Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Szósta generacja gier Pokemon przenosi nas do malowniczego regionu Kalos, skrywającego nowe sekrety i nowe Pokemony. Nie brakuje tam jednak znanych już stworków, przy pomocy których możemy zyskać tytuł Wielkiego Mistrza. Pokemon X i Pokemon Y to wspaniała propozycja zarówno dla starych wyjadaczy, jak i całkiem nowych graczy.

Pokémon X/Y - Informacje przedpremierowe

Informacje ogólnePokemon X i Pokemon Y to pierwsze tytuły przedstawiające szóstą generację Pokemon.

Owe gry zostały ujawnione 8 stycznia 2013 roku podczas jedenastominutowego strumienia Pokemon Direct, w którym to prezes Nintendo, pan Satoru Iwata oficjalnie zapowiedział koniec epoki gier z Pokemonami na DSa, a zarazem początek gier głównego kanonu na obecnie najnowszych konsolach - Nintendo 3DS.

Jednocześnie swoją premierę miał pierwszy zwiastun, w którym zawarte były pierwsze informacje zarówno o samym wyglądzie gry, jak i zmianom, które mają miejsce w nadchodzących produkcjach. Ponadto była to również okazja, by móc ujrzeć pierwsze Pokemony z szóstej generacji, a były to startery: trawiasty Chespin, ognisty Fennekin i wodny Froakie oraz tytułowe legendy - Xerneas i Yvethal.

Warto zwrócić uwagę również na to, że zarówno sama wieść o nowych grach, jak i data premiery są wspólne dla całego świata, a z chwilą zakończenia prezentacji zarówno na japońskich, jak na anglojęzycznych oficjalnych portalach pojawiła się oficjalna tematyka związana z Pokemon X & Y - jest to pierwsza tego typu sytuacja w historii tej marki!

~Kleszcz