Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Special tom 40 i 41

| 30.04.2012 13:00:56
Oficjalna strona mangi Pokemon Special podała ostateczną datę wydania tomu 40. Świeże tomiki pojawią się w japońskich księgarniach dnia 28.05.2012
[Obrazek: e56717daf9.png]

Jednocześnie zostało ujawnione, że tom 41 będzie w pełni poświęcony serii Heart Gold/Soul Silver i zostanie wydany już w czerwcu tego roku.
[Obrazek: HGSSpng_rewrsnw.png]
Seria Pokemon Special HG/SS opowiada dalsze losy Silvera, który prowadzi śledztwo w sprawie organizacji niegdyś założonej przez swojego ojca - Zespół Rocket. W tomiku pojawi się również Gold, który weźmie udział w Pkeathlonie oraz mocno odmieniona Crystal.
Komentarze [4]

Nowinki Black2 i White2 oraz Event z Victini

| 29.04.2012 15:32:11
Dzisiaj po północy polskiego czasu w programie Pokemon Smash zostały ujawnione nowe informacje związane z najnowszymi grami – Black2 i White2. Pierwszą nowinką jest fakt, że Keldeo będzie miał nr 298 w Pokedexie Unovy. Sam Pokedex będzie nieco poprawiony wizualnie w stosunku do gier Black i White. Pokemony takie jak Sewaddle i Growlithe będą mogły być złapane już na początkowych trasach. Jeśli chodzi o Growlithe’a to istnieje możliwość spotkania go na nowej drodze otoczonej wieżowcami i mostami. W Pokemon Smash została również ukazana walka między dwoma Sunkernami. Magby, Koffing i Magnemite również były pokazane, a Keldeo stoczył walkę z Sewaddle oraz Ho-oh.

[Obrazek: smash280412.jpg]
[Obrazek: smash280412ii.jpg]
[Obrazek: smash280412i.jpg]
[Obrazek: smash280412iii.jpg]
[Obrazek: smash280412iv.jpg]


Ludzie z serebii.net postanowili stworzyć początkową wersję Pokedexu Unovy do gier Black2 i White2. Jak na razie jest on w dwóch częściach. Pierwsza zawiera ponumerowane Pokemony, a druga stworki, które z pewnością wystąpią w grach. Efekty ich pracy można podziwiać tutaj.
[Obrazek: rioludexth.png]


Fani, którzy posiadają hiszpańską, włoską bądź niemiecką wersję gier Black lub White mają możliwość zdobycia Victini. Event kończy się jutro o 23:59. Pokemon, który wystąpi w nowym filmie Pokemon The Movie White: Victini & Zekrom mającym dziś premierę, posiada ruch sygnaturowy V-Create. Pospieszcie się, jeśli chcecie zdobyć Victini!

[Obrazek: vgenerate.png]
Victini używa V-Create

Obrazki: serebii.net
Komentarze [6]

Darkrai Wi-Fi Event i inne ciekawostki

| 25.04.2012 19:58:20
Nintendo zapowiedziało specjalny event dla fanów, którzy mają angielskie wersje gier Black i White. Można będzie dzięki niemu zdobyć Darkraia, legendę z regionu Sinnoh. Szczegółów na razie jeszcze nie znamy, ale mają być ujawnione 9 maja wraz ze startem dystrybucji Pokemona. W tym samym czasie do sprzedaży wejdzie nowy set PTCG: Dark Explorers.

[Obrazek: darkrai.png]Co więcej został zapowiedziany kolejny turniej Wi-Fi, The Spring Friendly, dla fanów Pokemonów, którzy posiadają gry Black i White. Odbędzie się on na takich samych zasadach co poprzedni. Rejestracja zawodników rozpoczyna się 2 maja o godzinie 00:00 i trwa aż do 9 maja do godziny 23:59. Turniej odbędzie się w dniach 10-14 maja.

[Obrazek: springfriendly.jpg]Na koniec garstka informacji na temat nowej gry Pokemon Conquest. Amerykański magazyn Nintendo Power zamieścił na swoich łamach angielskie odpowiedniki niektórych japońskich lokacji. Oto one:

Hajime Nation - Aurora
Flame Nation - Ignis
Plant Nation - Greenleaf
Spring Nation - Fontaine
Tram Nation - Violight

[Obrazek: 250px-Pok%C3%A9mon_Conquest_box_art.jpg]

zdjęcia: serebii, bulbapedia
Komentarze [14]

AR Searcher i Pokedex 3D Pro zapowiedziane

| 21.04.2012 18:24:01
Dzisiaj Nintendo zapowiedziało dwa nowe programy, które będzie można pobrać ze sklepu 3DS.

Pierwszym z nich jest Pokemon AR Searcher. Jest to gra o rozszerzonej rzeczywistości, w której za pomocą wbudowanej w konsolę kamery można szukać Pokemonów w otaczającym nas środowisku. Potem można je przesłać do gier Black 2 i White 2. Premiera przewidywana jest na 23 czerwca w Japonii. Koszt tego programu to wydatek rzędu trzystu jenów. Europejska premiera odbędzie się później w obecnym roku.

[Obrazek: pokemon-ar-searcher.jpg]
[Obrazek: pokemon-ar-searcher-1.jpg]
[Obrazek: pokemon-ar-searcher-2.jpg]

Drugim programem jest Pokedex 3D Pro. Będą w nim zawarte wszystkie Pokemony z Unovy i spoza niej. Znajdą się w nim również nowe formy Kyurema, które zadebiutują w grach Black 2 i White 2. Premiera odbędzie 14 czerwca w Japonii, a sam program będzie kosztował 1500 jenów i zastąpi poprzednią wersję Pokedexa 3D. Tak samo jak w przypadku AR Searchera, europejska premiera przewidziana jest na ten rok.

[Obrazek: pokedex-3d-pro.jpg]
[Obrazek: pokedex-3d-pro-2.jpg]
[Obrazek: pokedex-3d-pro-7.jpg]


A na deser prezentuję Wam nowy trailer gier Pokemon Black 2 i White 2. Widać na nim kilka nowych obszarów i Gym Shizui.


zdjęcia: pokebeach.com
trailer: serebii.net
Komentarze [25]

Intro Black2, początek gry, pojedynek legend (Video)

| 15.04.2012 12:39:03
Dzisiejszy odcinek Pokemon Smash był poświęcony głównie Pokemon Black2 i White2. W studiu gościł Junichi Masuda. Podczas odcinka zaprezentowano intro do gry Pokemon Black 2, sam początek gry oraz pojedynek form Kyurema - białej i czarnej, gdzie bezkonkurencyjnie wygrywa ten drugi.

Zaprezentowano również nowe animacje sprite'ów niektórych Pokemonów (np. Oshawott), zwiększenie EXPa za pokonanie rywala, nowy HP Bar.

Pocket Monsters Black 2 IntroPocket Monsters Black 2 - Początek gryPocket Monsters Black 2/White 2 - Pojedynek KyuremówHomika w anime


Podziękowania dla Filb.de i Gonza.
Komentarze [18]

Pierwszy trailer Pokemon B2/W2

| 14.04.2012 12:49:38
AKTUALIZACJA: Do działu Materiały Video na naszej została dodana prezentacja ataków Kyurema - Ice Burn i Freeze Shock. Aby przenieść się do działu wystarczy kliknąć na obrazek poniżej.
[Obrazek: fight.png]

Zwiastun


Na stronie gry Pokemon Black2/White 2 zamieszczono pierwszy zwiastun gier. Sama witryna została zaktualizowana w tle pojawiły się artworki postaci grywalnych, Akuromy, Homiki i Shizui.

Sam zwiastun ukazuje następujące rzeczy:
  • Trailer zapowiada "Nowe postacie tworzą nową historię!"
  • dwa nowe obiekty; jeden budynek wydaje się jakąś areną, drugi - to coś w rodzaju studia filmowego Pokemon(?)
  • Dwa Pokemony, które były w Pokemon B/W z trzeciej generacji pojawią się również w tych grach - Absol i Pelipper (czyli, zapewne Wingull również) i prawdopodobnie będą w numeracji Unova (dotychczas można było je złapać po lidze)
  • Mareep w numeracji Unova będzie miał numer #25, Azurill #30 a Arcanine #50
  • Akuroma opisany jest słowami "Wróg? Przyjaciel? Tajemnicza postać"
  • w wodnej sali gimnastycznej, w której liderem będzie Shizui będzie łamigłówka związana z kwiatami lilii
  • W pewnym momencie nasz rywal jest w towarzystwie postaci w tajemniczych strojachRegion


Region Unova jest nam dobrze znany z gier Pokemon Black/White. Gra rozgrywa się dwa lata później, w regionie zaszły niewielkie zmiany, ale znaczna jego część jest skuta lodem.
[Obrazek: 1.jpg]

Nowe miasto rozpoczynające grę


W grach Pokemon Black2/White 2 przygodę rozpoczynamy w mieście Hiōgi (ヒオウギシティ), które jest położone na południowym zachodzie regionu Unova.

[Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg]
Z tarasu widokowego możemy podziwiać widokiW rodzinnym mieście jest PokeCentrum i szkołaTo dom głównego bohatera, tu zaczyna się przygoda

Nowe obiekty w regionie Unova


W ciągu dwóch lat, w regionie zostały wzniesione nowe obiekty.
[Obrazek: 5.jpg] [Obrazek: 6.jpg] [Obrazek: 7.jpg]
Budynek z czerwono-niebieskim szyldem. Nawiązanie do Pokemon Red/Blue?Szklany tunel podwodny. W rogu widać Mantime'aPasaż handlowy z dużą ilością stoisk

Bohaterowie: Nowe postacie - męska i żeńska


Zostały zaprojektowane nowe grywalne postacie, a ich ubiór jest dosyć sportowy.
[Obrazek: 8.png]

Rywal


Ten chłopak był niegdyś naszym przyjacielem za czasów dzieciństwa i również mieszka w mieście Hiōgi. Wydaje się, że nie ma zamiłowania do Pokemonów, najważniejsze dla niego jest zwycięstwo ponad wszystko.
[Obrazek: 9.png]
[Obrazek: 10.jpg] [Obrazek: 11.jpg] [Obrazek: 12.jpg]
Nasz rywalBlack2 kontra rywalTak! Zobaczmy, który z nas jest silniejszy!

Akuroma


Akuroma to nowa, tajemnicza postać. Jest on badaczem Pokemonem i często pojawia się na naszej drodze by udzielić nam wsparcia.
[Obrazek: 13.png]
[Obrazek: 14.jpg] [Obrazek: 15.jpg] [Obrazek: 16.jpg]
Akuroma z tajemniczą książkąNie, ja nie jestem zły! Nazywam się Akuroma i jestem naukowcemMam urządzenie, dzięki któremu Pokemony...

Homika


Homika (ホミカ) jest nową liderką w grze, specjalizującą się w Pokemonach trujących. Jest fanką muzyki, sama gra na gitarze basowej, a jej sala przypomina nieco klub muzyczny.
[Obrazek: 17.png]
[Obrazek: 18.jpg] [Obrazek: 19.jpg] [Obrazek: 20.jpg]
Black2 kontra HomikaSala gimnastyczna Liderka Homika wyzywa na pojedynek!

Shizui


Shizui (シズイ) to kolejny nowy lider. Podczas gry pojawia się kilka razy, często dając nam wskazówki. Prowadzi bardzo aktywny tryb życia, jego specjalnością są wodne Pokemony.
[Obrazek: 21.png]
[Obrazek: 22.jpg] [Obrazek: 23.jpg] [Obrazek: 24.jpg]

Zaktualizowany UnovaDex


Teraz w UnovaDexie jest 300 Pokemonów! Znajdziemy w nim znane nam kieszonkowe potwory ze wcześniejszych generacji m.in. Eevee, Riolu, Mareep, Psyduck a także bardzo silne takie jak Weavile, Metagross, Lapras czy Tyranitar.
[Obrazek: 25.jpg] [Obrazek: 26.jpg]
[Obrazek: 27.jpg] [Obrazek: 28.jpg]
[Obrazek: 29.jpg] [Obrazek: 30.jpg] [Obrazek: 31.jpg]
Komentarze [31]

Snivy, Tepig i Oshawott starterami w B2/W2

| 13.04.2012 22:08:15
Użytkownik nyomo w serwisie Twitter opublikował materiał promujący gry Pokemon Black2/White2, który można nabyć w Japonii. Pokazuje on, głównych bohaterów wokół kilkunastu Pokemonów. Przodują na niej Snivy, Tepig i Oshawott - oznacza to zapewne, że startery w grach będą te same co w Pokemon Black/White. Po lewej stronie zamieszczono również kilka screenów z gier, a poniżej reklamę filmu 15.

[Obrazek: yoyaku.jpg]
Komentarze [10]