Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Raz na kilkaset lat na niebie pojawia się kometa. Wraz z jej nadejściem na ziemię może przybyć mistyczny Pokémon - Jirachi. Według podań jest on w stanie spełnić każde życzenie, więc jeśli dostanie się on w niepowołane ręce, nie trudno domyśleć się, jaki los może spotkać ziemię. Czy Ashowi i jego paczce uda się zapobiec katastrofie?

Jirachi: Spełnione Marzenia

Jirachi - Spełnione marzenia

  • Tytuł polski: Pokémon: Jirachi - Spełnione marzenia
  • Tytuł angielski: Jirachi: Wish Maker
  • Tytuł japoński: 七夜の願い星 ジラーチ (Wishing Star of the Seven Nights: Jirachi)
  • Polska premiera: 24 października 2008
  • Amerykańska premiera: 1 czerwca 2004
  • Japońska premiera: 19 lipca 2003

Opis filmu

Pierwszy film o Pokémonach, którego akcja toczy się w Hoenn i jednocześnie szósta już pełnometrażówka z kolei. Tym razem jej akcja nie jest aż tak dynamiczna, co nie znaczy jednak, że fabularnie odstaje on od swoich poprzedników.

Raz na kilkaset lat nad ziemią pojawia się kometa, a wraz z jej nadejściem rozpoczyna się festiwal Spadającej Gwiazdy. Ash Ketchum i jego przyjaciel mieli trochę szczęścia, gdyż udaje im się wziąć udział w tym wydarzeniu. Na sporym pustkowiu w przeciągu jednej nocy staje olbrzymie wesołe miasteczko, a dzieciaki korzystają z jego atrakcji ile tylko mogą. Tam też poznają magika - Butlera i jego piękną asystentkę. W czasie ich występu Max po raz pierwszy ma styczność z tajemniczym kryształem, który okazuje się być jajem Jirachi'ego. Stworek zaprzyjaźnia się z chłopcem, na którego barkach spoczęły teraz losy świata. Jeśli w ciągu siedmiu dni - okres, w którym Stworek będzie przebywał na ziemi, wpadnie on w niepowołane ręce, mogą wydarzyć się straszne rzeczy. Na szczęście, Ash, May i Brock zawsze służą pomocną ręką.

Film w Polsce został po raz pierwszy wyemitowany w 2008 roku na antenie kanału Filmbox w wersji z lektorem.

~p_sensei


Jirachi: Spełnione Marzenia