdzie gromadzą się Wrotkarze z całego Kalos by zaprezentować swoje umiejętności.

Platformy do jazdy na wrotkach

Kolejną atrakcją jaką fundują nam wrotki to sztuczki, które możemy dzięki nim wykonać. Są to:

  • Backflip - uczony przez Wrotkarza na North Boulevard, aktywowany gdy przejeżdżamy przez wyskok z dużą prędkością.
  • Parallel swizzle - uczony przez Wrotkarza w biurowcu na South Boulevard, aktywowany, gdy powoli posuwamy się naprzód.
  • Drift-and-dash - uczony przez Wrotkarza przy pomniku na Vert Plaza, pozwala na przyśpieszenie, gdy podczas jazdy odwrócimy się w przeciwnym kierunku.
  • 360 - uczony przez Wrotkarza w Café Rouleu na Estival Avenue, aktywowany, gdy przejeżdżamy szybko przez wyskok obracając Circle Pada.
  • Cosmic Flip - Możliwy do zdobycia jedynie wtedy, gdy poznaliśmy już resztę sztuczek, uczony przez Twirling Whirlwind w Lost Hotel, aktywowany, gdy najeżdżamy na wyskok szybko zmieniając kierunek na przeciwny, a następnie, tuż przed skokiem, odwracając się z powrotem.

~Darkray