Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Właśnie trwają badania nad Sphealami i ich ewolucjami, które bytują na biegunie północnym. W pewnym momencie z nieba spada meteoryt i zaraz potem pojawia się tajemniczy Pokémon. Jak by tego było mało, przybywa również Rayquaza i wywiązuje się walka między tymi dwoma Stworkami. To dopiero początek nieszczęść, jakie przyniósł ze sobą na ziemię Deoxys!

Cel Deoxys

Cel Deoxys

  • Tytuł polski: Pokémon: Cel Deoxys
  • Tytuł angielski: Destiny Deoxys
  • Tytuł japoński: 裂空の訪問者 デオキシス (Sky-Splitting Visitor: Deoxys)
  • Polska premiera: 21 listopada 2008
  • Amerykańska premiera: 15 lutego 2005
  • Japońska premiera: 22 lipca 2004

Opis filmu
Siódmy z kolei film Pokémon, opowiadający historię niezwykle rzadkiego i tajemniczego Deoxysa, który przybył na ziemię z kosmicznej otchłani. Fabuła dzieli się na dwie części, pierwsza prezentuje wydażenia sprzed pięciu lat, kied to młody Tory i jego rodzice, znajdujący się na biegunie północnym, są świadkami niecodziennego zdarzenia. Druga zaś dotyczy już Ketchuma i pozostałych postaci, a dzieje się równolegle do wydarzeń z serialu.

Ash i jego przyjaciele dotarli właśnie do w pełni skomputeryzowanego i rozwiniętego technicznie miasta, w którym poznają masę nowych trenerów. Co ciekawe, w Larousse znajduje się niecodzienny budynek - Battle Tower. Zapowiada się niezła zabawa, gdyby nie fakt, że w aglomeracji pojawia się wspomniany wyżej przybysz z kosmosu, a w ślad za nim olbrzymi Rayquaza. Wybucha panika, a wraz z nią wybucha chaos. Jakie zamiary ma Deoyxs i czy naprawdę stanowi on zagrożenie dla ziemian?!

Film prezentuje się całkiem nieźle, a w Polsce został po raz pierwszy wyemitowany w 2008 roku na antenie kanału Filmbox w wersji z lektorem.

~p_sensei