Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Projekt polskiej okładki
Totally Pokémon - Polska Wersja

pokemon pokemon

Informacje ogólne: Polska wersja płyty "Totally Pokémon". W 2000 roku postanowiono, że w Polsce ukaże się trzecia seria anime Pokemon The Johto Journeys. Na potrzebę anime do segmentu Pokemon Karaokemon, wydania wydania, nagrano piosenki. Projekt płyty został ukończony i przekazany firmie KOCH Int. POLAND. Sprawy się skomplikowały i w ostateczności nie wydano płyty.
Data premiery płyty Płyta nigdy nie została wydana.
Liczba utworów 19
Data nagrań 2001 rok
Studio Koch Int. Poland
Tłumaczenie tekstu brak danych
Casting wokalny Robert Kalicki
Przygotowanie zespołu Robert Kalicki
Adaptacja muzyczna polskiej wersji Robert Kalicki
Produkcja muzyczna Robert Kalicki
Producent Robert Kalicki
Wszystkie utwory w wykonaniu zespołu wokalnego w składzie: Robert Kalicki, Agnieszka Lisowska-Kalicka, Katarzyna Metza, Ewa Skrzypek, Patrycja PiękośLista utworów i informacje o wykonawcach:
Nr utworu: Tytuł*: Czas trwania: Wykonanie**:
1 Pokemon Johto 2 min 53 sek Robert Kalicki
2 Pikachu (Przybądź Tu!) 4 min 03 sek Agnieszka Lisowska-Kalicka
3 To czego chcę3 min 53 sek Robert Kalicki i Ewa Skrzypek
4 Pokemon i Ty (Dłonią w dłoń) 3 min 30 sek Katarzyna Metza
5 Tracę zmysły 3 min 30 sek Ewa Skrzypek
6 Ty i Ja i Pokemon (Nasz świat) 4 min 08 sek Patrycja Piękoś i Kasia Metza
7 Największa Gra 4 min 11 sek Katarzyna Metza
8 Test Odwagi 4 min 11 sek Patrycja Piękoś
9 Piosenka Jigglypuffa 4 min 19 sek Katarzyna Metza
10 Jenny Joy - Którą wybrać chcę 3 min 36 sek Katarzyna Metza
11 Blisko jest Twój dom 4 min 23 sek Katarzyna Metza
12 P.O.K.E.M.O.N. Złap je… 4min 04 sek Wszyscy wykonawcy
13-19 Piosenki w wersjach Karaoke - -
* Niestety to są tylko propozycje tytułów piosenek. Oficjalne tytuły nie zostały nigdzie opublikowane.
** Oprócz partii solowych w piosenkach występują również inne osoby, jak i również chórki.Wywiady z wykonawcami piosenek:
Próbując dowiedzieć się czegoś na temat płyty udało mi się skontaktować wieloma osobami mającymi doczynienie z płytą Totally Pokemon w polskiej wersji językowej. Chronologicznie zdobywane informacje:


Danuta Błażejczyk - Piosenkarka (Brała udział w nagraniach płyty Pokemon Złap je wszystkie!)
Poprosiłem Sebastiana o kontakt z Danutą Błażejczyk, którą podejrzewaliśmy o śpiewanie piosenki Największa Gra na płycie Totally Pokemon. "Niestety tak sie stało, że w drugim wydaniua płyty nie bralam udziału. Bardzo żałuje bo piosenki są świetne - ta do której Państwo mi wysłaliście link śpiewana jest przez Kasię Metza. Nie mam do niej niestety kontaktu(...)" Ta informacja poruszyła nami ogromnie. Coś zaiskrzyło. Pierwsza osoba śpiewająca piosenki Totally Pokemon odnaleziona. Pani Danuta dodała "Szkoda że to się wszystko tak potoczyło, bo to są wyjątkowe piosenki.". W 100% się zgadzam. Podekscytowany zacząłem szukać kolejnych informacji na temat płyty i moim celem był kontakt z Producentem płyty.

Agnieszka Lisowska-Kalicka - Piosenkarka
Udało mi się zadać kolejne ważne pytanie: Czy to prawda, że brała Pani udział w nagraniach do drugiej płyty Pokemon? (najdłuższe 4 sekundy w życiu) ... "Tak!" I tu już temat Totally Pokemon otwiera się ... Dowiedziałem się, że Pani Agnieszka śpiewała piosenkę Pikachu (Przybądź Tu!)

Robert Kalicki - Producent
Udało się. Nie spodziewałem się, że sprawy nabiorą tak szybkiego tempa. Na początku muszę podkreślić, że Pan Robert ma przyjemny i bardzo charakterystyczny wokal. Po rozmowie dowiedziałem się wielu informacji na temat płyty Totally Pokemon. Wykonawcy zostali określeni, na podstawie zapisków i notatek z 2001 r. robionych przez producenta. Jak się okazało Pan Robert jest również prawdopodobnie Jednym z Dziesięciu? posiadaczy materiałów Totally Pokemon po polsku. Mam tu na myśli "całe całe" piosenki. Dlaczego z dziesięciu ? Przykłady: (1 Producent, 2 Koch Int Poland, 3 Srudio ENBEEF Warszawa, 4 Pokemon Company USA, 5 "John from Poland" a dokładniej jak udało mi się określić Jan Kowalewski, 6 Premierowy pokaz filmu Pokemon 3 w Warszawie [tam były odtwarzane piosenki]) nie wspominając już o innych nie znanych posiadaczach materiałów.

Katarzyna Metza - Piosenkarka
Niestety czas zaciera pamięć i po 10 latach pytanie w sprawie piosenek Pokemon wywołało niespodziewaną aczkolwiek zrozumiałą reakcję piosenkarki: "(...) Człowieku o czym Ty mówisz w ogóle. Ja nawet takich rzeczy nie pamiętam co ja tam nagrywałam... Jakieś Pokemony? (...)"

Andreas Shubert - Prezes Koch Int. Poland w 2001 roku
Przyjemnie się rozmawiało, potwierdziło się, że "Druga płyta może nie była wydana". Nie pamiętał kto aktualnie jest właścicielem licencji na płytę. "To są trudne tematy" ... polecił mi zadowolenie się angielską wersją płyty Totally Pokemon. Niestety "Nie ma szans" aby dostać te materiały, skoro nawet nie wiadomo gdzie się znajdują, ani kto ma licencję. "Proszę o tym zapomnieć" - Te słowa utkwiły mi najbardziej w pamięci.


Gdzie i w jakich okolicznościach można było usłyszeć piosenki:
Piosenki z płyty były odtwarzane publicznie podczas premiery 3 filmu Pokemon. Ponad 200 osób było zaproszone na premierę przez organizatora MIRINDA. W Warszawie. - BRAK DODATKOWYCH INFORMACJI
Koncerty Pokemon ? - BRAK DODATKOWYCH INFORMACJI
Segment Pokemon Karaokemon w polskiej wersji językowej

~Hikomikos + ~eletronicdreams