Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Tak jak w przypadku pierwszej generacji, tak i teraz Nintendo przygotowuje remaki kultowych gier Gold i Silver. Mają one za zadanie przywrócić klimat tych produkcji, a także ulepszyć je dzięki możliwościom konsoli Nintendo DS. Póki co ujawniona została jedynie garść informacji na ich temat, które prezentujemy w tym dziale!

Pokemon HeartGold/SoulSilver

Pokémon HeartGold/SoulSilver
ポケットモンスター ハートゴールド/ソウルシルバー (japoński tytuł)
platforma:Nintendo DS
gatunek:RPG
premiera: 26 marca 2010 (Europa) 14 marca 2010 (USA) 12 września 2009 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:493
Opis
Pokemon HeartGold i SoulSilver to remake'i oryginalnych gier Pokemon Gold/Silver, które zostały wydane w 1999 roku. Rozpoczynając grę, mamy możliwość wybrania płci gracza - jest to zmiana, ponieważ w poprzednich wersjach jedynie w Pokemon Crystal pojawiła się ta opcja. Przygodę zaczynamy w regionie Johto - jako młody trener, w mieście New Bark podejmujemy ważną decyzję, taką jak wybór swojego pierwszego Pokemona-startera. Od nas zależy czy wybierzemy trawiastą Chikoritę, ognistego Cyndaquila czy wodnego
Totodile'a. By zostać mistrzem Pokemon, musimy zdobyć osiem odznak w regionie Johto a następnie pokonać Elitarną czwórkę. Nie zapomniano o wielkim atucie jaki posiadały gry-pierwowzory - drugi region, Kanto - tu również możemy zmierzyć się z tamtejszymi liderami i brać udział w kolejnych przygodach.

Całkowitą nowością jest sytuacja podobna do tej, którą mieliśmy w Pokemon Yellow z Pikachu. W grach Pokemon HeartGold/SoulSilver Pokemon będący na pierwszym miejscu podąża poza PokeBallem. Dzięki możliwością konsoli Nintendo DS cała kraina Johto i Kanto są w trójwymiarze, zaaktualizowana grafika i dźwięk oraz ekran zapewniają długą grywalność produktów.

Do gier jest dołączone urządzenie zwane PokeWalkerem - mamy możliwość przesłania do niego jednego Pokemona, którego będziemy mogli rozwijać nawet poza domem, prowadząc normalne życia. Mechanizm ten ma wbudowany krokomierz.

~pokemon valhalla