Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Special tom 41 i wyniki plebiscytu

| 01.06.2012 16:00:44
Znamy już dokładną datę wydania tomu 41, który w pełni bedzie poświęcony bohaterom z seriii Heart Gold/Soul Silver. Tomik pojawi się w japońskich księgarniach dnia: 28.06.2012 (równy miesiąc po wydaniu tomu 40).
[Obrazek: tom41.bmp]
Na oficjalnej stronie mangi pokemon ukazano wyniki plebiscytu na najlepszego bohatera, pokemona oraz momentu, który wydarzył się w Specialu.

W plebiscycie na najlepszego bohatera pierwsze miejsce zajął Red, poniżej ukazane jest jak wypadli pozostali bohaterowie

Z kolei plebiscyt na najlepszego pokemona wygrał Pika, który należy do Reda.
Kolejno miejsca zajęły Mimi Ruby'ego, Mewtwo, Vee Reda, Zuzu Ruby'ego, Poli Reda, Exploataro Golda, Sneasel Silvera, Chuchu Yellow oraz Ataro Golda

Natomiast najlepszym momentem w mandze zostało Wyznanie uczuć Sapphire do Ruby'ego, które miało miejsce w tomie 21 (rozdział 259. Kontra Rayquaza (część druga))
Była to jedyna słowna deklaracja miłości, jaka powstała dotychczas w Pokemon Special (niestety w anglojęzycznej wersji zmieniono te słowa na "I like you")- Żródło: Bulbapedia
Komentarze [9]

Karty Pokemon Diament i Perła Tajemne Skarby - Oficjalnie w Polsce!

| 28.05.2012 22:05:02
[Obrazek: dp2_logo_sm.png]
Tajemne Skarby już w Polsce! Długo oczekiwany set będzie miał premierę 1 czerwca 2012r. Niebawem karty będą dostępne w dobrych sklepach z zabawkami. Oto wygląd boosterków:
[Obrazek: 98841801.jpg]
Karty zostały wyprodukowane w 2010 roku przez The Pokemon Company International. "Przeciek" w postaci dostępności kart DP2 przed oficjalnym wydaniem przez dystrybutora został spowodowany tym, że sklep sprowadził bezpośrednio od producenta kilka Boxów.
[Obrazek: logo.jpg?1336557500]
Dystrybutorem polskich kart w Polsce jest TmToys. Link do oficjalnej strony.
A tak prezentuje się display Booster Box:
[Obrazek: karty-pokemon-mistyczne-skarby-12.jpg]

"Karty do gry Pokemon z serii Diament i Perła, Tajemne Skarby. W każdym opakowaniu znajduje się 10 kart, które można zbierać i wymieniać tworząc wyjątkową kolekcję."

W tej serii oprócz kart Holo można znaleźć karty Pz. X oraz Secret Rare:
[Obrazek: DP2_EN_121.jpg][Obrazek: DP2_EN_122.jpg][Obrazek: DP2_EN_123.jpg][Obrazek: DP2_EN_124.jpg]
Komentarze [26]

Nowy set! - Pokemon Dragons Exalted

| 27.05.2012 17:56:30
Już w Sierpniu zostanie wydany najnowszy dodatek do gry Pokemon TCG o nazwie Dragons Exalted.
Na opakowaniach zestawów uzupełniających znajdziemy Pokemony jak: Giratina, Rayquaza, Gyarados i Terrakion. Będzie to pierwszy angielski set w którym zostanie wprowadzony nowy typ kart smoka: Dragon-type. Set będzie zawierał karty z japońskiego dodatku BW5 Dragon Blade / Dragon Blast. Premiera będzie miała miejsce 15 sierpnia na evencie Prelease.
[Obrazek: dragons-exalted.jpg]
Źródło: PokeBeach
Komentarze [4]

Polska Premiera! - Pokemon Czerń Victini i Reshiram

| 26.05.2012 21:46:58
Dziś o 12:30 na kanale Disney XD miała miejsce premiera filmu Pokemon Czerń Victini i Reshiram. Dla osób, które nie obejrzały premiery zapraszamy na powtórkę:
[Obrazek: czers.jpg]

Oto piosenka końcowa "Idź Drogą Do Gwiazd" / "Follow Your Star (Truth mix)", którą zaśpiewała Ewelina Kordy:

A tutaj wersja rozszerzona czołówki "Black and White Theme" - Ewa Broczek i Marcin Koczot:
Komentarze [38]

Nowe zabawki Pokemon w australijskich McDonalds

| 20.05.2012 13:41:53
W przyszłym miesiącu w australijskich restauracjach McDonald's do zestawu Happy Meal dołączona będzie zabawka z serii Pokemon i Zoobles!

Tym razem będą to cztery kieszonkowe potwory:
  • Pikachu
  • Servine
  • Dewott
  • Pignite

Podobnie jak do zabawek, które były w Australii w tamtym roku (a u nas w bieżącym), będzie dodawana losowa karta z dwunastu, z tej samej kolekcji co poprzednio.

W chwili obecnej brak informacji o tym, czy zabawki trafią do innych krajów - w tym również do Polski.
Komentarze [62]

Mistrzostwa Polski w PTCG w Katowicach!

| 19.05.2012 12:13:40
Dokładnie za tydzień, 26'go maja w katowickim Hotelu Diament odbędzie się Ogólnopolski Turniej Pokemon w PTCG, mający rangę Mistrzostw Polski!
[Obrazek: image.php?iid=264&type=f.png]
Organizatorzy pragną zaprosić wszystkich miłośników pokemonowej gry karcianej do zmierzenia się w pojedynkach, które wyłonią Mistrza Polski 2012 w formacie HS-on!

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej:
PTCG Omastar - Ogólnopolski Turniej Pokemona
Komentarze [20]

Pokemon Valhalla Pokedex - nowa wersja

| 18.05.2012 17:05:16
Długo musieliście na niego czekać. Nie wyrobiliśmy się z przygotowaniem czegoś, co można by Wam pokazać, na otwarcie nowej wersji strony, także w późniejszych terminach zawsze stawało nam na drodze coś takiego, co skutecznie uniemożliwiało nam jego udostępnienie. Ale w końcu, po wielu godzinach pracy, udało się. W dniu dzisiejszym rusza nasz Valhallowy Pokedex w wersji 0.2.

[Obrazek: dex02.jpg]


Co nowego? Przede wszystkim pojawiły się informacje co do występowania i ataków Pokemonów w grach Black i White oraz w Dream World, a także informacje o wszystkich nowych 156 Pokemonach z V Generacji. W nowym PVDexie znajdziecie też informacje o specjalnych formach Pokemonów, takich jak Deoxys, Shaymin czy Rotom. Tabelka z przedmiotami, które może trzymać dany Pokemon przy złapaniu, została oddzielona od reszty podstawowych informacji o Pokemonie, aby uczynić strony Pokedexa bardziej przejrzystymi. A na koniec zostały dodane opisy 343 Pokemonów, napisane przez wielu różnych ludzi, nie tylko redaktorów, którzy chcieli pomóc nam w rozwoju strony. 445 stworków ma już swoje krótkie charakterystyki, a lada dzień pojawią się następne. Pełną listę autorów naszego przewodnika po gatunkach Pokemonów znajdziecie na jego stronie tytułowej.

Pamiętajcie, że to ciągle jeszcze tylko wersja beta, więc prosimy o wyrozumiałość w przypadku znalezienia jakiegoś błędu lub niedopatrzenia. Wszelkie sugestie dotyczące działania nowej wersji Pokedexa możecie zgłaszać w odpowiednim temacie na forum.
Komentarze [12]