Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Alternatywne formy poke-dżinów

| 11.05.2012 13:12:23
W internecie ukazał się skan czerwcowej okładki Coro-Coro, na której można dostrzec ptasie formy Tornadusa, Thundurusa i Landorusa.
Nowe formy będą możliwe do złapania w aplikacji AR Seacher.

[Obrazek: corocoro-june-cover-tornadus-thundurus-l...formes.jpg]

Ostatecznie można potwierdzić, że tajemnicza ptasia postać to alternatywna forma Tornadusa:

[Obrazek: pok1.jpg]

Ponadto w grze Black2/White2 nowym liderem sali w Unovie ma być Cheren. Pojawiły się również wzmianki, że oprócz Cherena nowymi liderami mają być: Bianca, Brock i Giovanni jednak nie są to potwierdzone informacje.
Pojawi się również pokemonowa wersja Hollywood- PokeWood, która zastąpi Poke Musical.

AKTUALIZACJA: W grze pojawi się obiekt "World Tournament", w którym spotkamy miedzy innymi Misty, Lance, Volknera, Cynhie, Erike czy Porucznika Surge. Wygląda na to, że będzie możliwość stoczenia walki z każdym liderem, mistrzem lub członkiem Elitarnej Czwórki z innych regionów.

Więcej na ten temat dowiemy się 20.05.2012 w nowym odcinku Pokemon Smash.
Komentarze [29]

Darkrai Wi-Fi Event

| 08.05.2012 18:47:21
Już jutro, 9 maja, rozpocznie się dystrybucja Darkrai dla wszystkich posiadaczy anglojęzycznych wersji gier Black i White. Event towarzyszy wypuszczeniu na rynek nowego setu TCG - Dark Explorers. Rozdawany Darkrai ma 50 lv, ability Bad Dreams, a jego ataki to Dark Void, Ominous Wind, Faint Attack oraz Nightmare. Legendarny Pokemon trzyma przedmiot - Enigma Berry, którego nie da się zdobyć legalnie w Black i White w inny sposób niż poprzez pobranie tego Wondercarda. Resztę informacji możecie dowiedzieć się z poniższych screenów. Na razie nie jest ustalona data zakończenia eventu.

Po raz kolejny serwery downloadu otwarto dzień wcześniej. Cóż za niespodzianka!

[Obrazek: darkrai1.png]
[Obrazek: darkrai2.png]
[Obrazek: darkrai3.png][Obrazek: Darkrai4.png][Obrazek: darkrai5.png]

Screeny: Gonzo
Komentarze [15]

Pokemon Special tom 40 i 41

| 30.04.2012 13:00:56
Oficjalna strona mangi Pokemon Special podała ostateczną datę wydania tomu 40. Świeże tomiki pojawią się w japońskich księgarniach dnia 28.05.2012
[Obrazek: e56717daf9.png]

Jednocześnie zostało ujawnione, że tom 41 będzie w pełni poświęcony serii Heart Gold/Soul Silver i zostanie wydany już w czerwcu tego roku.
[Obrazek: HGSSpng_rewrsnw.png]
Seria Pokemon Special HG/SS opowiada dalsze losy Silvera, który prowadzi śledztwo w sprawie organizacji niegdyś założonej przez swojego ojca - Zespół Rocket. W tomiku pojawi się również Gold, który weźmie udział w Pkeathlonie oraz mocno odmieniona Crystal.
Komentarze [4]

Nowinki Black2 i White2 oraz Event z Victini

| 29.04.2012 15:32:11
Dzisiaj po północy polskiego czasu w programie Pokemon Smash zostały ujawnione nowe informacje związane z najnowszymi grami – Black2 i White2. Pierwszą nowinką jest fakt, że Keldeo będzie miał nr 298 w Pokedexie Unovy. Sam Pokedex będzie nieco poprawiony wizualnie w stosunku do gier Black i White. Pokemony takie jak Sewaddle i Growlithe będą mogły być złapane już na początkowych trasach. Jeśli chodzi o Growlithe’a to istnieje możliwość spotkania go na nowej drodze otoczonej wieżowcami i mostami. W Pokemon Smash została również ukazana walka między dwoma Sunkernami. Magby, Koffing i Magnemite również były pokazane, a Keldeo stoczył walkę z Sewaddle oraz Ho-oh.

[Obrazek: smash280412.jpg]
[Obrazek: smash280412ii.jpg]
[Obrazek: smash280412i.jpg]
[Obrazek: smash280412iii.jpg]
[Obrazek: smash280412iv.jpg]


Ludzie z serebii.net postanowili stworzyć początkową wersję Pokedexu Unovy do gier Black2 i White2. Jak na razie jest on w dwóch częściach. Pierwsza zawiera ponumerowane Pokemony, a druga stworki, które z pewnością wystąpią w grach. Efekty ich pracy można podziwiać tutaj.
[Obrazek: rioludexth.png]


Fani, którzy posiadają hiszpańską, włoską bądź niemiecką wersję gier Black lub White mają możliwość zdobycia Victini. Event kończy się jutro o 23:59. Pokemon, który wystąpi w nowym filmie Pokemon The Movie White: Victini & Zekrom mającym dziś premierę, posiada ruch sygnaturowy V-Create. Pospieszcie się, jeśli chcecie zdobyć Victini!

[Obrazek: vgenerate.png]
Victini używa V-Create

Obrazki: serebii.net
Komentarze [6]

Darkrai Wi-Fi Event i inne ciekawostki

| 25.04.2012 19:58:20
Nintendo zapowiedziało specjalny event dla fanów, którzy mają angielskie wersje gier Black i White. Można będzie dzięki niemu zdobyć Darkraia, legendę z regionu Sinnoh. Szczegółów na razie jeszcze nie znamy, ale mają być ujawnione 9 maja wraz ze startem dystrybucji Pokemona. W tym samym czasie do sprzedaży wejdzie nowy set PTCG: Dark Explorers.

[Obrazek: darkrai.png]Co więcej został zapowiedziany kolejny turniej Wi-Fi, The Spring Friendly, dla fanów Pokemonów, którzy posiadają gry Black i White. Odbędzie się on na takich samych zasadach co poprzedni. Rejestracja zawodników rozpoczyna się 2 maja o godzinie 00:00 i trwa aż do 9 maja do godziny 23:59. Turniej odbędzie się w dniach 10-14 maja.

[Obrazek: springfriendly.jpg]Na koniec garstka informacji na temat nowej gry Pokemon Conquest. Amerykański magazyn Nintendo Power zamieścił na swoich łamach angielskie odpowiedniki niektórych japońskich lokacji. Oto one:

Hajime Nation - Aurora
Flame Nation - Ignis
Plant Nation - Greenleaf
Spring Nation - Fontaine
Tram Nation - Violight

[Obrazek: 250px-Pok%C3%A9mon_Conquest_box_art.jpg]

zdjęcia: serebii, bulbapedia
Komentarze [14]

AR Searcher i Pokedex 3D Pro zapowiedziane

| 21.04.2012 18:24:01
Dzisiaj Nintendo zapowiedziało dwa nowe programy, które będzie można pobrać ze sklepu 3DS.

Pierwszym z nich jest Pokemon AR Searcher. Jest to gra o rozszerzonej rzeczywistości, w której za pomocą wbudowanej w konsolę kamery można szukać Pokemonów w otaczającym nas środowisku. Potem można je przesłać do gier Black 2 i White 2. Premiera przewidywana jest na 23 czerwca w Japonii. Koszt tego programu to wydatek rzędu trzystu jenów. Europejska premiera odbędzie się później w obecnym roku.

[Obrazek: pokemon-ar-searcher.jpg]
[Obrazek: pokemon-ar-searcher-1.jpg]
[Obrazek: pokemon-ar-searcher-2.jpg]

Drugim programem jest Pokedex 3D Pro. Będą w nim zawarte wszystkie Pokemony z Unovy i spoza niej. Znajdą się w nim również nowe formy Kyurema, które zadebiutują w grach Black 2 i White 2. Premiera odbędzie 14 czerwca w Japonii, a sam program będzie kosztował 1500 jenów i zastąpi poprzednią wersję Pokedexa 3D. Tak samo jak w przypadku AR Searchera, europejska premiera przewidziana jest na ten rok.

[Obrazek: pokedex-3d-pro.jpg]
[Obrazek: pokedex-3d-pro-2.jpg]
[Obrazek: pokedex-3d-pro-7.jpg]


A na deser prezentuję Wam nowy trailer gier Pokemon Black 2 i White 2. Widać na nim kilka nowych obszarów i Gym Shizui.


zdjęcia: pokebeach.com
trailer: serebii.net
Komentarze [25]

Intro Black2, początek gry, pojedynek legend (Video)

| 15.04.2012 12:39:03
Dzisiejszy odcinek Pokemon Smash był poświęcony głównie Pokemon Black2 i White2. W studiu gościł Junichi Masuda. Podczas odcinka zaprezentowano intro do gry Pokemon Black 2, sam początek gry oraz pojedynek form Kyurema - białej i czarnej, gdzie bezkonkurencyjnie wygrywa ten drugi.

Zaprezentowano również nowe animacje sprite'ów niektórych Pokemonów (np. Oshawott), zwiększenie EXPa za pokonanie rywala, nowy HP Bar.

Pocket Monsters Black 2 IntroPocket Monsters Black 2 - Początek gryPocket Monsters Black 2/White 2 - Pojedynek KyuremówHomika w anime


Podziękowania dla Filb.de i Gonza.
Komentarze [18]