Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Czy znudziło się Wam już ciągłe oglądanie Asha lub patrzenie na jego żółtego pupila? Jeśli tak, Pokémon Chronicles to świetny wybór. W tej serii odcinków nie zobaczymy ani odrobiony pana Ketchuma, za to będziemy mieli okazję ujrzeć kilku starych znajomych.

Chronicles

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: ---
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 22
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: Który opowiada o losach trójki młodych trenerów i Raikou.
Seria kończy się odcinkiem: Opowiadającym o zimowych przygodach Pokémonów.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Ciągłe wpadki Asha i jego niezdrowa głupota doprowadzają Cię do szału? Masz szczęście, bo twórcy serialu pomyśleli o takich przypadkach jak Twój. W 22 odcinkach będziesz miał okazję zobaczyć co słychać u starych znajomych, dowiedzieć się co nieco o ich przeszłości, a także poznać kilku nowych bohaterów. Z pewnością nie będziesz się tu nudził!

Może powiniennem zacząć od wyjaśnienia, dlaczego nie podałem japońskiej liczby odcinków. Otóż nazwa Pokémon Chronicles jest czysto amerykańska, natomiast japońskie oryginały były wyświetlane jako Pokémon Housou Shukkan. Co ciekawe, ich liczba była znacznie większa, ponieważ stanowiły one rodzaj show, w którym od czasu do czasu emitowano niewidziane dotychczas epizody. I tak dowiadujemy się z nich na przykład, co ciekawego spotkało Brocka i Misty tuż po rozłące z Ashem w odcinku Gotta Catch'Ya Later. Mamy okazję zobaczyć, czym zajmuje się obecnie Gary Oak, Casey lub Sakura. W Japonii te epizody były emiotwane z różnymi odstępami, a w międzyczasie wyświetlano zlepki starych epków, lub filmów, które już wcześniej wydano w USA, jak Mewtwo Returns.

Cóż mogę więcej o serii powiedzieć? Była ona tworzona w czasie, gdy równolegle do niej emitowano serie Advance, Advance Challenge i Advance Battle, więc za równo akompaniamentem, jak i grafiką zbytnio się od nich nie różni. Jako ciekawostkę mogę natomiast dodać, że do intra tego sezonu użyto drugiej wersji Pokérapu, noszącego przydomek GS.

~pokemon_sensei