Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Premiera Pokémon Sword i Pokémon Shield

| 15.11.2019 17:06:14
Premiera Pokémon Sword i Pokémon Shield - stream
W dniu dzisiejszym na całym świecie ma miejsce premiera gier Pokemon Sword i Pokemon Shield na konsolę Nintendo Switch. Serwis Pokemon Valhalla zaprasza na premierowe granie na żywo w grę Pokemon Sword, które od godziny 17:00 prowadzi vulpister.

W trakcie gry będzie możliwość nazwania złapanego Pokemona wybranym przez siebie pseudonimem! Oprócz tego odbędzie się giveaway, w którym będzie można zdobyć kod na 3 miesiące abonamentu w serwisie Nintendo Switch Online (idealny do grania w Pokemony ze znajomymi!), bon na 20 złotych do serwisu Google Play (idealny do przedmiotów i monet w Pokemon GO!), a także zestawy kart Pokemon z rozchwytywanej serii Hidden Fates! Jeśli uda się zebrać wystarczającą ilość widzów - do zdobycia będzie również voucher na 70 złotych do platformy Steam! Na pewno uda się w tej cenie wybrać niejedną ciekawą grę!

Jeśli chcecie być na bieżąco z nową generacją gier Pokemon - nie może was dzisiaj zabraknąć! Oglądajcie na żywo od godziny 17:00, na stronie twitch.tv/vulpister!
Komentarze [1]

A Colossal Discovery, czyli Kolosalne odkrycie w Pokémon GO

| 02.11.2019 04:03:23
Dzisiaj o 11:00 czasu lokalnego startuje pierwszy płatne wydarzenie w historii Pokémon GO, w którym można wziąć udział gdziekolwiek się jest. Za 37,99 zł (7,99 USD / 8,99 EUR) otrzymuje się dostęp do Special Researcha A Colossal Discovery (Kolosalne odkrycie), który umożliwia szybsze złapanie Regigigasa (później zastąpi on Mewtwo w Ex Raidach). Za udział w wydarzeniu dostaje się również specjalny medal oraz, na czas jego trwania, dziesięść Raid Passów. Aby odblokować specjalne zadania, w sklepie gry należy kupić bilet (dostępny do godziny 17:00) i odpalić aplikację dzisiaj między 11:00 a 19:00.

Regigas w Pokemon GO

W wykonywaniu misji pomóc mogą wyjątkowe atrakcje, dostępne od 1.11 do 4.11 (godz. 21:00) - również dla osób, które nie biorą udziału w wydarzeniu:
 • jajka wsadzone do inkubatorów wykluwają się dwa razy szyciej,
 • na raidach debiutuje regi-trio (Regirock, Regice, Registeel) w wersjach Shiny,
 • na dziko pojawia się więcej następujących gatunków Pokémonów: Geodude, Magnemite, Swinub, Aron i Spheal,
 • w jajkach częściej można znaleźć następujące stworki: Aerodactyl, Shuckle, Sneasel, Skarmory (po raz pierwszy może być Shiny), Snorunt i Beldum

Dokładna rozpiska zadań do wykonania wraz z nagrodami - poniżej!

1 / 4
 • Złap Regirocka, Regice'a lub Registeela z raidu - Nagroda: 300 XP
 • Złap 7 Pokémonów kamiennych - Nagroda: Cranidos
 • Ewoluuj 7 Pokémonów kamiennych - Nagroda: Tyranitar
Nagrody za zakończenie etapu: Golden Razz Berry - 3, Stardust - 3000, Great Balle - 10

2 / 4
 • Złap Regirocka, Regice'a lub Registeela z raidu - Nagroda: 300 XP
 • Złap 7 Pokémonów lodowych - Nagroda: Lapras
 • Ewoluuj 7 Pokémonów lodowych - Nagroda: Abomasnow
Nagrody za zakończenie etapu: Sinnoh Stone, Stardust - 3000, Great Balle - 10

3 / 4
 • Złap Regirocka, Regice'a lub Registeela z raidu - Nagroda: 300 XP
 • Złap 7 Pokémonów stalowych - Nagroda: Shieldon
 • Ewoluuj 7 Pokémonów stalowych - Nagroda: Steelix
Nagrody za zakończenie etapu: Unova Stone, Stardust - 3000, Star Piece - 1

4 / 4
 • Zrób GO Snapshota Regirockowi - Nagroda: 3000 XP
 • Zrób GO Snapshota Regice'owi - Nagroda: 3000 XP
 • Zrób GO Snapshota Registeelowi - Nagroda: 3000 XP
Nagrody za zakończenie etapu: Regigigas, Cuksy Regigasowe - 10, Ekskluzywna poza postaci

Zapowiedziano, że misje, które wymagają łapania Regirocka, Regice'a i Registeela, zmienią się po zakończeniu wydarzenia.

Osoby biorące udział w wydarzeniu mają dodatkowo dostęp do specjalnych zadań wypadających z PokéStopów:
 • Wygraj bitwę z trenerem - Nagroda: Skarmory LUB Shuckle LUB Sneasel LUB Aerodactyl
 • Wymień się Pokémonem - Nagroda: Skarmory LUB Shuckle LUB Sneasel LUB Aerodactyl
 • Wygraj raid - Nagroda: Skarmory LUB Shuckle LUB Sneasel LUB Aerodactyl
 • Dodaj nowego przyjaciela - Nagroda: Skarmory LUB Shuckle LUB Sneasel LUB Aerodactyl
Komentarze [0]

Halloween w Pokemon GO

| 30.10.2019 15:58:31
Jeśli jesienna aura zniechęca Was ostatnio do odpalenia Pokémon GO, najwyższa pora, żeby się przemóc - jeszcze tylko do 21:00 w piątek 1 listopada trwa halloweenowy event, w ramach którego otrzymuje się podwójne cukierki za łapanie, wykluwanie i przesyłanie Pokémonów do profesora Willowa oraz gier Let's Go, Pikachu! oraz Let's Go, Eevee!. To jednak nie wszystkie halloweenowe atrakcje - ich pełen wykaz w liście poniżej!
 • Więcej duchów i mrocznych Pokémonów na dziko, w jajkach i raidach. Wraz ze startem wydarzenia, w grze zadebiutował Yamask (dostępny także w wariancie Shiny).
 • Skoro o debiutach mowa - na dziko pojawia się Pikachu przebrany za Mimikyu, a w raidach pierwszego poziomu Bulbasaur jako Shedinja, Charmander jako Cubone oraz Squirtle jako Yamask. Wszystkie te stworki mogą być złapane w wersji Shiny, ale nie można ich ewoluować.
 • Darkrai pojawia się w raidach piątego poziomu - dzisiaj o 18:00 ostatnia godzina raidowa z tym mitycznym stworkiem w roli głównej.
 • Dostępne są wyjątkowe misje Field Research - m.in. za pokonanie członka Zespołu GO R nagrodą jest Yamask, a za trzy "excellenty" pod rząd: Golett!
 • Do końca trwania wydarzenia można uaktywnić Special Research A Spooky Message 2019 - dostępny również dla tych, którzy brali udział w jego zeszłorocznym odpowiedniku. Główną atrakcją jest tutaj ponownie Spiritomb i wszystko przebiega bardzo podobnie, jak ostatnim razem, inne są jednak niektóre nagrody na poszczególnych etapach - zamiast Duskulla można złapać Litwicka, zamiast Lickitunga - Sableye'a, Misdreavusa zastąpił Yamask, a część Silver Pinapów - Golden Razz Berry.

Halloween w Pokémon GO
Komentarze [1]

Oranguru i Passimian z ukrytymi zdolnościami w Pokémon Bank tylko do jutra

| 30.10.2019 14:56:52
Jeśli skończyła się Wam subskrypcja w Pokémon Bank i jeszcze jej w tym roku nie przedłużaliście - lepszej okazji ku temu nie będzie! Jeszcze tylko jutro po otwarciu aplikacji można otrzymać darmowe stworki - są to Oranguru ze zdolnością Symbiosis oraz Passimian ze zdolnością Defiant.

Oranguru i Passimian w Pokémon

Pokémon Bank to usługa subskrypcyjna umożliwiająca przechowywanie Pokémonów z gier na Nintendo 3DS na serwerach Nintendo. Roczny koszt usługi wynosi 20 zł. W maju bieżącego roku zapowiedziano, że nie będzie ona kompatybilna z grami na Nintendo Switch - w przypadku nowych gier konieczne będzie korzystanie z aplikacji Pokémon HOME, która zadebiutuje w 2020 roku.
Komentarze [0]

Więcej G I G A N T A M A X w Sword i Shield

| 16.10.2019 17:31:49
Zapowiadane na dzisiaj nowe informacje dotyczące nadchodzących gier Pokémon Sword i Pokémon Shield chyba rozczarowały niecierpliwych fanów...


Przeglądając pierwsze komentarze i reakcje na Facebooku czy Youtubie, nie da się nie zauważyć kręcenia nosem na kolejne formy Pokémonów z pierwszej Generacji.[Obrazek: 72279241-10157683459147390-5718481356686622720-o.jpg]

Gigantamax Pikachu
Nowy ruch G-Max Volt Crash
Paralizuje wszystkich przeciwników

Gigantamax Eevee
Nowy ruch G-Max Cuddle
Pokemony przeciwnej płci zadurzają się

Gigantamax Charizard
Nowy ruch G-Max Wildfire
Wszystkie Pokemony typu innego niż ogniste dostają obrażenia przez 4 rundy

Gigantamax Butterfree
Nowy ruch G-Max Befuddle
Paralizuje, zatruwa albo usypia

Gigantamax Meowth
Nowy ruch G-Max Gold Rush
Oszałamia wszystkich przeciwników i dodaje bonus pieniężny po walce[Obrazek: kXB64Wv.png]

Na domiar złego, trzy z powyższych Pokémonów będzie relatywnie trudna do zdobycia. O ile dystrybucja Meowth, podobnie jak w przypadku premier wcześniejszych gier, będzie ograniczona czasowo; tak żeby zdobyć specjalnego Pikachu czy Eevee będziemy musieli mieć adekwatne kopie gier Let's Go.
Komentarze [35]

Community Day z Trapinchem

| 12.10.2019 11:20:00
Dzisiaj w godzinach 11:00-14:00 czasu lokalnego w Pokemon GO odbywa się kolejny Dzień Społeczności, czyli Community Day, w ramach którego na dziko pojawia się dużo Trapinchów - po raz pierwszy również w wariancie Shiny (Lśniącym)!

Poza tym w ramach Dnia Społeczności:
 • Flygony wyewoluowane w trakcie wydarzenia i do dwóch godzin po nim będą znały specjalny ruch Earth Power,
 • za łapanie Pokemonów otrzymuje się potrójne punkty doświadczenia,
 • Lure'y działają przez trzy godziny po odpaleniu.

[Obrazek: trapinch-cd.png]
Komentarze [0]

Trzy darmowe Raid Passy z okazji godziny z Mewtwo już dzisiaj

| 08.10.2019 16:29:45
Dzisiaj o 18:00 czasu lokalnego rozpocznie się przełożona z 18 września godzina raidowa z możliwym do złapania Mewtwo, znającym atak Psystrike - stworek ten może być Shiny!

Co więcej - w ramach rekompensaty za przełożenie eventu, po wykorzystaniu codziennego darmowego Raid Passa w czasie tej godziny będzie można otrzymać jeszcze dwa bileciki, umożliwiające walkę w raidach.

Nawet jeśli Lśniących Mewtwo z Psystrike'iem ma się pod dostatkiem, wykorzystać darmowe Raid Passy i tak warto - od 3 do 10 października (22:00 czasu polskiego) trwa wydarzenie Stardust Blast, w ramach którego poza podwójnym Stardustem za wykluwanie jajek, łapanie Pokemonów oraz walki z Team GO Rocket, dostaje się gwarantowane 2000 Stardustu za walki w raidach.

Raid Hour
Komentarze [0]