Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Tak jak w przypadku pierwszej generacji, tak i teraz Nintendo przygotowuje remaki kultowych gier Gold i Silver. Mają one za zadanie przywrócić klimat tych produkcji, a także ulepszyć je dzięki możliwościom konsoli Nintendo DS. Póki co ujawniona została jedynie garść informacji na ich temat, które prezentujemy w tym dziale!

Pokemon HeartGold/SoulSilver - Karta trenera

Karta trenera to karta pokazująca nasze osiągnięcia w grze, wygląd naszej postaci oraz czas spędzony na graniu. Na jej odwrocie widzimy odznaki jakie zdobyliśmy (16 za pokonanie każdego z Liderów Sal). W Pokemon HeartGold/SoulSilver, tak jak w Ruby/Sapphire, kolor karty zmienia się w zależności od postępu w grze. Karta ma sześć wariantów kolorystycznych. Kolor karty zmieniamy zdobywając gwiazdki (w sumie w grze jest do zdobycia 5 gwiazdek). Karta bez gwiazdek ma kolor czerwony, z jedną gwiazdką niebieski, z dwoma zielony, z trzeba różowy, z czterema srebrny a z pięcioma czarny. Niektóre gwiazdki są łatwe do zdobycia, inne zdobywa się ciężko i trzeba się przy nich naprawdę natrudzić. Możemy je otrzymać za:

  • Pokonanie Elite Four
  • Pokonanie 100 przeciwników pod rząd w Battle Tower
  • Skompletowanie National Dexa (484 Pokemony, nie trzeba mieć Mew, Celebi, Jirachi'ego, Deoxysa, Phione, Manaphyego, Darkraia, Shaymina i Arceusa)
  • Pobicie wszystkich rekordów w Pokeathlonie
  • Zdobycie 5 Shiny Leaf'ów na jednym Pokemonie i porozmawianie z Ethanem/Lyrą w New Bark Town

~arinald