Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Maraton z Pokemonami - reklama + szczegóły

| 09.02.2012 20:31:55
Na oficjalnym kanale YT Disney XD pojawiła się reklama zapowiadanego na 11 lutego maratonu Pokemonów:


Z ramówki zamieszczonej na oficjalnej stronie stacji wynika, że w sobotę ujrzymy jednak "tylko" 7 nowych odcinków Czerni i Bieli, a nie jak podawano wcześniej 8. Maraton rozpocznie się o 7:10 powtórką odcinka z piątku, a zaraz po nim o 7:35 nowy epizod (#31) 14. serii. Z kolei o 7:55 czeka nas emisja filmu Zoroark - Mistrz Iluzji, po którym powtórzony zostanie pierwszy z premierowych odcinków tego dnia. Za to od 9:55 do 12:00 (z krótką przerwą na serial Teraz Mikki! o 11:30) będziemy mogli obejrzeć kolejne 6 nowych epizodów! (#32-37). Maraton z Kieszonkowymi Potworami zakończy się filmem Arceus i Klejnot Życia (początek o 12:00). Ale to nie koniec Pokemonów na Disney XD w sobotę, gdyż popołudniu czekają nas jeszcze standardowe weekendowe powtórki (#11-13) wyjątkowo o 15:10, a także o 18:30 i 20:45.
Komentarze [11]

Nowe książki Pokemon

| 08.02.2012 18:37:24
Oficjalna strona Pokemon ogłosiła nową kolekcję książek o tematyce Pokemona. Pierwsza z nich dostępna jest w Ameryce od 7 lutego. Pozostałe zostaną wydane w trybie miesięcznym, do 3 kwietnia. Książki te zawierać będą całkowicie opisy przygód po regionie Unova, wszelkie łamigłówki typu puzzle, sudoku, wykreślanki oraz kolekcję naklejek.

Pokémon Super Activity Book: Do You Know Unova?
W sprzedaży od 7 lutego 2012

Książka ta dostarczy długie godziny rozrywki obsadzane w świecie Pokemon w całkowicie nowym regionie Unova. Zawiera wszelkie puzzle, łamigłówki i ciekawostki i wiele więcej. Staw czoło w wyzwaniu profesor Juniper w Sudoku oraz spróbuj swoich sił w innych zagadkach na 200 stronach kolorowej książki!

Pokémon Super Sticker Book: Unova Region!
W sprzedaży od 6 marca 2012

Ponad 150 nowych gatunków Pokemonów można spotkać w regionie Unova - to Twoja szansa na złapanie ich wszystkich w specjalnym albumie! Od przyjaznych Pokemonów takie jak Snivy, Tepig czy Oshawott do legendarnych takich jak Reshiram i Zekrom. Za pośrednictwem nalepek możesz również dowiedzieć się czegoś więcej o danym kieszonkowym potworku, a także spotkać na nich Asha, Iris i Cilana oraz rzecz jasna, najpopularniejszego Pokemona świata - Pikachu! Zbierz wszystkie 500 naklejek!

Catch Oshawott! A Pokémon Look / Listen Set, Catch Snivy! A Pokémon Look / Listen Set, Catch Tepig! A Pokémon Look & Listen Set
W sprzedaży od 6 marca 2012

Wybierz swojego ulubionego startera z Pokemon Black i White za pośrednictwem książki, zawierającej 32 strony opowieści o tych trzech Pokemonach z regionu Unova. Dodatkowo, podczas oglądania trzech odcinków z serialu, które są zamieszczone na płycie DVD dołączanej do wydawnictwa użyj dodatkowych słuchawek wystylizowanych na danego Pokemona! Trawa, ogień woda...a Ty kogo wybierzesz?

Pokémon Find ’Em All: The Search for Zoroark/Discover Unova!
W sprzedaży od 3 kwietnia 2012

Specjalna podwójna edycja książki! Znajdź Zoroarka na stronach przepełnionych akcją, odkrywając także nowe Pokemony! A potem...odwróć książkę i odkryj region Unova, gdzie ukryło się jeszcze więcej tajemniczych kieszonkowych potworów!


Komentarze [11]

Nowa forma Kyurema odkryta w kodzie gry. Nadchodzi Pokemon Grey?

| 06.02.2012 14:23:16
Administracja serwisu PokeBeach po miesiącach analizowania kodu gier Pokemon Black/White odkryła, że Kyurem, może posiadać alternatywną formę!

Sięgając do przeszłości - nikt po premierze Pokemon Diamond i Pearl nie przypuszczał, że Rotom, Shaymin i Giratina mogą posiadać nowe formy, a zostały one zaprojektowane spory czas przed wydaniem Platyny, a nikt wtedy nie prowadził dogłębnego analizowania kodu gier.

Fanowska wersja okładki Pokemon Grey (nieoficjalna)

W chwili obecnej, nie jest jasne czemu GameFreak umieścił taką informację w kodzie, ale wszystko może wskazywać na to, że doczekamy się trzeciej gry V generacji - Pokemon Grey (nie potwierdzone).

Oficjalnie nowa forma Kyurema może zostać ujawniona nawet w obecnym miesiącu, kiedy będą podawane nowe informacje o filmie 15 - Kyurem VS the Sacred Swordsmen, którego premiera jest zapowiedziana na 14 lipca w Japonii.

Komentarze [8]

Pokemon BW Rival Destinies - zapowiedź

| 05.02.2012 11:09:31
Na oficjalnym kanale Pokemon w serwisie YouTube został zamieszczony trailer najnowszej serii anime emitowanej na amerykańskim Cartoon Network - Pokemon Black&White: Rival Destinies. Ujawnia on także logo sezonu.


Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, emisja zacznie się od 18 lutego o godzinie 830 od 49 odcinka serii Black & White: : Enter Elesa, Electrifying Gym Leader!

Pokémon: BW Rival Destinies
Nie działa? Obejrzyj na YouTube

Komentarze [15]

Zabawki Pokemon w polskich restauracjach McDonald's!

| 03.02.2012 22:58:17
Hej! Jak pewnie wiecie (z ostatniego newsa Raika) w wielu europejskich krajach w restauracjach McDonald's dostępna jest promocja z zabawkami "Pokemon" i "Mój Mały Kucyk" w zestawach Happy Meal.

W Polsce aktualnie jest promocja "Kot w Butach", lecz potwierdzone zostało, że po zakończeniu tejże promocji w naszym kraju, też zostanie wprowadzona owa promocja.

Do wyboru będą "Kucyki Pony" i kilka figurek "Pokemon" - Snivy, Tepig, Oshawott, Pikachu (możliwe, również że: Zekrom i Reshiram). [Obrazek: GzUwO.png]

Więc, teraz musimy czekać o jak najszybsze zakończenie promocji "Kot w Butach" i odkładać pieniążki na zestawy Happy Meal!

Zestaw Happy Meal kosztuje w chwili obecnej 10,50zł
i składa się z:
 • Cheeseburger / Hamburger / SnackWrap / McNuggets 4 szt
 • małe frytki / owocojogurt / kratofelki / pomidorki
 • sok pomarańczowy / jabłkowy / mała herbata / mały napój (CocaCola, 7up, Lipton Ice Tea) / Coca Cola light w puszcze / mały shake / woda mineralna Kropla Beskidu / mleko ze słomką smakową.
 • jedna zabawka


Pikachu z zestawu Happy Meal posiadający świecące policzki
Komentarze [145]

Zwiastun

| 02.02.2012 17:57:01
Po dzisiejszej emisji 65 odcinka Pokemon: Best Wishes w japońskim TV-Tokyo został zaprezentowany zwiastun najbliższego odcinka: Afro de GO! Buffron wa NO!!, który zostanie wyemitowany 16 lutego.


Pokemon Best Wishes: odcinek 66 - zwiastun
Afro de GO! Buffron wa NO!!
アフロでGO!バッフロンはNO!!
Nie działa? Obejrzyj na YouTube

Komentarze [9]

Letnia skórka, letni konkurs, letni nabór

| 01.02.2012 18:00:45
Na Pokemon Valhalli zawitało lato! Tak jak w grach Black i White rozpoczęła się dzisiaj nowa pora roku, tak też i my postanowiliśmy zmienić kolorystykę na trochę bardziej wakacyjną, co może bardzo pomóc w przetrwaniu nadchodzących mrozów. Chcieliśmy Wam też wraz z początkiem tego miesiąca udostępnić nasz nowy Pokedex, jednak niestety nie udało nam się tego osiągnąć. Zamiast tego chielibiśmy Wam dać szansę wzięcia udziału w specjalnym konkursie, w którym możecie wygrać specjalnego potężnego Cherrima w niespotykanych kolorach do Waszych gier Black i White! Zasady naszej zabawy są dość proste: poniżej macie 10 pytań i każdy z Was może wybrać tylko jedno z nich, na które chcecie odpowiedzieć. Kto pierwszy odpowie na dane pytanie, ten wygrywa. Swoje odpowiedzi wysyłajcie poprzez prywatną wiadomość po zalogowaniu się na naszym forum - jako odbiorcę wpiszcie Daru, jako temat Letni konkurs Pokemon Valhalli, a w treści numer wybranego pytania i odpowiedź na nie. Nagrody w konkursie ufundował Gonzo, który od dzisiaj jest nowym moderatorem globalnym na naszym forum.

[Obrazek: shiny_cherrim.png]

 1. Które Pokemony zmieniają swój wygląd z każdą porą?
 2. Który Pokemon zmienia swój typ i wygląd w zależnosci od pogody?
 3. Który Pokemon rozkwita, gdy świeci słońce?
 4. Który legendarny Pokemon może wywoływać upały?
 5. Które Pokemony inne niż powyższy mogą wywoływać upały?
 6. Jakiego typu jest ruch Słoneczny Dzień (Sunny Day)?
 7. Która Jagoda (Berry) służy tylko do leczenia oparzeń w grach Gold, Silver i Crystal?
 8. Który atak jest najsilniejszym ruchem typu ognistego?
 9. Która umiejętność (ability) sprawia, że szybkość Pokemona wzrasta, gdy słońce świeci?
 10. Jak atak Słoneczny Promień (SolarBeam) działa, gdy pada intensywny deszcz?
Niestety parę dni temu o rezygnacji z funkcji administratora zrezygnowała rubin, której chciałbym gorąco podziekować za jej pracę na rzecz forum i strony. W związku z jej odejściem i awansem Gonza postanowiłem o reorganizacji moderacji naszego forum i przeprowadzeniu nowego otwartego naboru do ekipy Pokemon Valhalli. Więcej na ten temat przeczytacie w specjalnym wątku na naszym forum.

Postaramy się włączyć Pokedex już w przeciągu najbliższych dni. Tymczasem zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, zgłaszania się w naborze i regularnego sprawdzania nowości na łamach Pokemon Valhalli.
Komentarze [17]