Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Mistrzostwa Polski w PTCG w Katowicach!

| 19.05.2012 12:13:40
Dokładnie za tydzień, 26'go maja w katowickim Hotelu Diament odbędzie się Ogólnopolski Turniej Pokemon w PTCG, mający rangę Mistrzostw Polski!
[Obrazek: image.php?iid=264&type=f.png]
Organizatorzy pragną zaprosić wszystkich miłośników pokemonowej gry karcianej do zmierzenia się w pojedynkach, które wyłonią Mistrza Polski 2012 w formacie HS-on!

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej:
PTCG Omastar - Ogólnopolski Turniej Pokemona
Komentarze [20]

Pokemon Valhalla Pokedex - nowa wersja

| 18.05.2012 17:05:16
Długo musieliście na niego czekać. Nie wyrobiliśmy się z przygotowaniem czegoś, co można by Wam pokazać, na otwarcie nowej wersji strony, także w późniejszych terminach zawsze stawało nam na drodze coś takiego, co skutecznie uniemożliwiało nam jego udostępnienie. Ale w końcu, po wielu godzinach pracy, udało się. W dniu dzisiejszym rusza nasz Valhallowy Pokedex w wersji 0.2.

[Obrazek: dex02.jpg]


Co nowego? Przede wszystkim pojawiły się informacje co do występowania i ataków Pokemonów w grach Black i White oraz w Dream World, a także informacje o wszystkich nowych 156 Pokemonach z V Generacji. W nowym PVDexie znajdziecie też informacje o specjalnych formach Pokemonów, takich jak Deoxys, Shaymin czy Rotom. Tabelka z przedmiotami, które może trzymać dany Pokemon przy złapaniu, została oddzielona od reszty podstawowych informacji o Pokemonie, aby uczynić strony Pokedexa bardziej przejrzystymi. A na koniec zostały dodane opisy 343 Pokemonów, napisane przez wielu różnych ludzi, nie tylko redaktorów, którzy chcieli pomóc nam w rozwoju strony. 445 stworków ma już swoje krótkie charakterystyki, a lada dzień pojawią się następne. Pełną listę autorów naszego przewodnika po gatunkach Pokemonów znajdziecie na jego stronie tytułowej.

Pamiętajcie, że to ciągle jeszcze tylko wersja beta, więc prosimy o wyrozumiałość w przypadku znalezienia jakiegoś błędu lub niedopatrzenia. Wszelkie sugestie dotyczące działania nowej wersji Pokedexa możecie zgłaszać w odpowiednim temacie na forum.
Komentarze [12]

Pokemon Conquest w Australii!

| 17.05.2012 13:24:33
Fani crossoverów i innych spinoffów w Australii cieszą się, gdyż Pokemon Conquest zawita do ich kraju 3 dni po premierze amerykańskiej, czyli 21 czerwca. Niestety, data wypuszczenia Conquest na rynek europejski nie jest jeszcze znana. Pozostaje trzymać kciuki, że i my będziemy mogli się cieszyć nową grą w czerwcu.
Komentarze [4]

Promocja na karty Pokemon w Realu!

| 16.05.2012 23:29:07
[Obrazek: 1HeWp.png]Witam, dostałem właśnie informacje od użytkownika Gastly o nowej promocji w Realu. Będzie to promocja z okazji dnia dziecka. Trwać będzie od jutra, aż do 06.06.2012r. Boostery Pokemon Diament i Perła będzie można kupić w cenie 2,00 zł. Dla porównania, jeszcze dwa lata temu jeden booster kosztował 19,99 w Empiku, więc jest to wielka okazja. Pozdrawiam.

Gazetka Online:
http://www.real.pl/uploads/tx_vipromo/KW...KI_low.pdf

Screen z gazetki:
[Obrazek: Tomix2png_rwrhhsa.png]
Komentarze [67]

Wyciek animowanego trailera gier B2W2!

| 16.05.2012 14:09:04
Wczoraj wyciekł do internetu trailer gier Black 2 i Whte 2. Niestety, dopóki nie wyjdzie oficjalnie, nie możemy umieścić linku, jednak niecierpliwi mogą go znaleźć na najpopularniejszym serwisie internetowym z filmikami.

UWAGA! Jeden wielki spoiler
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Co ciekawe, ten trailer anime wygląda na dużo dojrzalszy niż serial Pokemon. Prawdopodobnie, jest to zasługa studia, które zajęło się jego produkcją. Za zajawkę gry, nie jest odpowiedzialne studio "robiące" kinówki czy serial o kieszonkowych potworach.


Pocket Monsters Black 2 White 2 - Anime Promo


Komentarze [46]

Screeny, artworki z B2W2

| 15.05.2012 19:20:56
Premiera nowych gier tuż tuż, a oficjalny, japoński serwis Pokemon ujawnił screeny, które wcześniej zostały przedstawione na łamach Coro Coro. Tym razem są one dokładniejsze. Poniżej można zobaczyć Biancę trzymającą pojemnik z trzema Pokeballami jak i konwersację z nią w trakcie gry oraz rozmowy z Cherenem, Alderem i Plasma Sage'em.

[Obrazek: 1.jpg] [Obrazek: 2.jpg]

[Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 5.jpg] [Obrazek: 6.jpg]

[Obrazek: 7.jpg] [Obrazek: 8.jpg]

[Obrazek: 9.jpg]

PokeWood

PokeWood jak już wcześniej wspomnieliśmy to miejsce, w którym gracz może robić filmy. Wystarczy wybrać odpowiedni scenariusz (np. walkę z Mecha Tyranitarem), a później nagrać zmagania, by stworzyć film. Gracz może wybrać dialogi, które ukażą się w filmie. Im lepszy film, tym więcej punktów można zdobyć, a to przekłada się na popularność gracza w samej grze.
Brycen, lider lodowych Pokemonów, jest gwiazdą filmową, a ojciec Homiki, liderki trujących stworków, pragnie występować w filmach i wyzywa na pojedynek Brycena.

[Obrazek: 10.jpg] [Obrazek: 11.jpg]

[Obrazek: 14.jpg] [Obrazek: 12.jpg]

[Obrazek: 13.jpg] [Obrazek: 15.jpg]

World Tournament

World Tournament - Masz okazję zawalczyć z liderami sal z poprzednich gier, a nawet członkami Elite Four, których możesz ściągnąć poprzez Wi-Fi. Walczyć można w formie single bądź double.

[Obrazek: 16.jpg] [Obrazek: 17.jpg][Obrazek: 18.jpg]

Artworki

Nowe artworki z nadchodzących gier:
[Obrazek: dzin1.jpg][Obrazek: dzin2.jpg][Obrazek: dzin3.jpg]
[Obrazek: melo1.jpg][Obrazek: melo2.jpg]
[Obrazek: bianca.jpg][Obrazek: cheren.jpg][Obrazek: n.jpg]

Pokedex 3D


Na deser gigantyczna porcja screenów z nadchodzącego Pokedexu 3D (wraz z przykładowymi zdjęciami z AR Viewera), którego premiera odbędzie się 14 czerwca. Dystrybucja odbywać się będzie poprzez Nintendo 3DS Shop, a aplikacja będzie kosztowała 1500 yenów (ok. 18$).

[Obrazek: 1.jpg] [Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 4.jpg] [Obrazek: 5.jpg] [Obrazek: 6.jpg]
[Obrazek: 7.jpg] [Obrazek: 8.jpg] [Obrazek: 9.jpg]
[Obrazek: 10.jpg] [Obrazek: 11.jpg] [Obrazek: 12.jpg]
[Obrazek: 13.jpg] [Obrazek: 15.jpg] [Obrazek: 14.jpg]
[Obrazek: 16.jpg] [Obrazek: 17.jpg] [Obrazek: 18.jpg]
[Obrazek: 22.jpg] [Obrazek: 23.jpg] [Obrazek: 24.jpg]


Na sam koniec anglojęzyczne okładki gier B2W2 oraz sylwetka profesor Burnett.

[Obrazek: box_usbw2.jpg]
[Obrazek: burnett.jpg]
Komentarze [22]

Nowości B2W2

| 12.05.2012 11:45:46
Nadeszły do nas pierwsze skany stron z nowego numeru magazynu Coro Coro, na których przedstawione są screeny z nadchodzących gier. Można z nich wywnioskować wiele ciekawych informacji.
 • Po pierwsze została potwierdzona obecność Aldera, który pojawi się na początku gry i poprosi gracza, by poszedł za nim w pewne miejsce.
 • Cheren to pierwszy z kolei lider sali w B2W2. Jest trenerem normalnych Pokémonów, a Homika, trenerka trujących stworków, jest druga. Bianca to asystentka prof. Juniper i wręcza graczowi pierwszego Pokémona.
 • Nowy profesor to Professor Burnett.
 • Oryginalne formy Tornadusa, Thundurusa i Landorusa to Incarnation Forme, zaś ich nowe formy nazywają się Sacred Beast Forme. Zajmują kolejno numery 198, 199 i 200 w Unova Dex i nie mają zmienionych typów.
 • Forma Tonadusa opiera się głównie na obronie, szybkości i specjalnej obronie.
 • Forma Thundurusa odznacza się podniesionym atakiem specjalnym.
 • Forma Landorusa charakteryzuje się zwiększonym atakiem.
 • Mecha Tyranitar należy do PokéWood. Lider sali w Icirrus City, Brycen, pojawia się i walczy z ojcem Homiki, który pragnie zostać gwiazdą filmową. PokéWood umożliwia graczowi wybrać scenariusz i zrobić film.
 • Pokémon World Tournament pozwala graczowi zawalczyć z wieloma liderami sal i mistrzami z innych gier, włączając w to tych wymienionych wczoraj oraz Janine i Blaine'a.
 • Lista potwierdzonych postaci z zeszłych gier, z którymi będzie można zawalczyć: Cynthia, Green, Brock, Misty, Lt. Surge, Erika, Janine, Blaine, Giovanni, Volkner, Steven Stone i Lance.

 • W dodatku została potwierdzona obecność Meloetty, która będzie rozdawana podczas emisji filmu Kyurem vs. the Sacred Swordsman - Keldeo. Będzie dostępna na 15 lv. Będzie ją można również zobaczyć w Castelia City. Jej ataki to Quick Attack, Confusion i Round. Podobnie jak Keldeo trzyma przedmiot PP Max.

 • Ostatnią informacją jest wprowadzenie nowego sezonu anime, Best Wishes 2. Jego premierowa emisja zaplanowana jest na 21 czerwca. Poznamy w nim nowe przygody Asha w regionie Unova. Spotka Pokémony ze starych regionów, a także Meloettę, która będzie nowym celem Zespołu R i Giovanniego. Potwierdzona jest również obecność Cynthii i Dawn.


Skany pochodzą z serebii.net.


Komentarze [30]