Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Zapisy na Autumn Friendly 2012 już trwają!

| 06.09.2012 12:38:54
Międzynarodowy (z wykluczeniem Japonii) turniej walk sieciowych Autumn Friendly 2012 ruszył! O pierwszej w nocy naszego czasu zostały otwarte zapisy.

[Obrazek: af2012.png]

Tak jak poprzednie turnieje, ten także jest rozgrywany jako dwuwalki na zasadach flat. Global Battle Union ma 50000 miejsc dla graczy. Rejestracja trwa do 14 września do godziny 0:59 naszego czasu, jednak warto się pośpieszyć. Sam turniej trwa od 14 do 17 września.

Tutaj możecie znaleźć listę zakazanych Pokemonów oraz inne szczegóły. Obrazkowy schemat rejestracji ułatwi tę czynność osobom nie czującym się najlepiej w języku angielskim.

Serdecznie zachęcamy do udziału i dzielenia się swoim ostatecznym wynikiem!
Komentarze [1]

Turniej All Star Cup

| 01.09.2012 20:17:30
Niedługo wystartuje turniej Wi-Fi dla gier Black 2 oraz White 2. Będzie się on nazywać All Star Cup. Odbędzie się w formacie double with no restrictions z możliwością użycia każdego Pokemona występującego w regionie Unova. Rejestracja graczy rozpocznie się 14 września i trwać będzie cały tydzień, do 20 września. Turniej odbędzie się w dniach 21-23 września. Cała impreza będzie podzielona na trzy ligi – Junior, Senior oraz Master. Każdy gracz po rejestracji otrzyma rzadki przedmiot, a jest nim Micle Berry, której obecnie nie można zdobyć w inny sposób. Berry można uzyskać w Dream World, gdzie będzie można ją hodować bądź przesłać do swojej gry.

[Obrazek: ouDQb.png]
Komentarze [12]

Pokemon Typing Adventure

| 16.08.2012 14:27:50
Dzisiaj ujawniono datę europejskiej premiery nowej gry traktującej o kieszonkowych stworkach - Pokemon Typing Adventure. Gra będzie dostępna od 21 września bieżącego roku wraz z angielską klawiaturą. Ujawniono również imiona dwóch postaci - pokemonowy profesor nazywa się Quentin Werty, natomiast jego pomocnik znany jest jako Paige Down.

Pokemon Typing Adventure to spin-off V-tej generacji. Gra polega na podróżowaniu przez różne tereny, znajdywaniu Pokemonów i nazywaniu ich używając do tego klawiatury. Można spotkać 403 stworki na 60 różnych sposobów!

Oczekujcie większej ilości informacji bowiem, gdy tylko pojawią się nowe szczegóły na temat gry to z pewnością podzielę się nimi z Wami.

[Obrazek: utNvU.jpg]
Komentarze [17]

Event z Genesectem

| 09.08.2012 19:51:36
Posiadacze japońskich wersji gier Black2 i White2 będą mieli okazję ściągnąć Genesecta. Będzie on dostępny na 50lv z takimi atakami jak Magnet Bomb, Signal Beam, Solarbeam oraz ruchem sygnaturowym, Techno Blast. Event będzie trwać od tej soboty, tj. 11 sierpnia do 14 września bieżącego roku.

[Obrazek: zfmLm.jpg]
Komentarze [3]

Nowinki ze świata Pokemon

| 08.08.2012 14:02:17
Pierwszą informacją jest ujawnienie data premiery Pokedexa 3D Pro w Europie. Będzie można go kupić już 8 listopada obecnego roku. Poprzednia wersja programu, Pokedex 3D, zniknie z eShopu trzy dni później, 11 listopada. Pokedex 3D Pro zawiera w sobie dokładne opisy 647 Pokemonów łącznie z alternatywnymi formami.

[Obrazek: XmRIB.jpg]


Global Link zaktualizował katalog Dream World o nowe meble i pokelalki. Wszyscy posiadacze gier z V generacji mogą zassać stamtąd nowe, interesujące przedmioty, między innymi lalki Squirtle, Woopera, Budew i Pachirisu. Koszt wszystkich itemków jest przy nich podany.

[Obrazek: QfqJy.jpg]


Został zapowiedziany event z Keldeo dla posiadaczy gier Black i White mieszkających w Wielkiej Brytanii. Będzie można go ściągnąć między 1 września, a 11 października bieżącego roku w sklepach GAME oraz Gamestation. Dokładne informacje na temat dystrybuowanego Pokemona na razie nie są znane, jednak prawdopodobnie będą pokrywać się z eventem, który ma miejsce w Japonii. Potwierdzono również dostępność eventu w innych rejonach Europy, lecz na razie szczegóły nie są znane.

[Obrazek: nIps8.jpg]
Komentarze [8]

Pokemonowe atrakcje na Krakonie

| 06.08.2012 22:05:33
Krakon 2012 zbliża się wielkimi krokami - start już 10 sierpnia! Na stronie festiwalu pojawił się program uwzględniający większość atrakcji, które będą miały miejsce w czasie jego trwania. Konwentowicze będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych panelach i konkursach. Nie zabraknie też specjalnych wykładów i testów dla fanów Pokemonów. Co więcej udział w nich umożliwi powiększenie kolekcji Pokemonów - pobranie Celebiego na gry IV Generacji oraz Darkraia na gry V generacji będzie możliwe przez cały czas trwania wszystkich punktów programu związanych z Pokemonami! Poniżej możecie poznać szczegóły dotyczące każdego z nich.

Zespół R - główni bohaterowie anime Pokemon - 10.08.2012, piątek, godz. 18:00-19:00 - Sala Szkolna 3
Przez 13 sezonów anime Pokemon Zespół R pojawiał się w niemalże każdym odcinku. Dla części widzów byli to bohaterowie zbędni, niepotrzebnie zabierający czas Ashowi i jego przyjaciołom. Czy jednak nie było na odwrót? I czy zmiana ich zachowania na bardziej "mroczne" w nowych seriach ma tak naprawdę sens?

Pokemony w Polsce - dobra sytuacja czy może tragedia? - 10.08.2012, piątek, godz. 19:00-20:00 - Sala Szkolna 3
W Polsce Pokemony są. To prawda niezaprzeczalna - anime jest emitowane w telewizji, karty wydawane przez TM Toys, a Stadlbauer regularnie sprowadza nowe gry. Jednak czy naprawdę jest tak różowo jak mogłoby się wydawać?

Złap je wszystkie! - Co to za Pokemon? - 10.08.2012, piątek, godz. 22:00 - Sala Szkolna 3
Czy potrafisz rozpoznać Pokemona widząc jednocześnie urywek jego ciała? Czy dany cień jest aby na pewno tym stworkiem, którym wydaje się być? Odpowiedź na te pytania przyniesie właśnie ten specjalny test rozpoznawania Pokemonów.

Test wiedzy o Pokemonach - Kraków 2012 - 11.08.2012, sobota, godz. 9:30-11:30 - Sala Szkolna 2
Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą Kieszonkowych Stworków, odpowiadając na 50 pytań dotyczących Pokemonów, z grami i anime na czele. W poprzedniej edycji najwyższy wynik wyniósł zaledwie 64%. Czy uczestnicy Krakonu zdołają pobić ten wynik? Po teście nastąpi omówienie pytań, dzięki czemu wszyscy będą mogli uzupełnić swoje wiadomości na temat Pokemonów.

Po teście wszyscy uczestnicy Krakonu będą mogli przejść na prowadzone przez naszego byłego moderatora, Gonza, Mistrzostwa Polski Gier Pokemon 2012. Więcej na ich temat możecie przeczytać na oficjalnej stronie konwentu.

Oprócz tego chciałbym zaprosić na prowadzony przeze mnie panel, który nie będzie dotyczył bezpośrednio Pokemonów, ale biorąc pod uwagę tematykę na pewno nie omieszkam o nich przy okazji wspomnieć:

Polski dubbing anime - 10.08.2012, piątek, godz. 21:00-22:00 - Sala Szkolna 3
Dźwiękowe opracowanie japońskich animacji jest w naszym kraju niemalże niespotykane. Winę tutaj ponosi z jednej strony skąpstwo wydatków, a z drugiej - pesymistyczne podejście fanów do tego typu tłumaczenia. Czy aby na pewno jest ono słuszne? Czy seriale, które zostały zdubbingowane na polski brzmią aż tak strasznie? Czy większa ilość dubbingów jeszcze bardziej zniechęciłaby polskich widzów do japońskiej animacji, czy może wręcz przeciwnie, zachęciłaby do niej?

Ciągle nie jest za późno, żebyście mogli wziąć udział w konwencie - akredytacje będą możliwe do zakupienia na miejscu, w cenie 25 złotych za dzień.
Komentarze [12]

Nowa skórka C-Gear

| 02.08.2012 13:18:47
Posiadacze anglojęzycznych edycji gier Black oraz White od godziny 13:00 (2 sierpnia bieżącego roku) będą mogli ściągnąć nową skórkę do C-Gear. Tym razem głównym jej bohaterem jest Crustle! Obecnie tylko mieszkańcy Australii mogą zassać skórkę, lecz to z pewnością zmieni się w ciągu najbliższych 35 minut. Wszyscy będą mieli wystarczająco dużo czasu, by zaopatrzyć się w nowy skin, gdyż akcja trwa do 6 września 2012 roku. Kod wymagany do ściągnięcia skórki to CRUSTLECGEAR2012.

[Obrazek: Hlpek.png]
Komentarze [4]