Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

BW-on nowym modified od kolejnego sezonu!

| 16.06.2012 16:06:28
I stało się, oficjalnie potwierdzono rotację na nowy format, który od dobrych paru miesięcy jest już obecny w Japonii, czyli BW-on! To doskonała wiadomość dla wszystkich graczy, którzy uważają, że HS-on do najlepszych formatów nie należał (ciągnąca się dominacja Zeela i wszechobecne swego czasu wojny Mewtwo zdały się go mocno skompromitować), a także tych, którzy z utęsknieniem wyczekiwali powrotu stage2 do metagame'u, bo oto wielkimi krokami nadciągają chociażby Hydreigon i Garchomp! Tym samym żegnamy definitywnie dominacje basiców, a także sporo "przejedzonych" stapli, typu Junk Arm czy Dual Ball.

Co wy sądzicie o nowym formacie? Czy cieszycie się z tej zmiany? Jakie są Wasze prognozy na przyszłe meta i czy uważacie, że wyniki turniejów w Japonii (gdzie wygrywają głównie Darkrai/Hydreigon i Garchomp/Altaria) będą jego wyznacznikiem?
Komentarze [13]

Znamy liderów sal w BW2!

| 16.06.2012 11:07:31
Na okładce oficjalnego poradnika do BW2 możemy zobaczyć (kolejność poza pierwszymi dwoma liderami przypadkowa): Cherena, Homikę, Draydena, Claya, Elesę, Skylę, Burgha, oraz Shizui. Wszyscy liderzy oprócz Elesy zachowają swoje dotychczasowe artworki.

Brycen pojawi się w Pokewoodzie, natomiast los Lenory, Iris i trójki braci jest, póki co, nieznany.

Gdyby ktoś był chętny, poradnik, o którym mowa ukaże się 30 czerwca w Japonii i będzie kosztował 680 jenów (ok. 30zł)

[UWAGA!] Wewnątrz poradnika znajduje się tabela typów, która pokazuje, że typ Ghost nie jest już odporny na typ Bug. Nie wiadomo, czy jest to błąd poradnika, czy faktyczna zmiana odporności/słabości.

Komentarze [9]

Nowe informacje na temat B2W2

| 15.06.2012 14:27:42
Minęły zaledwie dwa dni, a znamy już kolejne ciekawe informacje na temat nadchodzących gier Black2&White2.
 • Wkrótce będzie miała miejsce dystrybucja jajek Bulbasaura, Charmandera, Squirtle'a i Pikachu. Wszystkie trzy startery z regionu Kanto będą posiadały ruchy False Swipe oraz Block. Dodatkowo każdy Pokemon będzie umiał dwa inne niż pozostałe startery ataki:
  Bulbasaur - Frenzy Plant i Weather Ball
  Charmander - Blast Burn i Acrobatics
  Squirtle - Hydro Cannon i Follow Me
  Ataki Pikachu na ten moment nie są znane.
 • Piplup, którego będzie można pobrać za pomocą Wi-Fi będzie na 15lv, a jego ruchami będą Sing, Peck oraz Featherdance. Będzie również trzymał przedmiot - Metronome.

 • Fes Missions będą nieco różniły się w zależności od posiadanej wersji gry. Na raz będzie mogło brać udział do 100 graczy. Po ukończeniu Fes Missions można zdobyć rzadkie przedmioty i Pass Powers.

 • Na Join Avenue, wielkim centrum handlowym, które buduje się wraz z innymi graczami, będzie można kupić nowe przedmioty podnoszące statystyki, szczęście oraz szybkość wykluwania pokejajek. Połączenie z Join Avenue będzie możliwe przez Wi-Fi.

 • Xtransceiver umożliwi branie udziału w mini-grach takich jak Balloon Catch czy Balloon Smash.

 • Wprowadzony zostanie nowy system medalowy. Medale będzie można zdobywać za różne osiągnięcia w grze, np. złapanie konkretnego Pokemona. Gracze będą mogli ozdabiać swoje karty trenera zdobytymi medalami, których będzie w sumie ponad 200.

 • Pojawią się nowe jagody, które nie były wcześniej dostępne.

 • Tornadus, Thundurus i Landorus, które będzie można złapać za pomocą Pokemon Dream Radar będą miały zdolności Regenerator (Tornadus), Volt Absorb (Thundurus) oraz Intimidate (Landorus), lecz jeśli gracz zechce zmienić ich formę na Sacred Beast Form dzięki przedmiotowi Reflecting Mirror, zdolności Pokemonów zmienią się następująco:
  Defiant dla Tornadusa i Thundurusa oraz Sheer Force dla Landorusa.

 • Pokemony przybędą wraz ze swoimi Hidden Abilities, złapane dzięki Pokemon Dream Radar.

 • Keldeo zmieni swoją formę do Resolution Form tylko wtedy, gdy będzie znał atak Secret Sword. Jeżeli gracz zechce oduczyć go tego ataku, Keldeo powróci do swojej pierwotnej formy.

 • Od 23 czerwca do 25 sierpnia będzie możliwość ściągnięcia skórki C-Gear z Keldeo w Resolution Form (dla gier B2W2) i w normalnej formie (dla gier BW). Obie skórki nie będą wymagały hasła.

 • Istnieje pewna szansa, że Genesect w końcu będzie miał swój debiut. 11 września podobno ma zostać wydany sporych rozmiarów poradnik Pokemon z opisami wszystkich 649 stworków, w tym Keldeo, Meloetty i właśnie Genesecta.

Na sam koniec garstka screenów:

[Obrazek: keldeocgear.png][Obrazek: keldeocgear2.png]
[Obrazek: keldeo.jpg][Obrazek: zoroarkj.jpg]
[Obrazek: keldeoth.png][Obrazek: resolution.jpg][Obrazek: thundurusth.jpg]
[Obrazek: keldeoresolutionform.jpg]
Komentarze [14]

Wieści z CoroCoro

| 13.06.2012 15:38:18
Nowy numer japońskiego magazynu traktującego o Pokemonach, CoroCoro, na swoich łamach zaprezentował wcześniej zapowiedzianą nową formę Keldeo - Resolution Form. Jak widać na poniższym screenie Pokemon nieco różni się od swojej oryginalnej formy. Ma duży, błękitny róg oraz długą, czerwoną grzywę. Warto również zwrócić uwagę na jego smukłą sylwetkę oraz kopyta. Całość sprawia, że nowa forma Keldeo bardzo dobrze prezentuje się.

Keldeo - Resolution Form
Kolejnymi nowinkami, o których dowiadujemy się z czasopisma są:
 • zmiana wizerunku Elesy, która teraz w drużynie ma Flaaffy
 • będzie możliwość zdobywania medali po wykonaniu Fez Missions (podobne do Entralink Missions w B/W)
 • w wersji Black2 będzie jaskinia z wodą, natomiast w White2 jaskinia z lawą
 • Black City i White Forest będą wyglądały inaczej
 • Linie ewolucyjne Buneary i Magby zarezerwowane są wyłącznie dla wersji Black2, natomiast linie ewolucyjne Skitty i Elekida dla wersji White2
 • Czarny Kyurem ma ability Zekroma, Terravolt, zaś Biały Kyurema Reshirama, Turboblaze
 • Wraca PokeTransfer umożliwiający transfer Pokemonów z gier IV generacji
 • przedmiot znany jako Reflecting Mirror będzie służyć do zmiany form Tornadusa, Thundurusa i Landorusa
 • nowe zdolności tychże Pokemonów to odpowiednio: Regenerator (Tornadus), Volt Absorb (Thundurus) oraz Intimidate (Landorus)
 • możliwość zdobycia Porygona dzięki Pokemon Dream Radar jak również różnych przedmiotów, które potem można przesłać do gier B2/W2
 • Keldeo zmieni swoją formę po zabraniu go do Sangi Town, nowej lokacji w regionie Unovy; Keldeo musi znać atak Sacred Sword Secret Sword, a gracz musi najpierw złapać Viriziona, Cobaliona i Terrakiona
 • będzie rozdawany przez Wi-fi Piplup znający Sing między 14 lipcem a 30 sierpniem dla fanów posiadających grę B2/W2
 • będzie również rozdawana Meloetta między 14 lipcem a 30 sierpniem, lecz na ten moment nie są znane szczegóły dystrybucji
 • na nowym plakacie promującym film Keldeo - The Sacred Swordsman, Keldeo występuje w Resolution Form
Komentarze [23]

Ponowna dystrybucja eventu z Victini!

| 11.06.2012 21:42:30
Posiadacze angielskich wersji, którzy nie załapali się na grudniową dystrybucję eventu mogą czuć się wniebowzięci! Z okazji promocji filmów z Victini oraz odpowiednio Reshiramem i Zekromem w Europie, Nintendo otworzyło kanały dystrybucyjne po raz drugi! Event trwa do 26 czerwca.

Victini ma poziom 50., znajduje się w Cherish Ballu i ma przypiętą specjalną wstążkę - Wishing Ribbon. Ponadto, trzyma Fire Gem i ma trzy unikatowe ataki: V-Create, którego poza Victini i Rayquazą nie zna żaden Pokemon, Fusion Bolt - ruch-sygnatura Zekroma oraz Fusion Flare należący wyłącznie do Reshirama. Oprócz nich, zna także Searing Shot.
Komentarze [9]

Nowa forma Keldeo!

| 10.06.2012 11:20:26
Kilka dni temu do internetu wyciekły informacje z ewentualną, nową formą Keldeo, lecz dopiero teraz możemy być tego pewni. Na pierwszej stronie nowego numeru magazynu Coro Coro została ujawniona druga forma Keldeo zwana jako Resolution Form. Design nie różni się zbytnio od jego oryginalnej formy, jednak można zauważyć, że ma dłuższą grzywę i długi, niebieski róg. Na razie dostępny jest tylko jeden skan z ujawnioną formą Keldeo. Gdy tylko pojawią się lepsze skany lub oficjalne artworki, będziecie mogli je zobaczyć na naszej stronie.

[Obrazek: scaled.php?server=403&filename=keldeores...es=landing]

[UWAGA!] Do tej pory zdarzały się fake formy Pokemonów w CoroCoro. Dopóki nie zostaną ujawnione oficjalne artworki, nie można mieć pewności co do ostatecznego wyglądu nowej formy Keldeo.
Komentarze [34]

Nowe puszki! - Seria Dragons Exalted nadchodzi!

| 10.06.2012 02:27:22
Jak wcześniej pisałem w Sierpniu zostanie wydany najnowszy dodatek do gry Pokemon TCG o nazwie Dragons Exalted.

Niedawno ujawniono wygląd najnowszych Puszek kolekcjonerskich (tin) w których pojawią się specjalne karty z Pokemonami:
Rayquaza-EX, Mewtwo-EX i Darkrai-EX
[Obrazek: legendary-ex-tins-fall-2012.gif]
Źródło: Pokebeach.com

Ich premiera będzie miała miejsce 30 września czyli ponad miesiąc po premierze Booserów Dragons Exalted.
Każda puszka będzie kosztowała $15.99 (około 60 zł) a w środku niej znajdziemy:
- 4 boosterki
- Karta promo EX
- Kod do Pokemon TCGO
Komentarze [9]