Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Black2/White2 zabierają nas ponownie do regionu Unova! Po dwóch latach, od poprzednich wydarzeń znanych ze wcześniejszych części, mamy możliwość przeżyć przygodę jeszcze raz, odkrywając nowe miasta, poznając nowych liderów oraz zdobyć unikalną, czarną lub białą formę Kyurema!

Pokemon Black 2/White 2

Pokémon Black2/White2
ポケットモンスター ブラック 2/ホワイト 2 (japoński tytuł)
platforma:Nintendo DS
gatunek:RPG
premiera: 12 października 2012 (Europa) 7 października 2012 (USA) 23 czerwca 2012 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:649

Opis

Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 to sequele gier piątej generacji Pokemonów.

Gry zostały ujawnione 26 lutego 2012 roku na łamach japońskiego telewizyjnego show - Pokemon Smash! przez Junichiego Masudę. Tego samego dnia wystartowała oficjalna japońska strona.
Grę zapowiadały dwie nowe formy Kyurema, które są "maskotkami" tych wersji gier. Czarna, wynikającą z Kyurema i Zekroma oraz biała, z Reshirama.

Gry ponownie przenoszą nas do regionu Unova, dwa lata po wydarzeniach, które miały miejsce w Pokemon Black i Pokemon White. Zaszło wiele zmian, mamy wiele nowych obszarów do odkrycia, które nie były dostępne nigdy wcześniej! W mieście Virbank, mamy możliwość odwiedzić PokeStar Studios, gdzie możemy zostać gwiazdą wraz ze swoim ulubionym Pokemonem. Aby wygrać, musimy otrzymać jak najlepsze oceny od publiczności.

W Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 mamy możliwość spotkać Naszych przyjaciół z poprzednich części. Cheren jest teraz liderem sali i nauczycielem w szkole w mieście Aspertia, w którym zaczynamy przygodę. Bianca natomiast jest asystentką profesor Juniper. Pomaga jej ona badać Pokemony.

W grze będziemy mogli złapać niektóre Pokemony spoza regionu Unova, np. Eeevee'ego, Riolu. Tyranitara, Arcanine'a, Mareepa i wiele więcej! Nowa numeracja Unova liczy teraz 300 Pokemonów!

~pokemon valhalla