Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Horde Encourter - spotkanie ze stadem

Niektóre Pokemony żyją w stadach! W X i Y możemy naraz walczyć aż z pięcioma stworkami. Odnalezienie stada wymaga dokładnego przeszukania wysokiej trawy, ale można sobie pomóc używając ruchu Sweet Scent lub miodu (przedmiot „Honey”) poza walką – wtedy spotkamy Hordę automatycznie. Metoda ta jednak działa tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z normalną pogodą – na nic się nie zda na przykład przy padającym deszczu. Łatwo poznamy, że mamy do czynienia z nowym rodzajem walki, widząc specyficzne "przejściu" obrazu gry w ekran walki. Pokemony w hordach mają zwykle o około połowę mniejszy poziom od innych stworków występujących w danej lokalizacji.

Hordy to doskonały sposób na złapanie rzadkich Pokemonów. Niektóre stworki możemy złapać tylko tą techniką. Stada to też doskonała forma treningu naszych Pokemonów, a do tego niektóre stworki ze stada mogą wykorzystywać ukrytą umiejętność (Hidden Ability) danego gatunku. W takich walkach nieźle sprawdzają się ruchy atakujące paru przeciwników jednocześnie - działają one podobnie jak w potrójnej walce, z tym że po bokach zamiast sprzymierzeńców, mamy dzikie Pokemony.

Stado Axew

Czasami w stadzie znajdziemy tylko cztery Pokemony tego samego gatunku, a ten piąty będzie innym stworkiem. W przypadku, gdy do czwórki dołączy zaprzyjaźniony Pokemon, podobny do pozostałych, jego towarzysze po prostu wspomogą go w walce z nami. Przygotujcie się jednak na prawdziwy pogrom, gdy samotnik zabłąka się w okolice wrogiego mu stada – my zostaniemy wtedy przez nie zignorowani, z kolei nieuważny stworek będzie musiał się zmierzyć z czterema przeciwnikami, którzy nie poprzestaną, dopóki go nie pokonają. Czyni to takiego Pokemona dość trudnym do złapania, bo gra uniemożliwia nam rzucenie Poké Balla do momentu pozostania na polu walki tylko jednego dzikiego stworka.

Stado Taurosów z Miltankiem

Odkryto następujące przypadki występowania stad 4+1:

 • Stado czterech Taurosów z jednym Miltankiem.
 • Stado czterech Trevenantów z jednym Sudowoodo.
 • Stado czterech Seviperów z jednym Zangoose'em jako wrogiem.
 • Stado czterech Zangoose'ów z jednym Seviperem jako wrogiem.
 • Stado czterech Nidoranów♂ z jedną Nidoran♀.
 • Stado czterech Nidoran♀ z jednym Nidoranem♂.
 • Stado czterech Roggenroli z jednym Carbinkiem.
 • Stado czterech Durantów z jednym Heatmorem jako wrogiem.
 • Stado czterech Heatmorów z jednym Durantem jako wrogiem.
 • Stado czterech Plusle'ów z jednym Minunem.
 • Stado czterech Minunów z jednym Plusle'em.

~Nilson i Daru